Skocz do zawartości

Test "nowej" starej kamery


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zamieniłem swojego ST2k kolor na ST2K mono z kołem filtrowym oraz kompletem filtrów astronomik łącznie z Ha, dziś o dziwo mogłem zebrać pierwsze światło i przetestować kamerę. Jedno co mogę z całą stanowczością stwierdzić to to, że były to dobrze wydane pieniądze. Niestety już na początku okazało się że będę musiał wyprażyć desiccant , przy temperaturach -20 stopni matryca zaczęła mi szronić , na szczęście po pół godzinnym "podgrzaniu " w Maximie i ponownym schłodzeniu do -15 st. szronienie nie występuje. Ze względu na położenie mojego balkonu ( zachód ) na pierwszy ogień poszła popularna "trąba słonia" w IC1396 , tu udało mi się zebrać 15 klatek Ha po 10 min, z czego poskładałem 14, tylko screentransfer w PIX oraz lekkie odszumianie, oczywiście muszę dozbierać jeszcze 2-3 razy tyle na finalne zdjęcie plus kolor, ale już teraz widzę że jeśli tylko pogoda pozwoli to będę miał pełne ręce roboty i mnóstwo nieprzespanych nocy :), muszę tylko dokupić OIII i SII oraz kamerę do guide. Dołączone pojedyńcze klatki to tylko screentransfer w PIX po 10min w Ha, M45 10 min L.

Tr37.pngLBN771-003L.pngNGC1499-001L.pngNGC6992-002L.pngimageproxy.php?img=&key=264583d68bfbf12a



łTr37-002L.pngM1-001L.png

Pozdrawiam Rafał

  • Like 7

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Rafał, co to jest za funkcja screen transfer? Możesz króciutko opisać?

Hihiihihihihihii powinno być  "screentransfer"  autostretch, jak to czasami wyłącza się człowiekowi myślenie :P

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały eksperyment, poskładałem 17 zdjęć Ha z ST2K z RGB robionym 2,5 roku temu canonem 1100D, z takiego nietypowego połączenia powstał taki oto GIF. Teraz czekam na pogodę i możliwość zebrania LRGB.

M1.gif

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziń dzisiejszy kupiłem tylko szukaczoguider, choć chyba się pospieszyłem i lepszy byłby offaxis, kamera do guide jest jeszcze w chinach :P, więc wszystko było guidowane z użyciem wewnętrznego chipa, nie miałem problemów ze znalezieniem gwiazdki do guide z wyjątkiem kalifornii, więc najlepiej od razu zaopatrz się w jakiś zewnętrzny guider.

I jeszcze samo Ha 17x10 min , obrabiane PIX i PS z centrum Tarnowa 

 

Rafał

 

M1_Ha.jpg

  • Like 2

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg testów i nauki nowej kamery 

Sylwestrowe zdjęcie fragmentu Ameryki Północnej (NGC7000) czyli Cygnus Wall

Ha 10x900 , -25 st, TS APO80Q, HEQ5 obróbka PIX i PS, oczywiście z centrum miasta

Dziś jak tylko pogoda pozwoli dozbieram drugie tyle 

Rafał

EDIT Dozbierałem jeszcze 10 klatek i podmieniłem zdjęcie , teraz w sumie to 20 klatek :P

 

cygnus wall3a222.png

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy bić na pewno, chyba że brawo - ale może zwiększ ciutkę kontrast na ostatnim zdjęciu, bo wydaje mi się, że histogram jest daleko od lewej strony i cienie są dość jasne i przez to całość taka bladawa :) I w cieniach chyba niebieski i zielony za mocno dominują, można by poziomami lekko ponaciągać. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Proszę bardzo , gwiazdki są jakie są , to niestety wina złej złączki, zamawiałem jednoczęściową a otrzymałem dwu częściową i do tego lekko nieosiową , jednak p Janusz staną na wysokości zadania i już jedzie dobra do mnie :P

ic405b.jpg

  • Like 1

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka pogodnych nocy udało mi się jeszcze zebrać 35 klatek po 900 sek NGC7635 wraz z M52, niestety również bez koloru i złączka do ........ no wiecie sami, nie mówiąc o smogu wiszącym nad Tarnowem :P Obróbka, no cóż wciąż się uczę,ale prawdę mówiąc więcej się spodziewałem po prawie 9h materiału

 

7635_35klatek_decon.jpg

  • Like 1

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował trochę więcej - tak ze 20 darków, a biasów to z 50 albo więcej - one czasowo niewiele kosztują. Szczególnie w przypadku wąskich pasm może to coś poprawić. Albo w ogóle nie używać darków, a jedynie dithering przy guidingu. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolo napisał:

Albo w ogóle nie używać darków, a jedynie dithering przy guidingu. 

Tak, oszczędność czasu i kamerki a efekt super.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dithering oczywiście włączony, spróbuję dorobić biasów, wywalić darki i poskładać na nowo zobaczymy co wyjdzie, wcześniej przy OSC miałem ok 60-80 biasów, teraz dostałem bibliotekę z kamerą i nawet nie pomyślałem aby  dorobić więcej :P

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kudi145 napisał:

Dithering oczywiście włączony, spróbuję dorobić biasów, wywalić darki i poskładać na nowo zobaczymy co wyjdzie, wcześniej przy OSC miałem ok 60-80 biasów, teraz dostałem bibliotekę z kamerą i nawet nie pomyślałem aby  dorobić więcej :P

No to po cholerkę darki. Nacykaj tak jak Łukasz napisał z 50 biasków - zajmie Ci to parę sekund i składaj :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)