Skocz do zawartości

NGC 7686 'by sferoida


Rekomendowane odpowiedzi

Brak ostrości, jak się przyjrzysz to i pojechane gwiazdki, tło to już nie pamiętam kiedy mi wyszło akceptowalne, kolor gwiazd - dyskusyjny. Tyle na szybko. Jak to porównać do kolegów, to odpadam już w przedbiegach. Zastanawiałem się czy nie zacząć robić tylko "do szuflady". Te zdjęcia leżały ok. 2 tyg. zanim zdecydowałem się je wypuścić.

Ech, mam taki mały kryzys twórczy.

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... i złapałem tego cudaka..." Do szuflady to wątpię czy cudak cię wpuści na zimę. Będzie Wam tam trochę ciasno,a wiem co piszę bo sam tworzę do szuflady a raczej partycji na dysku i już zapełniłem dwa dyski plus dwa dyski zewnętrzne, a ten kto kiedyś to otworzy to osiwieje w ciągu minuty o ile w ogóle zorientuje się co to jest i z czym to się je.

Czego Ty oczekiwałeś od tego obiektu? Pozdrawiam Waldek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sferoida napisał:

...Ech, mam taki mały kryzys twórczy.

Przestań pierdzielić o kryzysie i zabieraj się za łapanie fotonów. :) :)) A jak nie ma pogody to jakiś ATMik. A jak ci się i tego nie chce to bierz stare foty i analizuj co tam ustrzeliłeś. 

Poważnie mówiąc to ja też nieraz tak mam, że jak nie wychodzi to się trochę dołuję. Ale musimy pamiętać, że już samo zrobienie astro-zdjęcia jest czymś co wymaga olbrzymiej wiedzy i umiejętności. Na FA patrzysz na swoją fotkę przez pryzmat innych prezentowanych tu zdjęć. Wrzuć ją na jakieś inne forum nie związane z astronomią a zobaczysz, że ocipieją z zachwytu.

pzdr.

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja zaczął pisać o swoich frustracjach to jak Szymon pisze na forum zrobiło by się bardzo gorąco, a ja musiałbym prostować, przepraszać i unikać ludzkiego wzroku. Daj na luz, jeśli nawet zdjęcie nie znalazło się w czołówce, to Ty jako osobnik ludzkiej społeczności jesteś wyjątkowy bo rozumiesz wszechświat i potrafisz Go utrwalić (nawet jeśli w szufladzie) Pozdrawiam i zapraszam do siebie w wolnej chwili to wspólnie pożalimy się sobie nawzajem,  ale na forum trzymaj fason bo spadniesz jak ja i będą się chłopaki i dziewczyny śmiać po kątach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pitolić, zrobiłeś zdjęcie wybranego obiektu chciałbym zrobić i w ogóle mieć CZYM zrobić takie zdjęcie - popatrz tak - ogarnąłeś setup, poćwiczyłeś obróbkę no i samo robienie zdjęcia dało ci frajdę tak jak nam oglądającym Twoje dzieło. Przeeestań szykuj się na następny raz!

  • Like 4

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024