Skocz do zawartości

Guiding


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów, jestem miłośnikiem astronomi i od niedawna zacząłem bawić się w astrofoto. W związku z tym mam do Was pytanie odnośnie guidingu programem PHD guiding 2. Mianowicie mam problem dotyczący połączenia programu z montażem.  Po wybraniu odpowiedniej kamery i montażu mam informacje o połaczeniu kamery natomiast przy połączeniu z montażem wyskakuje napis mówiący o problemie połaczenia z ascom a dokładnie "ascom driver problem" oraz " port name nie może być pusty". Chciałbym nadmienić, że do guidowania stosuję lunetę 80/400 plus kamerkę ZWO asi 120. Proszę powiedzieć co robię źle? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA!

A z jakiego montażu korzystasz i jakie sterowniki do niego masz zainstalowane na komputerze? Z komunikatu może wynikać, że nie skonfigurowałeś sterownika do montażu - najczęściej trzeba podać nazwę portu szeregowego do którego podłączony jest montaż.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2402-phd-guiding/&page=4

Poczytaj - post 103

 

EDIT: Łukasz znów pierwszy :(

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, woma napisał:

... Chciałbym nadmienić, że do guidowania stosuję lunetę 80/400 plus kamerkę ZWO asi 120.

:)

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale montaż przecież też chyba musi być podłączony do komputera kablem eqdirect, albo przez pilota ?

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w przypadku sterownika ASCOM w ASI powinien być też sterownik "montażu", również od ASI, który trzeba osobno zainstalować - nazywa się ST4 coś tam. Ale głowy nie dam.

50 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Ale montaż przecież też chyba musi być podłączony do komputera kablem eqdirect, albo przez pilota ?

Jak jest ST4, to nie trzeba.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woma napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, jak tylko mgła opadnie zaraz przystąpię do testów.

Takie rzeczy sprawdzaj w domu na sucho, nie warto tracić nocy!

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024