Skocz do zawartości

Mapa nieba


hase

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem tego co potrzebuję więc bardzo proszę Was o pomoc.

Otóż, poszukuję mapy nieba (półkoli północnej i południowej), coś w tym stylu:

mapa_nieba_na_sciane_duze_obmapnieb.jpg

tylko że w dobrej rozdzielczości (jak największej -tak żeby dało się wszystko odczytać) - nie mogę znaleźć nigdzie takiego obrazka w internecie.

Ponadto zależałoby aby mapa:

-posiadała gwiazdy do 6,5 magnitudo

-miała podpisane je w języku polskim

-posiadała siatkę współdłużnych

-muszą być obie półkule

Jeśli ktoś jest w posiadaniu takiej mapy prosiłby o skan ([email protected])  lub jeśli koś spotkał się z nią w sieci/na forum prosiłbym o link.

Z góry bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz powiesić na ścianie to zdecydowanie taką kup. To tylko 20 złotych a będziesz miał nieporównywalną jakość i rozmiar (B1 czyli 96x68 cm). Jeśli natomiast chcesz używać mapki do oglądania nieba to polecam Stellarium lub jakąś książkę przedstawiającą mapę na np. dany miesiąc i daną stronę nieba  8)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp:)

ale właśnie, nie powiedziałem do czego to potrzebuje...

będę potrzebował to obrobić na komputerze w programie graficznym dlatego potrzebuje plik jak największej rozdzielczości.

Do czego to wszystko na razie nie chcę zdradzać, bo to mój autorski projekt, ale jeśli wyjdzie chętnie opowiem jaki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z wykorzystaniem mapy  ??? ??? ??? Wstrzymajmy się z wnioskami i osądem do przedstawienia projektu  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... może jestem na tym forum nowy, ale nie trzeba mnie od razu wyśmiewać skoro tylko proszę o pomoc.

Potrzebuje dokładnej mapy aby projekt odzwierciedlał rzeczywistość, czy to dziwne. Co więcej to nie będzie projekt graficzny tylko projekt będzie opierał się na  planie który potrzebuje narysować w odpowiedni sposób i wydrukować. Dziękuje za poparcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... może jestem na tym forum nowy, ale nie trzeba mnie od razu wyśmiewać skoro tylko proszę o pomoc.

Potrzebuje dokładnej mapy aby projekt odzwierciedlał rzeczywistość, czy to dziwne. Co więcej to nie będzie projekt graficzny tylko projekt będzie opierał się na  planie który potrzebuje narysować w odpowiedni sposób i wydrukować. Dziękuje za poparcie:)

Ależ nikt cię nie wyśmiewa! Działaj dalej w temacie a jak się uda to pochwal się na forum. Gdybyś coś potrzebował wal śmiało. Tutaj na pewno nikt nie odmówi Ci pomocy.

Powodzenia.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą mapę nieba wydaną gdzieś 7-8 lat temu przez Gazetę Wyborczą. Są obie półkule, ładnie oznaczone gwiazdki + jeszcze odległości do poszczególnych obiektów (przy czym niezbyt dokładne, bo np. Betelgeza jest jeszcze o całe 100 ly bliżej  ;D ). Jeśli mimo tych mankamentów byłbys zainteresowany, to może coś uda mi się wykumać.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest język polski. Znalezienie takiej mapy w nieco innych językach nie jest problemem, dla przykładu (6000x4476px):

http://xn--80aqafcrtq.cc/img/4/6/3/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0,%20%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B8%D0%B9,%20%D0%BD%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0,%20%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0,%206000x4476.jpg

Sam posiadam źródło, które oferuje mapy dla 38 różnych szerokości geograficznych o dowolnym rozmiarze...ale w języku niemieckim ;)

Niedawno też tworzyłem mały projekt na podstawie mapy nieba i z tego korzystałem, z tym, że ja nie potrzebowałem żadnych opisów.

Zresztą ta mapa posłużyła jako element projektu koszulki zlotowej rok temu ;)

Ewentualnie, jeśli jesteś bardzo zdeterminowany to pisz do Piotra Brycha, wydawcy Astronomii Amatorskiej. Ma spore doświadczenie z takimi sprawami i ma możliwości stworzyć dowolną mapę o dowolnym rozmiarze (sam prowadziłem z Nim korespondencję w takiej sprawie) ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że może to wystarczy. Jakoś sobie poradzę z językiem angielskim.

A ta mapka jest bardzo dobrej rozdzielczości, bardzo dziękuje:)

Odezwę się gdy będę się miał czym pochwalić, ale ostrzegam, to może trochę potrwać...

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i chęci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)