Skocz do zawartości

gryf188

Użytkownik
 • Zawartość

  256
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana gryf188 w Rankingu w dniu 2 Sierpień

gryf188 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

605 Excellent

O gryf188

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 18 Sierpień

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zamieszkały
  limanowa

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  limanowa

Ostatnie wizyty

1268 wyświetleń profilu
 1. Gdyby ktoś był zainteresowany pokrowcem przeciw kurzowym na dobsona to coś w tym stylu mogę zrobić . Pokrowiec zasuwany na zamek od góry i wokoło razem z szczelnym dnem tak ,że cały teleskop jest osłonięty od kurzu . Materiał corovin z membraną , z zewnątrz jest wodoszczelny a od wewnątrz ma właściwości paroprzepuszczalne . W przypadku pozostawienia jakiegoś zawilgocenia po obserwacjach teleskop spokojnie wyschnie nie gromadząc w środku wody. Może być wersja całkowicie zamykana nawet od dołu , jak na zdjęciach , może też być wersja bez dna natomiast dołem ściągana gumą aby w miarę szczelnie materiał dolegał do podstawy dobsona. Cena takiego pokrowca ok 90 zł w zależności od wielkości teleskopu i rodzaju pokrowca
 2. Ostatnie torba na tubę 150/ 1200 z kieszonką na szukacz. Na życzenie torba ma regulowane uchwyty/ szelki , tak żeby można ją było założyć jak plecak oraz wkładka w którą można wsunąć usztywnienie dna
 3. Jak sadzicie czy z kamerką kolorową z użyciem filtra ALP Sky glow imaging jest sens równocześnie zakładać filtr IR/CUT ? Teoretycznie Orion przepuszcza tylko pasmo pomiędzy 450 a 700 czyli poza LP równocześnie filtruje podczerwień jak IR/CUT . Ciekawe tylko czy Orion faktycznie wycina całkowicie pasmo poniżej 400 i powyżej 700 nm.
 4. Pokrowiec -torba na klatkę górną i dolną Columbusa 20". Tak jak wcześniejsza wykonana z cordury wodoodpornej od wewnątrz obszyta pianką ochronną.
 5. Wspomnienie wakacji z gwiazdami

  Ostatnio mało tych szkiców się pojawia , więc bardzo miło zobaczyć coś nowego. Przy okazji bardzo ciekawa relacja, duży plus
 6. Pierwsza torba na teleskop dla kolegi z Astropolis. Na specjalne życzenie z jednej strony ma mniejszą średnicę niż z drugiej,dłuższe uchwyty pozwalają torbę nosić w ręce lub też na ramieniu . Materiał cordura laminowana wodoodporna , w środku obszyta pianką ochronną o grubości 10 mm.
 7. Bezpieczniki w zestawie astrofoto

  Bardzo ciekawy artykuł . Nasuwa mi się jeszcze jedno zagadnienie , którego zabraklo, jak zabezpieczyć kamerkę lub ogolnie elektronikę zasilaną z akumulatora? Masz jakiś pomysł?
 8. Gratulacje dla zwycięzców i dzięki za głosy oddane na moja pracę.
 9. Ponieważ to projekty indywidualne , cenę kalkulowałbym po rozmowie co do kształtu , rozmiaru , materiału i skali trudności.
 10. Dobrze opakowany i zabezpieczony sprzęt astronomiczny to podstawa , więc kiedyś na własne potrzeby zrobiłem pokrowiec i torbę na teleskop oraz torbę wyjazdową na mobilny sprzęt astrofoto. Dziś tak sobie wymyśliłem ,że byłbym w stanie takie różne indywidualne projekty wykonać. Na razie to takie trochę badanie czy byłoby zainteresowanie takimi różnymi indywidualnymi zamówieniami. W zasadzie w kwestii kształtów i rozmiarów i nie ma większych problemów. Przykładowo to co dla siebie wykonywałem wygląda tak np torba na mobilny sprzęt astrofoto Star Aventurer, statyw , aparat , akumulator w jednej torbie którą można nawet założyć jak plecak torby na newtona 12", konkretnie Pablitusa pokrowiec na Syntę 12
 11. 18 Autor: Marek Setlak Miejsce: Stara Wieś / Limanowa Data: 19.10.2017 Obiekt: Pogranicze Perseusza i Byka Astrograf: Canon 200/2,8 L f3,5 Detektor: Canon 6D Montaż: CEM25P Ekspozycja: 130x4 min ISO 1600 Akceptuję regulamin konkursu.
 12. Sandał Perseusza

  Dzięki Łukasz za pomoc.
 13. Sandał Perseusza

  Nowe podejście , lepsze?
 14. Sandał Perseusza

  Nowa , mam nadzieję ,że lepsza wersja.
 15. Sandał Perseusza

  Tak , dziś już widzę ,że to słaba bardzo wersja . Będzie na pewno nowa i mam nadzieję lepsza
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)