Skocz do zawartości

Hagen

Użytkownik
 • Zawartość

  957
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Hagen w Rankingu w dniu 11 Sierpień 2018

Hagen posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

718 Excellent

1 obserwujący

O Hagen

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Grudziądz

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Grudziądz

Ostatnie wizyty

 1. W noc 18-tego na 19-ty do momentu nim wyszedł na niebo Księżyc udało się kilka obiektów z mojej miejscówki w Linowcu wyłapać. Niebo co prawda jest jeszcze dość jasne, ale Jowisz i Saturn w 102/460 ED z ES 11mm w wyciągu ładnie się pokazały. W 102x (Meade 5000 HD-60 4,5mm) jakość obrazu psuł niezbyt dobry seeing, ale np M13 na brzegach pokazała gwiazdki, choć i tu obraz był mało stabilny, podobnie było z M92 i nie wiem do końca czy tu wyszły też gwiazdki na brzegach, nie jestem pewny, choć coś tam się pokazywało. Następny wypad we wrześniu,(W sierpniu będę nad morzem) wtedy będą już inne warunki. Ciemnego nieba!!!
 2. Dziś ma być częściowe zaćmienie Księżyca, ale patrząc na niebo to chyba kurnia już po zaćmieniu! 

  1. Charon_X

   Charon_X

   znaczy się całkowite ;) 

  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   jak zwykle

  3. sferoida

   sferoida

   U nas chmurska zaczną się rozchodzić ok. 2:00, super wyczucie :( 

 3. Cholera, odrośnik na teleskopie ma 120mm a zdjąć go nie można, szkoda. Jeśli można zapytać z czego zrobiona jest grzałka? Pozdrawiam!!!
 4. Zachód Słońca i "dwie wieże"
 5. Dziś o zachodzie Słońca jakby jakieś smoczysko wylazło na niebo.
 6. Ów księżycowy impakt w czasie ostatniego zaćmienia oglądałem na oryginalnych zdjęciach i był ledwie mikrozauważalny jasny maleńki punkcik, a nie jakiś tam blask kuźwa wielkości prawie Słońca! Ogarnij się chłopie i przestań pisać bzdury! A Ci panowie co ich wymieniłeś powyżej to chyba Twoi idole jednak po fachu! Żegnam!!!
 7. Wiadomo wszem i wobec, że Księżyc jest w środku pusty i aż dziw bierze, że nie rozpadł się od tego meteora i tego blasku 40-to czy cztetysta kilometrowego a na dodatek to trują go jeszcze teraz jakimiś chemitrajlsami!!! Ludzie, co tam jeszcze się stanie na tym biednym Muńku!?
 8. Jak na początek nadaje się idealnie, pod koniec miesiąca wrzuć ją do konkursu, koniecznie!!!
 9. Trza było fotkę wrzucić do "wesselowego" konkursu!!! Pozdrawiam!!!
 10. Pierwszy lipcowy zachód Słońca.
 11. Brak słów. Ale pośmiać się można, przeca śmiech to zdrowie!
 12. Kolego "mikrokosmos", zaloguj się na sąsiednim forum Astropolis, ich jest tam więcej, więc może kogoś tam znajdziesz i zainteresujesz swoimi dywagacjami.
 13. Koreańczycy z północy testowali swoją pierwszą bombę termojądrową!!!
 14. Piękny zachód Słońca i piękne czyste niebo.
 15. Na ostatnim wypadzie obserwacyjnym spotkałem gościa na miejscówce z refraktorem 120/900 ED. Popatrzył na mojego Bresserka 102/460 ED i powiedział czemu go męczę kątówką 1,25 cala. Użyczył mnie swoją 2 cale i okazało się, że obraz niby taki sam, ale inny, na plus oczywiście. Niby winietowania w 1,25" nie było, ale obraz w dwóch calach ładniejszy. Więc nie czekając zbytnio zaopatrzyłem się w takową kątówkę lustrzaną 2 cale GSO. Pozdrawiam!!!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)