Skocz do zawartości

Astrokalendarz 2013


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać zapisy trwają i to nie tylko na tym forum. Aż mi ciarki przechodzą po plecach ile jest chętnych. Chyba język mi wyschnie od lizania znaczków.

Zależy nam, by udało się załatwić tak, aby nikt nie musiał płacić za kalendarz. Postaramy się nawet koszty wysyłki pokryć, ale organ finansujący musi czekać z decyzją co najmniej do grudnia. Dlatego my szykujemy projekt do druku, a kasa się szykuje ... co wcale nie jest takie pewne ... w życiu tylko dwie rzeczy są pewne. Być może boją się podejmować jakichkolwiek decyzji przed 21 grudnia, choć do tego się nie przyznają.

Jeśli przyszłoby nam płacić z własnej kieszeni, to kalendarz powstanie tylko dla tych co zamówią i wcześniej w ustalonym terminie wpłaca pieniądze na specjalne konto. Z niego będzie szła zaplata dla drukarni i na wysyłkę. W zeszłym roku egzemplarz kosztował 24zł a przesyłka 5,70. Zakładając, że w związku z waszymi zamówieniami nakład będzie większy, to i cena egzemplarz będzie mniejsza. Tak powinno być i myślę, że krachy finansowe na świecie nam nie straszne.

Termin: an pewno nie wcześniej jak  w grudniu.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Str. tytułowa:

str_tyt_2013.jpg

styczen2013.jpg

luty2013.jpg

Czekamy na decyzje naszych szefów by móc służyć zamówienia do drukarni. Musimy jeszcze umieści odpowiednie logotypy.

Druk starym zwyczajem, alt poprzednich odbędzie się raczej w styczniu, a to za sprawą cen i środków. Choć mieliśmy cicha nadzieję, a najpóźniej na grudzień.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jest pytanie, która strona tytułowa przypada wam bardziej do gustu:

Storna 1

kalendarz2013.png

Strona 2

kalendarz2013_1.png

Strona 3

str_tyt_2013.jpg

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu w wątku ma astromaniak do rzeczy ??  Pytanie było konkretne, którą stronę tytułową wybieramy - więc niech Kolega odpowiada w temacie, a takie sprawy przez PW się uzgadnia  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to koleżanka i odpowiedziałam , która strona tytułowa,

a po drugie kilka postów wcześniej zadałam pytanie i nie uzyskałam odpowiedzi, a nie chce dublować zamówienia.

A po trzecie to może troszeczkę kulturalniej :P

Pozdrawiam.

A co szanowna Koleżanko jest niekulturalnego w moim poście (nie określiłaś płci w profilu - jesteś nn) ??? - Jeszcze raz podkreślam - zadaj to pytanie na PW, a po drugie w wątku na maniaku - przecież to logiczne - skoro zapisujemy się na przedmiot na jednym forum, to tam pilnujemy swojego zamówienia, a nie na innych - myślę, że zrozumiale to napisałem  ??? No i na koniec - nie jest kulturalnym zwyczajem nieznajomemu ,,wywalanie języka"w przedszkolu tego już uczą  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1

Zamówienia są składane na różnych forach np Astromaniak. Astopolis...  a w ogóle to są na razie zapisy a jak będzie kalendarz to czas pokaże kto odbierze a kto nie.  I proszę  spokojnie mnie tu  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze?

1. Alien7101  1szt.   

2. Acidtea    1szt.       

3. tranox      1szt.

4. Ignisdei + nie wiem pewnie jeszcze ile dla filli  PTMA

5. JacekErbel 1 szt.

6. maquu 1 szt.

7. kenny  1szt.

8. M.Rudy 1szt. ( odbiór osobisty:)

9. Ana      1szt

10. Jacek2 1 szt.

11. Bandros 1 szt.

12. tomira 1 szt (jeśli opłata tylko za przesyłkę - 2 szt.)

13. felcia97 5 szt (dla grona bezfiliowców PTMA, bez względu na koszty)

14. szdom1 1szt. (jeśli opłata tylko za przesyłkę)

15. Krzysztof_K  1 szt.

16. Anva -szt.1  a może i szt.2

17.Slawko-1szt.

18. kasper - 1 szt.

19. kisiel - 1 szt.

Strona 3 - czytelna i estetyczna :)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak  :-\

Proszę Szanownego Moderatora o wywalenie moich postów - ręce mi opadły  :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Alien7101  1szt.   

2. Acidtea    1szt.       

3. tranox      1szt.

4. Ignisdei + nie wiem pewnie jeszcze ile dla filli  PTMA

5. JacekErbel 1 szt.

6. maquu 1 szt.

7. kenny  1szt.

8. M.Rudy 2szt. ( odbiór osobisty:)

9. Ana      1szt

10. Jacek2 1 szt.

11. Bandros 1 szt.

12. tomira 1 szt (jeśli opłata tylko za przesyłkę - 2 szt.)

13. felcia97 5 szt (dla grona bezfiliowców PTMA, bez względu na koszty)

14. szdom1 1szt. (jeśli opłata tylko za przesyłkę)

15. Krzysztof_K  1 szt.

16. Anva -szt.1  a może i szt.2

17.Slawko-1szt.

18. kasper - 1 szt.

19. kisiel - 1 szt.

Dopisałem dla siebie jeszcze jedną sztuke kalendarza i uwazam ze projekt okładki nr 1 jest naprawde super!

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odbiorem kalendarza wygląda tak jak pisałem na samym początku. Kalendarz będzie wydrukowany dla każdego kto się wpisze i wpłaci za niego ustalona kwotę. Ile? Zależy od ilości chętnych, to wygeneruje koszt wydruku jednego egzemplarza. Także dostanie każdy. A im nas będzie więcej tym będzie taniej za egzemplarz. Zapisy kończymy na wszystkich forach do świąt. Kiedyś to trzeba zakończyć. Jutro zbiorę zamówienia z poszczególnych forum i co najwyżej dojdą  nieliczne zamówienia. Potem trzeba będzie podać na maila dane imię i  nazwisko (nik to trochę mało) dane adresowe oraz dokonać wpłaty określonej kwoty na przygotowane konto. A potem czekać na odbiór. Termin podam jak już ustalę szczegóły co do ilości, bo to wygeneruje czas realizacji.

Pojawiła się za to opcja, że wydruk sfinansuje Urząd Marszałkowski. W takim przypadku nikt nic nie będzie płacił. Niestety o tym czy to się da zrobić dowiemy się dopiero na dniach, może między świętami. niestety tak działają urzędy.

Jeszcze jakieś pytania, to proszę pytać.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, tylko przelew wchodzi w grę. Na inne formy płatności instytucja nie jest przygotowana.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału zbliżamy się do zamknięcia listy dystrybucyjnej. Na chwile obecną mamy zgłoszonych prawie 200 osób chętnych na Astrokalendarz. Przybliżona cena jednego egzemplarza to do 15zł (przy 200 egz. wydania, na tyle jest obecnie chętnych) plus koszt wysyłki jakieś 7,50 (polecony priorytet, koperta bąbelkowa A4), ale czekamy jeszcze na kilka ofert drukarni i cena może być jeszcze niższa. Dystrybucja zajmuje się sama Sekcja Astronomiczna, więc koszt ten jest zerowy. Póki co ?wielki sponsor? w postaci naszego Urzędu Marszałkowskiego nie podjął jeszcze tematu by precyzyjnie określić czy i kiedy się tego podejmie, więc staramy się zamknąć temat w mirę w sensownym terminie sami.

Wydrukowanie odbędzie się w styczniu w pierwszym tygodniu. Wysyłka zaraz po odebraniu z drukarni.

Teraz co do płatności za kalendarze. Pieniądze za kalendarz będzie trzeba przelać na konto naszego Centrum Kultury, który będzie płatnikiem całego nakładu. Przelew będzie darowizną na Sekcję Astronomiczną w ten sposób możemy te pieniądze przeznaczyć na ten cel z pominięciem głównego worka, do jakiego wpadają wszystkie pieniądze budżetu CK. Darowizna pozwoli uniknąć opodatkowania kalendarza 23% VAT-em i zmniejszy ilość formalności do załatwienia. W przelewie muszą się znaleźć dokładne dane z adresem odbiorcy kalendarza, bo tylko wtedy będzie można to zrealizować i tylko wtedy osoba znajdzie się na realnej liście zamawiających wydanie Astrokalendarza 2013. Przelew trzeba będzie zrobić dopiero od 1 stycznia do 10 stycznia 2013r. ? NIE WCZEŚNIEJ. Dlatego dane do przelewu zostaną przekazane w dniu 1 stycznia, aby się ktoś nie wyrwał.

Płatność jest niezmiernie ważna, bo to z tych pieniędzy zostanie sfinansowane wydrukowanie i przesłanie kalendarzy. Nie będzie możliwe późniejsze dodrukowanie bo ilość dodruku będzie na pewno zbyt mała by miało to sens. Jeśli w dniu 10 stycznia wpłat będzie 300 to tyle wydrukujemy, jeśli będzie 100 ? to jesteśmy w czarnej d? z kosztami. Zostanie ból głowy, albo dołożymy do tego wydania kilka setek i już.

Kalendarz będzie dostępny w formacie PDF do samodzielnego wydrukowania w formacie A4.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać. Chętnie odpowiem na każde.

czerwiec2013.jpg  str_tyt_2013_1.jpg  styczen2013.jpg  luty2013.jpg

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Alien7101  1szt.   

2. Acidtea    1szt.       

3. tranox      1szt.

4. Ignisdei + nie wiem pewnie jeszcze ile dla filli  PTMA

5. JacekErbel 1 szt.

6. maquu 1 szt.

7. kenny  1szt.

8. M.Rudy 4szt. ( odbiór osobisty:)

9. Ana      1szt

10. Jacek2 1 szt.

11. Bandros 1 szt.

12. tomira 1 szt (jeśli opłata tylko za przesyłkę - 2 szt.)

13. felcia97 5 szt (dla grona bezfiliowców PTMA, bez względu na koszty)

14. szdom1 1szt. (jeśli opłata tylko za przesyłkę)

15. Krzysztof_K  1 szt.

16. Anva -szt.1  a może i szt.2

17.Slawko-1szt.

18. kasper - 1 szt.

19. kisiel - 1 szt.

Dopisuję kolejne  dwie sztuki , dla kolegów :)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024