Skocz do zawartości

Mini DSy z Canona 100mm


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w łapy obiektyw Canon Macro 100mm IS f/2.8  i cośtam jeszcze ma w opisie. W księżycową noc, jak przedwczorajsza, nie było sensu robić nic poza zabawą i testami. No to parę szerszych kadrów zrobiłem. Zawsze mnie to kusiło - szerokie ujęcia, mozaiki...mapa nieba (ale już ztego wyrosłem, bo życia by nie starczyło  Takie miniaturki powstały, szybkie, krótkie ekspozycje, bo ile tak jasnym obiektywem przy takim Księżycu można naświetlać...

Pierwszy strzał to fragment Kasjopei. Widać mnóstwo gwiazd, w tym Tsih (Gamma Cas), Schedar (Alfa Cas), Foo Loo (Dzeta Cas), Wangliangwu (Lambda Cas), Achird (Eta Cas), Marfak (Theta Cas) i wiele innych, no i miniaturki mgławic: NGC281 (Pacman), IC63 i IC59 i gromad: NGC457 (ET tudzież Sowa), M103 na krawędzi, NGC225, NGC129...i pewnie jeszcze coś 

45x60s, ISO800, Canon350D mod, Canon 100mm f/2.8 Macro IS, Heq5Pro, filtr - Księżyc ~75%

Pełna rozdzileczość: https://www.dropbox.com/s/xpzd7181n9ozfz1/Cassiopeiae_Solaris8.jpg

post-234-137699869096_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem na Astropolis ale się powtórzę bo warto - Dużo i Pięknie - Gratulacje  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nagrodą Jacek była możliwość osobistego odniesienia odnalezionego pierścienia do Mordoru. Powodzenia! :)

Kolejna miniaturka - znany region Łabędzia. Pierwotnie chciałem zrobić mozaikę z okolicami Sadra, ale chyba nic z tego nie wyjdzie - zbyt duża różnica ilości i jakości klatek...

62x60s, ISO800, Canon350D mod + Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, Heq5pro

post-234-137699869164_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - szkoda że zrezygnowałem, bo to chyba było by łatwiejsze od doczekania czystego nocnego nieba w Ustce  >:( .

Niesamowity ten obiektywik - no ale sam by nic nie zdziałał - jeszcze raz gratulacje  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wydaje mi się, czy Zeta Lyrae (gwiazda podwójna) lekko się rozjeżdża?

Faktycznie, jakby trochę wydłużona. Kierunek rozciągnięcia z grubsza się zgadza. Wg Stellarium wyciągnięcie powinno iść prosto w kierunku Sulafata, tu idzie trochę bardziej na północ. Ale też nie raz przekonałem się, że zawartość Stellarium potrafi różnić się od zawartości nieba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjeżdża, rozjeżdża, jak wypiłem noteckie ciemne, to całkiem się rozjechała...:) Ale serio, to widać, że coś z nią nie tak, czyli, że jest podwójna.

Pas i miecz Oriona to ostatnia miniaturka ze świątecznego weekendu.

Tutaj to już Księżyc świecił prawie prosto w obiektyw. Zrobiłem na szybko z kawałka karimaty osłonę  ale i tak mogłem tylko 30-sekundowe ekspozycje porobić i na ISO400.  Załapało się oczywiście M42, Koński Łeb i Płomień, a nawet M78. Pętla Barnarda niestety nie  :P Trzeba będzie zabrać ten obiektyw pod ciemne niebo w noc bez tego srebrnego szkodnika...

48x30sekund, ISO400, f/3.5, reszta j.w. ;)

A...do tego zdjęcia chciałem przytoczyć cytat z filmowej wersji jednej z powieści Dicka: "Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki w ogniu w okolicach Pasa Oriona. Widziałem promienie kosmiczne...jak błyszczały w ciemnościach blisko Wrót Tannhäusera. Wszystkie te chwile...zagubią się...z czasem...tak...jak łzy...na deszczu. Czas umrzeć".

Ostatnie zdanie zamieniłbym na "czas focić"  ;)

post-234-137699869542_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...do tego zdjęcia chciałem przytoczyć cytat z filmowej wersji jednej z powieści Dicka: "Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki w ogniu w okolicach Pasa Oriona. Widziałem promienie kosmiczne...jak błyszczały w ciemnościach blisko Wrót Tannhäusera. Wszystkie te chwile...zagubią się...z czasem...tak...jak łzy...na deszczu. Czas umrzeć".

Ostatnie zdanie zamieniłbym na "czas focić"  ;)

Czuję się sprowokowany ;) Jak już cytujesz Dicka z elementami nieboskłonu to ja też coś mam :)

" - To nie może być Olham - powiedział. W głowie mu się kręciło, wszystko wirowało przed oczami.

  - Czy się myliłem? - Ze zdumienia otworzył usta.

  - Ale jeśli to jest Olham, to ja muszę być...Nie dopowiedział jednak zdania. Wybuch było widać aż na Alfie Ceuntari."

Fotki zacne! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbowałem robić szerokie pole kitowym obiektywem Canona. Księżyc troszkę przeszkadzał. Ogólnie niewypał...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)