Skocz do zawartości

gryf188

Użytkownik
 • Zawartość

  300
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana gryf188 w Rankingu w dniu 2 Sierpień 2017

gryf188 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

726 Excellent

O gryf188

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 18 Sierpień

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zamieszkały
  limanowa

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  limanowa

Ostatnie wizyty

1567 wyświetleń profilu
 1. gryf188

  Po Drogę Mleczną w Bieszczady?

  W Bieszczadach najlepsze warunki na złapanie najniższych partii DM to okres od maj-czerwiec -lipiec . Mimo krótkich nocy to wtedy najlepiej złapać Strzelca i Skorpiona . Nie zmienia to faktu ,że i teraz możesz złapać naprawdę fajny kawałek z ciekawymi obiektami .
 2. gryf188

  Po Drogę Mleczną w Bieszczady?

  Łatwo dostępnym miejscem i niezaświetlonym południowym horyzontem są oczywiście Roztoki Górne. Możesz robić zdjęcia nawet przy samym schronisku , lub pojechać dalej drogą na przełęcz gdzie masz dużo bardziej odsłonięty horyzont. Inne dobre miejsca to Wołosate lub przełęcz Wyżna pod połoniną Wetlińską . Jeśli chcesz focić najjaśniejszą część Drogi Mlecznej to wrzesień nie jest idealnym czasem . Skorpion będzie już praktycznie poza zasięgiem a i Strzelec zachodzi niedługo po zmroku.
 3. gryf188

  Perseidy 2018

  Ja w tym roku dzięki Polskim Kolejom Linowym i Darkowi Bobakowi miałem okazję podziwiać Perseidy z Kasprowego Wierchu. W wizualu mimo niezbyt dużej aktywności na tle Tatr to świetny spektakl . Niestety żadnych spektakularnych Perseidów nie zarejestrowałem , udało się zrobić tylko zdjęcie Drogi Mlecznej i trochę zdjęć dziennych.
 4. A jeszcze trochę niżej Krewetka
 5. gryf188

  Surówki i półsurówki do zabawy

  Spakowałem klatki z jednego zdjęcia i wyszło mi 5,4 Gb . Nie wiem czy nie lepiej byłoby udostępniać gotowe stacki.
 6. gryf188

  Surówki i półsurówki do zabawy

  No to ja dla odmiany dysponuję tylko materiałem kolorowym z lustrzanki i kamery kolorowej Coś tam mógłbym udostępnić .
 7. Gratulacje dla zwycięzcy i biorących udział w konkursie , zarazem dziękuję wszystkim którzy poświęcili czas na ocenę naszych prac.
 8. 16 Autor: Marek Setlak Miejsce: Bukowiec Bieszczady Data: 11.05.2018 Obiekt: Antares i Rho Oph Instrument: Canon 200/2,8 L Detektor: Atik 383 L color Montaż: iOptron CEM25P Ekspozycja: 28X 5 min Akceptuję regulamin konkursu.
 9. gryf188

  Anrtares i Rho Oph z Bieszczad

  Zrobiłem raz operację w PS redukcja szumu kolorowego i to po całości RGB , bez wybranego kanału . Czy chodzi ci o te ciemne fragmenty zdjęcia , czy ogólnie na całym kadrze ?
 10. Inspiracją dla tego obiektu było zeszłoroczne zdjęcie Iro . A gdzie, jak nie w Bieszczadach na zlocie pokusić się o próbę zarejestrowania tego pięknego kompleksu z Polski . Pogoda na zlocie dopisała , choć warunki nie były idealne , airglow a i bardzo niskie położenie nie ułatwiały sprawy , ale udało się mi coś tam zarejestrować . Przy moim Atiku 383 idealnie byłoby przystartować do tego obszaru z obiektywem 135mm . Z moim canonem 200 mm nie jest to idealny kadr, ale jest to jakieś doświadczenie i cel na przyszłość . A przy okazji chciałem podziękować Łukaszowi za użyczenie zasilania do laptopa. Jak zawsze pewnie jest trochę niedociągnięć ale na dziś wyszło mi coś takiego. Atik383 OSC canon 200/2,8L f 3,5 28X300sek
 11. 8 Autor: Marek Setlak Miejsce: Stara Wieś/Limanowa Data: 16 .04. 2018 Obiekt: Obłok molekularny Węża LDN 183, LDN 169 Instrument: Canon 200 /2,8 L , Orion Sky Glow Imaging Detektor: Atik 383L OSC Montaż: iOptron CEM25P Ekspozycja: 60X480sek Akceptuję regulamin konkursu
 12. Poziom prac bardzo wysoki , gratulacje dla zwycięzców.
 13. gryf188

  LDN 183 , LDN 169 , LDN 184 w Wężu

  Nowa wersja i opisana z oznaczeniem LDN-ów.
 14. gryf188

  Droga Mleczna - jak wygląda naprawdę?

  Wyjedź pod ciemne niebo a zobaczysz coś niesamowitego , wyraźną szczelinę i jasno świecącą chmurę Drogi Mlecznej , to naprawdę zapiera dech w piersiach.
 15. Chciałem zaprezentować rejon mało znany i dosyć rzadko fotografowany , w zasadzie nie znalazłem polskich zdjęć . Po raz pierwszy o tych LDN-ach w gwiazdozbiorze Węża dowiedziałem się jakiś czas temu ,przy okazji czytania o obłokach molekularnych i zjawisku coreshine. W skrócie , o co chodzi . W 2009 roku podczas badań LDN 183 w paśmie światła podczerwonego po raz pierwszy zaobserwowano właśnie tę „ poświatę” . Do tej pory uważano że drobinki pyłu w takich obłokach mają średnicę 0,1 mikrometra. Jednak w LDN 183 wielkość rozproszenia światła nie byłaby możliwa przy tak drobnym pyle , więc policzono że średnica drobinek musi być 10 razy większa czyli ok 1 mikrometra. Żeby wyeliminować pomyłkę przebadano później 110 obiektów tego typu . W połowie z nich stwierdzono to samo zjawisko. Zróżnicowanie średnicy pyłu w obłokach molekularnych świadczy o wieku takiego obłoku i że rejony o większej średnicy pyłu to obszary tworzenia się nowych gwiazd . Dosyć niskie położenie Węża zanurzonego w LP ,było również okazją do przetestowania filtra LP. Canon 200/2,8 L f 3,5 , Atik 383 color, 60X480 sek, iOptron CEM25P , filtr Orion Sky Glow Imaging
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)