Skocz do zawartości
Jacek E.

REGULAMIN KONKURSU ASTROFOTOGRAFICZNEGO im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO - VI EDYCJA 2019r.

Rekomendowane odpowiedzi

baner-eniek.png

 

Regulamin Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego -  Astrofotografia Roku

oraz Regulamin Konkursu na Astrofotografię Miesiąca

Forum Astronomicznego - VI Edycja 2019r.

 1. Na Konkurs Fotografie Miesiąca zgłaszamy zdjęcia obiektu US i DSO poprzez wstawienie ich do stosownego wątku, który będzie każdorazowo wskazywany przez moderatorów dbających o zaplecze techniczne konkursu. Materiał składający się na astrofotografię musi zostać zebrany i obrobiony samodzielnie, przy użyciu zestawu własnego bądź użyczonego - z wyłączeniem zdalnych obserwatoriów dostępnych komercyjnie. Fotografia może być zgłoszona do konkursu tylko raz, a uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie fotografie w danym miesiącu. Fotografia musi być wcześniej opublikowana na Forum Astronomicznym.
 2. O wzięciu udziału w konkursie miesiąca decyduje data wstawienia fotografii do wątku - od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (weryfikuje zegar systemowy Forum Astronomicznego), Za wyjątkiem miesiąca grudnia, w którym to składanie prac upływa w 30 dniu tego miesiąca.
 3. Fotografia musi zawierać dokładny opis: Imię i nazwisko autora, miejsce zebrania materiału, datę wykonania - nie może być wykonana wcześniej niż 6 miesięcy od daty wstawienia (jako datę zrobienia fotografii rozumiana jest data zebrania najwcześniejszej partii materiału użytej do stworzenia prezentowanego zdjęcia), nazwa i krótki opis obiektu, sprzęt jaki został użyty oraz czasy i programy użyte do jej obróbki. Pod fotografią musi znaleźć się zdanie: ,,Akceptuję Regulamin Konkursu".
 4. Na fotografie miesiąca głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 1 (godz. 09:00) do 6 (godz. 09:00) dnia każdego następnego miesiąca.
 5. Zwycięskie  fotografie są umieszczone na stronie głównej FA w 6 dniu następnego miesiąca (pierwsze miejsce począwszy od lewej).
 6. Astrofotografię Roku wybieramy z fotografii, które zajęły I i II miejsca w Konkursie Fotografia Miesiąca FA (ich ilość będzie uwzględniała również miejsca zajęte w danym miesiącu ex aequo). Do finału może być zakwalifikowane maksymalnie 3 prace jednego autora. (decyduje autor prac, które 3 znajdą się w finale), na ,,zwolnione" miejsca kwalifikowane będą prace według kolejności uzyskanych głosów (czyli autorzy prac z 3 lub 4 miejsca w danym miesiącu). ), na ,,zwolnione" miejsca kwalifikowane będą prace według kolejności uzyskanych głosów (czyli autorzy prac z 3 lub 4 miejsca w danym miesiącu). O zwycięstwie decyduje ilość  głosów zdobytych poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 19 (godz. 9:00) do 31 stycznia (godz 9:00) 2020 roku zwaną Ankietą Roku  Ankieta roku musi wyłonić indywidualne miejsca od I do III. Jeśli miejsca na podium będą się dublowały ankieta dla osób ze zdublowanych miejsc zostanie powtórzona. Osoba, której praca w powtórzonej ankiecie uzyska mniejszą ilość punktów automatycznie zajmuje jedno miejsce niżej w klasyfikacji generalnej, powodując spadek kolejnej pracy o jeden szczebel podium niżej. Dodatkowa ankieta będzie trwała 5 dni od momentu jej zamieszczenia, rozpocznie się najpóźniej po 2 dniach od zakończenia Ankiety Roku.
 7. Fotografia roku jest umieszczona po prawej stronie strony głównej FA na okres następnego roku, jednocześnie zostaje Astrofotografią Roku i tym samym laureatką Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego.
 8. Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku:
  1.  Ankiety są publiczne.
  2.  W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy (5 postów) z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA.
  3. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji.
  4. Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi.
  5.  Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów.
   Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.

 

Nagrody konkursowe.

Nagrodą w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku  jest:
Za I miejsce -   nagroda pieniężna
w wysokości 1400,00 zł, statuetka pamiątkowa oraz umieszczenie zwycięskiej fotografii na stronie głównej FA na cały następny rok.
Za II miejsce -   nagroda pieniężna
w wysokości 1050,00 zł oraz statuetka pamiątkowa.
Za III miejsce - nagroda pieniężna
w wysokości 750,00 zł oraz statuetka pamiątkowa.

Nagrody są ufundowane przez naszych forumowych Kolegów: Łukasza - (jolo) 500zł, Pawła - (Energetyk) 500zł, Mirka - (Miron) 500zł Łukasza (Łukasz83) 200zł :)

Oraz naszego forumowego Partnera image.png, który przekazał do puli nagród sumę 1500zł

Nagrody pieniężne przeznaczone są na zakup sprzętu do astronomii amatorskiej.

Nagrodą w Konkursie na Astrofotografię Miesiąca Forum Astronomicznego  jest umieszczenie fotografii na stronie głównej Forum Astronomicznego w prawej górnej jej części, poczynając od lewej strony (pierwsze miejsce) i kolejno w zależności od ilości zdobytych punktów w ankiecie miesiąca. Fotografie, które zdobędą pierwsze i drugie miejsca w danym miesiącu są automatycznie kwalifikowane do Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku 2019. 

Dodatkowo - fotografie Laureatów poszczególnych miesięcy będą zamieszczane na łamach naszego miesięcznika
- Patrona medialnego Konkursu.
 

Laureaci wyżej wymienionych Konkursów - będą uhonorowani regulaminowymi nagrodami na wiosennym  Zlocie Forum Astronomicznego w Zatomiu. W razie niemożności uczestnictwa w zlocie, nagrody zostaną przesłane na wskazany adres.

Prace konkursowe mogą być wykorzystywane do celów reklamowych FA, przez portal ForumAstronomiczne.pl oraz Sponsora Delta Optical jak i miesięcznik ASTRONOMIA.

Wszelkie sprawy sporne związane z Regulaminem czy nie ujęte w nim rozstrzyga Rada Forum Astronomicznego. Decyzja Rady jest ostateczna.

Zmagania konkursowe rozpoczynamy w dniu 01.01.2019 roku.

 • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)