Skocz do zawartości

Opaski grzewcze


Lwieczorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem po forach, znalazłem tylko stare wpisy. Potrzebuję opaski na szukacz, okular i lustro wtórne plus jakoś to zasilić i sterować tym jak się da. Plus jak ktoś ma jakieś schludne odrosnik na tubę 10" i ew 8". Mieszkam przy lesie i po godzinie mam wszystko mokre. Zestaw wychlodzony na tarasie. Może być ATM, może być gotowiec. Mogą być linki czy wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda najtańsza ,ale nieco pracochłonna, to owinąć wszystko folią aluminiową......Chyba że zamiast tubusu jest kratownica...?

Żeby się to wszytko nie targało i strzępiło , najpierw paski aluminium naklejamy na folię samoprzylepną,następnie owijamy CAŁY tubus, i CAŁY szukacz ,a łączenia sklejamy taśmą samo przylepną.Jeszcze tylko zrobić albo kupić nadstawki i ...git.

Sposób może iście średniowieczny ,ale odpada ,zasilanie nic się nie podgrzewa (potem znowu musi się wychładzać) Od 1997r.(wtedy 9.5" newton) NIGDY! nie zaparowały mi lustra i soczewka szukacza.

Estetyka ,sprawa dyskusyjna,świecenie tubusu w nocy -BZDURA!

 

 

PS.

Moja 14" ,przyznam się bez bicia że nie chciało mi się bawić  z naklejaniem na folię samoprzylepną stąd rozdarcia w aluminium...?

DSC03105.thumb.JPG.610d02bacc6224c5f6e70c95c1b68f6f.JPG

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lwieczorek napisał:

Witam, szukałem po forach, znalazłem tylko stare wpisy. Potrzebuję opaski na szukacz, okular i lustro wtórne plus jakoś to zasilić i sterować tym jak się da. Plus jak ktoś ma jakieś schludne odrosnik na tubę 10" i ew 8". Mieszkam przy lesie i po godzinie mam wszystko mokre. Zestaw wychlodzony na tarasie. Może być ATM, może być gotowiec. Mogą być linki czy wskazówki. Pozdrawiam

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/14060-grzałeczki/&tab=comments#comment-209198

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)