Skocz do zawartości

Banerownia


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam propozycję aby zamieszczać tu stworzone przez siebie banery informacyjne, lądujące na stronie głównej forum. Oczywiście banery mają dotyczyć ważniejszych zjawisk czy innych wydarzeń. O tym chyba nie musiałem mówić. ;)

Banery powinny być przejrzyste i niewydziwiane. Większe restrykcje (np. rozmiary banerów) niech określi już nasz admin kochany. :D

Proponuję aby wszystkie banery były w formacie JPG ze względu na mała "wagę".

W wątku tym podajemy zarówno baner jak i odsyłacz do wątku na forum.

Może więc ja wrzucę pierwszy baner.  :P

link: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=1362.0

post-0-137699814611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igniś. Może jakieś wytyczne co do banerów?  ;)

Rozmiar w jakim jest aktualny baner o Zeta Aur i 45/P H-M-P to 659x172 pix.

Mam tez pytanie odnośnie "zmieniarki" banerów. Cały czas widzę jeden baner. Dobrze by było, gdyby banery zmieniały się np. co 5 sekund. Albo przy każdym odświeżaniu/otwieraniu strony. Ciekawa byłby też opcja ręcznej zmiany banerów, przez przyciski "1","2","3","4"... itp.

Ignis czekamy na regulamin banerowni.  8) Np. ile może maksymalnie "wisieć" jeden baner na stronie, ile maksymalnie może być banerów... itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam baner pochodzący z zabawy ze zmiennymi, warto go też wrzucić

zmienne.jpg

Zabawa ze zmiennymi powiedzmy nie sprawdziła się. Ale baner warto zachować.

Zmieniarka jest ale stosuję ją tylko w  chwilach kiedy są równolegle dwie lub trzy akcje lub zloty.

Myślę że jasną kometę warto wrzucić do zmieniarki!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa ze zmiennymi powiedzmy nie sprawdziła się. Ale baner warto zachować.

Nie okresliłbym tak tego, no chyba, że ktos ma inne zdanie. Uzyskaliśmy konkretny wynik, a Maćkowi spodobały sie obserwacje zmiennych. Cieszę się z tego i nie żałuję włożonej w akcję pracy, w sumie sprawiło mi to przyjemność. Z drugiej jednak strony, tak jak napisałem w podsumowaniu, akcja pokazała, że w polskim astronecie nie ma zapotrzebowania na tego typu obserwacje, bo dominuje astrofotografia. Więc nic na siłę.

Sorki za offa, ale uznałem, że powinienem to troszkę sprostować. :)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okresliłbym tak tego, no chyba, że ktos ma inne zdanie. Uzyskaliśmy konkretny wynik, a Maćkowi spodobały sie obserwacje zmiennych. Cieszę się z tego i nie żałuję włożonej w akcję pracy, w sumie sprawiło mi to przyjemność. Z drugiej jednak strony, tak jak napisałem w podsumowaniu, akcja pokazała, że w polskim astronecie nie ma zapotrzebowania na tego typu obserwacje, bo dominuje astrofotografia. Więc nic na siłę.

Sorki za offa, ale uznałem, że powinienem to troszkę sprostować. :)

KK

Przyznaję użyłem tego stwierdzenia troszkę nieopatrznie.  Powinienem był raczej napisać "akcja nie odniosła tak spektakularnego sukcesu" Ale zgodzę się , że  pewien zakres celów które myślę wyznaczyłeś zostało zrealizowane.

1) Ludzie dowiedzieli się podstaw technik obserwacji i  oceny jasności  gwiazd zmiennych!

2) Poznali alternatywną (do powszechnie uprawianych) dziedzinę astronomii amatorskiej

3) Spróbowali w niej swoich sił!

Odzew nie był tak wielki ale ogólnie wydźwięk był pozytywny. Będę zawsze popierał takie akcje!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję użyłem tego stwierdzenia troszkę nieopatrznie.  Powinienem był raczej napisać "akcja nie odniosła tak spektakularnego sukcesu" Ale zgodzę się , że  pewien zakres celów które myślę wyznaczyłeś zostało zrealizowane.

1) Ludzie dowiedzieli się podstaw technik obserwacji i  oceny jasności  gwiazd zmiennych!

2) Poznali alternatywną (do powszechnie uprawianych) dziedzinę astronomii amatorskiej

3) Spróbowali w niej swoich sił!

Odzew nie był tak wielki ale ogólnie wydźwięk był pozytywny. Będę zawsze popierał takie akcje!

Alternatywą astronomii amatorskiej jest artystyczna astrofotografia i rekreacyjne obserwację.

Do reszty się zgadzam.

______

Dzisiaj założę wątek o deorbitacji ROSAT (chyba, że mnie jakaś miła duszyczka wyręczy) i skrobnę baner. Przydałby się też baner dotyczący C/2009 P1.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Igni, czy możesz zunifikować rozmiar banerów?

Nie bardzo mi się to podoba, banery mają różną tematykę, różną rangę -to prawie jak  sztuka ciężko jest to  zakuć w sztywne normy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Jako że jasność  Miry  powoli zbliża się do minimum nasz okres obserwacji gwiazdy również  zmierza ku końcowi,...a baner cóż wędruje do banerowni.  :-[

mira.JPG

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość MaciekM

Skoro temat banerów ożył na forum to przypominam, że zakładałem ten wątek z myślą o tym aby wrzucać tutaj aktualne banery i swoje banerowe propozycje wraz z linkami do do wąktów których one dotyczą i prosiłbym aby jednak się do tego stosować. ;)

Pozwólmy innym oceniać banery które mają wisieć na głównej stronie.  ;)

Z góry dziękuję za zastosowanie się do warunków tego wątku!

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat banerów ożył na forum to przypominam, że zakładałem ten wątek z myślą o tym aby wrzucać tutaj aktualne banery i swoje banerowe propozycje wraz z linkami do do wąktów których one dotyczą i prosiłbym aby jednak się do tego stosować. ;)

Nic  nie stoi na przeszkodzie by umieszczać tu też ważne banery, które straciły  swoją  aktualność....

Nie będziemy tworzyć 6 tematów o banerach!  ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)