Skocz do zawartości

Pomóżcie w spełnieniu moich marzeń :)


KRYPOL85

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co - musisz dużo poczytać o naszym niebie abyśmy się zrozumieli  :(

Proponuję Ci pobrać sobie program, który można nazwać domowym obserwatorium, jest po polsku i można sobie go skonfigurować pod ,,swoje" niebo http://www.stellarium.org/pl/

A ja za chwilę spróbuję skompresować plik (jak znajdę) podstawy astronomii  ;) podaj mail - za duży plik - wyślę Ci to z czym jeżeli się nie zapoznasz i nie zrozumiesz - będą nici z obserwacji  :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKON EX  zamowiony :) w poniedzialek bd mial :D, ale patrzac na niebo to sobie nie poogladam, ale bd czekal i czytal atlasiki, postudiuje mapy. dzieki wielkie wszystkim

No to gratuluję. Miło, że koledzy z Forum mogli Ci pomóc.

Tak przy okazji: Takim osobom jak Ty, którzy stawiają konkretne pytania, i przede wszystkim wiedzą czego chcą bardzo miło i przyjemnie się doradza. A tak skonstruowany wątek na pewno będzie lekturą dla przyszłych pytających....

Pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zobaczysz po przeczytaniu lektury, którą otrzymał na mail jakiego będziemy mieli eksperta - Niebo będzie Jego - Obiecał przestudiować solidnie  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś na pewno Ci się przyda:

http://teleskopy.pl/obrotowamapanieba.html

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jesteś 10 metrów bliżej gwiazd  8)

Weźmiesz Ty się za poczytanie tego podręcznika, który Ci posłałem - czy nadal będą takie pytania  ??? ???

Jak leje to odpal domowe obserwatorium, znajdź odpowiednia mapkę z atlasu Marka, który Ci podlinkowałem do pobrania i do nauki nieba, a w przerwach czytać podręcznik  :)

Przyjdzie lornetka to zobaczysz z ziemi i z 10 piętrowego budynku, a wrażenia opiszesz  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka przyszla :)

Pierwsze uczucia...

- Ładne opakowanie

- ładny pokrowiec

- ładnie zapakowana

- wyjąłem:

- wydaje sie lekka

- w dotku miekka, solidna, fajnie sie trzyma w dłoniach, nie ślizga sie, pasek załozyłem ( potem zdejmowałem, bo po zobaczeniu obrazka zorientowałem sie że osłonke też można )

- pierwsze spojrzenie, gówno widze

- drugie spojrzenie, znowu gówno widze

- za trzecim razem, przeczytałem instrukcje :D, pomogło

- 5 minut temu ustawiłem idealnie ostrość

- ładny obraz, czysty, dokładnie można rozpoznać kształty itd itp... ( nie znam sie jeszcze :) )

- spojrzenie w niebo hmmm.... jedna wielka ROZMAZANA CHMURA ( zachmurzenie ;((( ) no ale wiem że nadajedzie ten dzień i wtedy ją przetestuje

- jednak zainwestuje, a predzej zrobie jakiś statyw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to moje zdjęcie zrobione sony ericssonem 5mpx dzisiaj o 22ej przyłożonym do okularu super 25 z zestawu

a w wizualu jest dużo piękniej...

poznawaj niebo żeby szybko umieć znaleźć obiekt a z czasem dasz radę, niebo cię zadziwi a Ty zadziwisz innych

pozdrawiam

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Lornetka jest, statyw tez, wszystko w ruchu, ale pojawil sie maly problem, dzisiaj zobaczylem ze przy okularze te pokretlo co sie obraca zeby wyciagnac je ( nie wiem jak to nazawac, ale to te dwa co sie obraca dla ludzi z okularami i bez) to ciagle sie obraca w kolko, nie przeszkadza na jakosc obrazu nie ma to wplywu ale irytuje, cos z tym zrobic??

Druga sprawa jest taka, poczytalem itd itp i hmmm nie bardzo wiem czego szukac na niebie, super ksiezyc teraz jest to czekam az minie, zeby ciemniej bylo, wgralem program na ipada z funkcja night co swieci na czerwono wszystko i zwiedzam poznaje konstelacje, nie wiem za bardzo z jakiej strony brac info na temat tego co w danym momencie moge najlepiej zobaczyc, ktos cos poleca

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)