Skocz do zawartości

Zmarł Emilian Skrzynecki


Vatzek

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogromnym smutkiem smutkiem informujemy, że w dniu 26 XII 2012 odszedł od nas Emilian Skrzynecki - wielki miłośnik, znawca i popularyzator astronomii, wieloletni członek PTMA, szczególnie aktywny w zakresie ATM obserwacji gwiazd zmiennych oraz obserwacjach zakryciowych.

Pogrzeb Ś. P. Emiliana odbędzie się w dniu 29 grudnia 2012 roku na Cmentarzu w Szklarskiej Porębie

(uroczystość pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00 w Kościele pw. Bożego Ciała)

Msza Święta w intencji Ś. P. Emiliana zostanie również odprawiona w Krośnie w sobotę 29.12.2012 r. o godzinie 15.00

w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera (siostry klawerianki) przy ul. Łukasiewicza 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za zła wiadomość!!! Emilian od dłuższego czasu nie zajmował się obserwacjami, zastanawiałem się czasem, co się z nim dzieje. Mam do dzisiaj wiele map nieba, które mi kiedyś przesłał i ciągle z nich korzystam. Wielka szkoda i wielka strata dla naszego środowiska amatorskiego, bo bez wątpienia był to człowiek niezwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przygnębiająca wiadomość...

Śp. Emilian był w latach 2001-2008 jednym z najbardziej aktywnych obserwatorów gwiazd zmiennych.

Wykonał w tym czasie 19539 obserwacji 186 gwiazd. Interesowały go zmienne "gołooczne" i jasne lornetkowe. Pod koniec 2008 roku nagle przestał obserwować. Być może wtedy dopadła go choroba, z której już nie wyszedł?

Emlianie, być może teraz przyglądasz się z bliska swojej najbardziej ulubionej zmiennej u Her (68 Her)?

wykres_faz.php?id=1977&ilosc_dni=25000&data_od=&data_do=&w=600&h=400&grid=1&maxmag=6&minmag=4.5&okres=2.05102655&m0=2405830.0383&rpkt=3&ryswsp=0&idobs1=syi&idobs1col=007700&onlyidobs=syi&paramn=&paramk=&krokusred=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koleżanki i Koledzy mojego brata Ś.p. Emiliana Skrzyneckiego

Nazywam się Eligiusz Skrzynecki i jestem bratem Ś.p. Emiliana Skrzyneckiego.

Chcę mieć jedną pamiątkę po moim Ś.p. Bracie - teleskop przy budowie którego spędził wiele godzin swojego krótkiego życia, oraz który pozwolił mu na wiele niesamowitych obserwacji astronomicznych.

Pamiętam, jak przyjechał do Szklarskiej Poręby, w czasie zaćmienia Księżyca pokazywał mi gdy ten sam Księżyc zakrył gwiazdę. Miałem możliwość zobaczenia tego, na co zakryciowcy czekają wiele lat. Podzielił się tymi sekundami ze mną.

Przez parę miesięcy miałem teleskop u siebie w Świdnicy.

Teraz jego ex-żona mówi, że brat pożyczył komuś ten teleskop.

Proszę o kontakt osoby, które mogą mi pomóc w odzyskaniu pamiątki po moim bracie.

Pozdrawiam

Eligiusz Skrzynecki

533 63 07 31

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koleżanki i Koledzy mojego Ś.P. brata Emiliana.

W załączniku przesyłam zdjęcie mojego Ś.P. brata Emiliana podczas obserwacji jego teleskopem, którego to teleskopu poszukuję.

Jak pisali poprzednicy, dla kogoś to może tylko teleskop, dla mnie to PAMIĄTKA po moim Ś.P Bracie.

Proszę o pomoc w znalezieniu teleskopu.

Eligiusz Skrzynecki

533 63 07 31

post-1413-13769987989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpytywałem wśród miłośników astronomii z okolic Krosna, niestety ani śladu po teleskopie.

Natomiast w sobotę 16 lutego w Króliku Polskim odprawiona zostanie msza św w intencji śp. Emiliana. Mają być obecni również Jego koledzy - muzycy - być może oni coś będą wiedzieć

Pozdrawiam

Wacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)