Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam parę pytań odnośnie obiektywów do canona. To mój pierwszy wpis tutaj więc od razu zaznaczę, że jestem kompletnie zielony w standardowym foto jak i astro, aczkolwiek staram się tu i tam eksperymentować. Niestety wyniki nie są zadowalające - ba, czasami w ogóle ich nie ma, no ale od czegoś trzeba zacząć, nie? ;) 
Do rzeczy: posiadam canona 700d, oraz obiektyw canon 50/1.4 oraz ostatnio nabyłem 18-55 f/3.5-5.6 IS STM. Od razu zaznaczam, że działam bez prowadzenia - przynajmniej póki co, w między czasie na pewno coś kupię. Ale jeśli chodzi o fotografie statywową, pomyślałem czy nie pokusić się na jakiś obiektyw z lepszą ogniskową, aby lepiej focić mniejsze obiekty. Teraz pytania:
1/ Czy w ogóle opłaca się teraz o tym myśleć czy pierw nauczyć się na tych obiektywach, które mam?
2/ Jeśli już miałbym się zdecydować na obiektyw z większą ogniskową to jaki - mam na myśli stałki czy zoom? Przeglądałem fora i niby stałki są lepsze ale parę osób pozytywnie się wypowiadało i na tą drugą opcję.
3/ I znów, jeśli miałbym się zdecydować to jaką ogniskową poszukiwać? Jak wspominałem póki co uczę się na statywowej fotografii, więc lepiej celować w jakieś ogniskowe typu 135 czy mógłbym szukać nawet i po 300? 

Jeśli coś jest nie tak, ja myślę jakoś źle czy coś w tym stylu - proszę o naprostowanie, jak mówiłem, jestem laikiem.
Co do zdjęć astro to kręci mnie focenie różnych obiektów mgławicowych bądź galaktyk dlatego też i o takim rozwiązaniu pomyślałem.
A w razie gdyby ktoś doświadczony zajrzał tutaj w moje zapytanko i miałby chęć przedstawić mi + i - obiektywów o których wspomniałem (którę pragnę nabyć) to byłbym cholernie wdzięczny. Makro fotki na pewno też wypróbuję, aczkolwiek nie jest to mój kurs, myślę głównie o astro.
Dzięki i pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten Canon 50/1.4 będzie akurat, ale prowadzenie (np StarAdventurer + statwy) musisz dokupić żeby sensownie pójść w temacie do przodu. Według mnie lepiej zainwestować to tak niż w kolejny obiektyw, za jakiś czas dokupisz sobie np Samyanga 135. Warto rozważyć przed tym tez modyfikacje aparatu pod astro, koszt jakieś 300-400 zł. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bez prowadzenia obiektyw powyżej 35 mija się z celem . A i tak te do 35 mm muszą być jasnymi obiektywami aby uzyskać jakiś w miarę dobry efekt. Tak jak napisał Sebastian , myśl raczej o zakupie prowadzenia . Najtańszy będzie jakiś EQ3-2 lub Star Adventurer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie mam następne w takim razie - posiadam statyw genesis base, poszperałem po forach i widziałem różne opinie. Jak wg Was on się sprawdzi z ekipą SA+Canon+obiektyw? Może ktoś próbował, czy to zda egzamin bez problemu czy jednak będą jakieś niedogodności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że spokojnie wystarczy, tylko nie szalej z wysuwaniem nóg, tyle żeby było wygodnie ustawić na polarna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta