Skocz do zawartości

Sebastian Ś.

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    515
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Ostatnia wygrana Sebastian Ś. w dniu 8 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Sebastian Ś. punkty reputacji!

O Sebastian Ś.

  • Urodziny 26.01.1992

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Szczecin
  • Interests
    programowanie, astronomia, fotografia, elektronika, druk 3D

Converted

  • Miejsce zamieszkania
    Szczecin

Ostatnie wizyty

13 334 wyświetleń profilu

Sebastian Ś.'s Achievements

Kanopus

Kanopus (12/14)

  • Posting Machine Rare
  • Reacting Well
  • Very Popular Rare
  • Collaborator
  • First Post

Recent Badges

852

Reputacja

  1. Mgławica Płonąca Gwiazda z kilku styczniowych nocy. Jak widać sam wodór, może kiedyś uda się dodać trochę RGB i części refleksyjnej. RC6@f/6, 533MC, EQ6-R, L-Ultimate 250x180" (12,5h)
  2. Też bym wziął pod uwagę cenę napędów. Do EQ5 dedykowany jest sporo tańszy, można zamontować je zamiennie ale czasem ten od EQ5 nie do końca pasuję 1:1 do EXOS-2. Gdybyś chciał GoTo to polecam OnStep, są gotowce (Terrans) na chińskich stronach z zakupami.
  3. Ciekawa duża plama dzisiaj 4079, jak jakiś potworek słoneczny 🙂 Mak102/Canon RP
  4. Gwiazdki trochę celowo teraz bez zbytniego koloru bo nie mam ich na razie w RGB.
  5. Zmarznięta Meduza z zimowych nocek. GSO RC6@f/6, 533MC, EQ6-R Pro, L-Ultimate 300x180" (15h) Pełny rozmiar: https://www.astrobin.com/yoibap/
  6. To pozostaje zrobić własną oprawkę z tektury/kartonu. Co do samej wielkości folii to tak jak pisałem, 20cm teraz jedyny dostępny max. Można też kupić mniejszy kawałek i zrobić pozaosiowo (tak żeby nie wchodził na ramiona pająka):
  7. Teraz chyba i tak nie da się kupić większej foli Baader ND5 niż A4, więc po prostu wyciąć z tego koło 20cm średnicy w jakiejś większej oprawie pasującej do tuby. Tu jest gotowa oprawa właśnie do SW Newtona 10" I wielkości 20cm w środku https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1896 A Newtona GSO czy SW?
  8. Jeżeli wymieniać pod foto czy planetarne czy jakiekolwiek inne to raczej iść "w górę" i brać HEQ5. Możesz dokupić sobie napęd OnStep u chińczyków do EQ5. Jest za około 500 zł bez pilota. Terrans Industry, wersja V4 Lite (ważne żeby wybrać EXOS2), mam, używam i polecam, będziesz miał GoTo, Wifi i BT w tym EQ5. Jakbyś chciał to są też piloty za około 300 zł. Napęd https://pl.aliexpress.com/item/1005006338731937.html Pilot https://pl.aliexpress.com/item/1005006538999934.html Aplikacja do sterowania (działa to też razem ze SkySafari.) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onstepcontroller2
  9. Taka nieduża banieczka. Cały materiał zbierany w nocki gdzie była pogoda, ale był też towarzysz Łysy. Zbliżyło mnie to zdjęcie do decyzji o zmianie na mono GSO RC6@f/6, 533MC, EQ6-R Pro, L-Ultimate 360x180" (18h) Pełny rozmiar: https://www.astrobin.com/pu6uaf/D/
  10. 22.09.2024, około 12:00, warunki średnie. Bresser 127S, EQ5, 462MC, Solar Continuum, Antlia CaK, klin Herschela.
  11. Kogo interesują "malutkie" gromady kuliste 😉 😉 😉
  12. Jak się przyjrzeć na to zdjęcie z Hubble'a jest tam sporo małych GC, wyglądają u mnie jak gwiazdki, z tak dwa razy większa skalą zdjęcia może już by się dało je rozbic na brzegach. Ciekawe wyzwanie.
  13. Te czarne tam to są chyba po prostu pyły. Z tego co przeczytałem ma też w centrum pozostałości po wybuchu supernowej. I widać mała gromadę kulistą.
  14. Czy warto było poświecić kilkanaście godzin pogodnych nocy? Pewnie nie. Czy jest nieciekawa? Pewnie tak. Z ciekawostek, Galaktyka Andromedy ma około 20 znanych galaktyk satelitarnych, a to jest pewnie najnudniejsza 😉 Przyjemna drobnica w tle. GSO RC6@f/6, 533MC, EQ6-R Pro, 360x120" (12h) Pełny rozmiar: https://www.astrobin.com/oqyh4c/
  15. Żeby nie było tak prosto to masz nakręcany jeszcze Omegon Mini Track LX3/LX4 bez potrzeby zasilania 😉 Prowadzenie wg producenta to (w minutach) ogniskowa / 100, czyli przykładowo 135mm/100 ~ 1min dla wersji LX2, w LX3 poprawili to niby o 60%, więc powiedzmy 1min 30s, w LX4 nie wiem czy poprawili dodali chyba po prostu więcej nośności (4kg). Tutaj recenzja starszej wersji: https://www.cloudynights.com/articles/cat/user-reviews/omegon-mini-track-lx2-review-r3178 To jest coś za coś, one są lekkie i małe ale wymagają nakręcania i nie masz już w opcji guide nawet jakbyś kiedyś chciał. Adventurer może jest bardziej toporny ale jednocześnie można go z czasem rozwijać. To są raczej montaże typowo turystyczne gdzie walczysz o każdy kilogram niepotrzebnego sprzętu. I jeszcze jest AZ GTI, do którego można dokupić klin i pręt przeciwwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.