Skocz do zawartości

Jaki teleskop na początek? [WEJDŹ]


Sothan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.

Jestem niemal pewien, że wiele osób mnie wyśmieje i napisze "Dzieciaku lepiej się ucz", ale takich idiotów nie mam zamiaru słuchać.

Widziałem wiele tematów "Jaki teleskop wybrać", żaden nie dotyczył mojego problemu, więc napisałem własny.

Mam 16lat "coś" wzięło mnie na teleskopy, chcę sobie owy zakupić, czy moglibyście mi pomóc w wyborze?

Myślałem o tym http://allegro.pl/teleskop-sky-watcher-synta-sk-1141-eq1-zestaw-i2034453596.html

I jeśli ma jakieś wady to powiedzcie (napiszcie) .

Jeżeli znacie jakieś lepsze w cenie do 500zł proszę o link :)

Dziękuję i Pozdrawiam, Sot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że zobaczy się dokładnie wszystkie planety układy słonecznego. Czy to prawda? Chodzi o wyżej wymieniony teleskop.

Mam się nie spodziewać nie wiadomo jakich efektów, ale czy na początek wystarczy, bo nie chcę również wyrzucić pieniążków w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.

Jestem niemal pewien, że wiele osób mnie wyśmieje i napisze "Dzieciaku lepiej się ucz"

Dalej piszesz, że widziałeś sporo takich tematów o zakupie teleskopu...Widziałeś gdzieś, żeby kogoś wyśmiano?

Nie, nikt Cię nie wyśmieje. Napisz dokładniej jakie masz warunki, gdzie mieszkasz (miasto/wieś), skąd obserwacje (podwórko,balkon, działka), czy musisz teleskop przenosić na dalsze odległości i wreszcie czy bierzesz pod uwagę kupno używanego bo jak na razie według mnie najlepszą opcją  za ok 500zł byłaby używana Synta 6

http://astromarket.pl/teleskopy/newton/teleskop-sky-watcher-synta-6-pyrex-dobson.html

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszą, że dokładnie, ale że bez problemu zobaczymy, a to jest różnica :) Wg mnie wiotki montaż EQ1 na aluminiowych nogach uniemożliwi owocne obserwacje. I chyba ma wbudowanego barlowa co na pewno nie poprawia jakości obrazu.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Wsi, niedaleko Krakowa, mam 2 balkony więc, któryś musi spasować.

Sprzęt używany może być, aby tylko nie był rozruchany we wszystkie strony :)

Będziesz więc prowadził obserwacje z balkonu :)

Przed zakupem jakiegokolwiek teleskopu radzę poczytać sobie ten poradnik

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie synta 6" dobs "chodząca" od dołu ku górze na balkonie z barierkami to jest masakra. Trzeba czegoś na statywie co będzie "wyglądało" poza balustradę balkonu.

W tej niskiej cenie to tylko synta 130/900 eq2 (SK1309EQ2)!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)