Skocz do zawartości

szukamy zainteresowanych do udziału w filmie dokumentalnym


ponad nami

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy miłośnicy astronomii,

Na przełomie sierpnia i września tego roku, mamy zamiar zrealizować krótkometrażowy, niezależny (non-profit) film dokumentalny o polskich astronomach ? amatorach, którzy we własnym zakresie, często z pasji i zamiłowania, badają ?piękno? kosmosu. Chcielibyśmy pokazać widzom z innej perspektywy, obraz współczesnej astronomii (i jej rozwoju technicznego), skupiając się na zaprezentowaniu pracy amatorów, a nie profesjonalistów.

Wiemy, że macie też wiele do przekazania szerszej publiczności, która zazwyczaj słyszy wypowiedzi tylko zawodowych badaczy. Chcemy przełamać ten schemat. Uważamy, że każdy amator działający w astronomii chce, podobnie jak Ci najwięksi kiedyś i dziś z Kopernikiem i Galileuszem na czele, zbadać to, co znajduje się tam ? ponad nami.

Jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia na temat swoich badań nad kosmosem, jeśli odkryliście coś interesującego lub stworzyliście np. własny teleskop, to serdecznie zapraszamy do współpracy. Wierzymy, że powstanie ciekawy, wartościowy i edukacyjny film, który przyczyni się do promocji astronomii amatorskiej w naszym kraju.

Pozdrawiamy i czekamy na wiadomości,

Paweł Jeleński & Łukasz Korczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Do której części Polski kierujecie swoje zapytanie? Pytam bo najrozsądniejszym będzie pojechać na zlot astronomiczny. Daleko szukać.  Toruń, miasto Kopernika  zlot..w sierpniu

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=295.0

Myślę że dla Was może być to cenny czas bo wielu ludzi przyjedzie w jedno miejsce w tym samym czasie z różnorakim sprzętem!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak mój filmik pokazać o zakrywaniu się dwóch księżyców Jowiszowych, dodać do tego Waszego filmu? Ja mam swoje filmy astronomiczne typu zaćmienia, zakrycia, chętnie bym udostępnił, ponieważ ten film ma być o nas samych i naszej pracy, jaką wykonujemy myślę, że nie zaszkodziłoby. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

W zasadzie to filmik o nas samych mozna samemu do sieci wrzucic. Ale komu to i na co ?

W filmach wazne sa nazwiska aktorow, pewnie w takim filmiku nazwiska uznawane jako wazne :) tez musialyby zaistniec. A z tym problemikow troche, wymyslaci sa.

Ale czy w grę wchodzą aktorzy? Czyli ma być fabuła? Ja raczej odnosiłem wrażenie, że chodzi o dokument. Rejestracja faktów takim jak są  i wybór poszczególnych ujęć. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)