Skocz do zawartości

Początki w astrofoto-pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem świadoma tego,że jak chce sie pstryknąć dobra fotkę to nie jest to łatwe i trzeba miec dużą więdzę, i wiem  też, że nie jest to tak proste jak ustawienie BULBA-a w Nikonie ;). Poczytałam tutoriale od JacekErbel co mi tu wrzucił więc narazie bedę bazowac na wiedzy z tego,jeśli to mi nie starczy bedę siegac po inna lekturę. Jak na początek spokojnie wystarczą mi zdjęcia księżyca nawet te jednoklatkowe :) Inna sprawa jest tez taka,że nie jest to moje hobby bo mam inne zainteresowania. Tu chciałam tylko pstryknąć pare fotek jak juz mam sprzęt,no chyba,że mnie to aż to wciągnie wtedy może stanie sie tez to moim hobby :) 

P.S. ta "książka" od Jacka Bobowika jest w bardzo przyjemnym języku napisana :) Na to może akurat się skuszę:) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jestem fotografem zainteresowanym wykonaniem kilku zdjęć różnych obiektów, nawet tylko samego księżyca.

Posiadam aparaty Canon 60D i 5DmkII.

Czy znajdzie się  na forum ktoś z teleskopem i umożliwi mi wykonanie takich zdjęć?

Nie stawiam żadnych wymagań co do teleskopu.

Szukam kogoś kto wykonywał takie zdjęcia.

Jestem z Częstochowy, mogę dojechać (w rozsądnych granicach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego toni65. Z tego co zrozumiałem chcesz wziąć swój aparat, podjechać do kogoś kto ma teleskop, podpiąć go i zrobić zdjęcia. Jeżeli tak to sobie wyobrażasz to uda się to z księżycem. No chyba, że trafisz na kogoś z okolic, kto zajmuje się astrofotografią. Wtedy przy teleskopie wymieni się detektor na twojego Canona, zbierzecie materiał i... No właśnie i co? A obróbka? Domniemam, że nie miałeś styczności z astrofotografią. Samo "pstryk", które niekiedy trwa kilka godzin to nie wszystko. Jest jeszcze kwestia obrobienia materiału w kilku programach, które trzeba posiadać. No i dochodzi wiedza jak to zrobić. No chyba, że szanowny kolega takową posiada.

 

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jestem fotografem zainteresowanym wykonaniem kilku zdjęć różnych obiektów, nawet tylko samego księżyca.

Posiadam aparaty Canon 60D i 5DmkII.

Najlepiej poszukaj kolegów w swojej okolicy

W zasadzie przy pomocy Canonka można uwiecznić Księżyc, Słonko i ...., jednak niezbędny jest taki element z takim noskiem (najmniej kombinacji) i ten zestawik zapięty do Twojego Canonka ,,wtykamy" w wyciąg teleskopu. Ostrzymy i z małym ISO i króciutkim czasem ,,pstrykamy" fotki (Księżycowi) Inne obiekty to już lektura dot. astro-fotografii.

Więcej znajdziesz tu i tu

Powodzenia :)  Tylko uważaj - bardzo wciąga 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje poszukać chętnego w okolicy. Cieszę się, ze mogłem troszkę pomóc  - Powodzenia :)
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Tak sobie myślę ze to jest idealne miejsce na zadanie kilku pytań do bardziej doświadczonych kolegów. Pomimo ze na forum jestem juz od dawna to jednak mój progres w zbieraniu materiału i obróbce zdjeć jest niewielki :P . Zadam więc kilka pytań, a odpowiedzi zapewne pomogą nie tylko mnie, uporać sie z problemami. 

Wykonałem ok 70 zdjeć Canonem 350D mod, Iso 800, czas ok 3min.

post-71-0-82435300-1388696694_thumb.jpg

 

1) Pomijając już niedokładność prowadzenia EQ3-2 bez guidingu, jednak po prawej stronie zdjecia gwiazdki sa pojechane bardziej niż w innych partiach zdjecia,      dlaczego?

2) nie mogę poradzić sobie z tymi nienaturalnie czerwonymi gwiazdkami, Ani balans kolorów ani próbkowanie koloru nie dają żądanego efektu.

3) to koszmarne tło... przebarwienia, zieleń, niebieski itd... NIe moge poradzić sobie z ujednoliceniem. Czy to wina zbyt małej ilości zdjęć? Darków miałem ok 30,

 

Proszę o porady jak rozwiązać te podstawowe problemy.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 podeślij mi surowego rawa 

Ad 2 czym robione zdjęcie ? (teleskop/luneta)

ad 3 trenowanie i podglądanie innych zdjęć z tym samym obiektem

 

Masz sporo tutków na forum, 

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2906-video-tutoriale-obrobka-ds/

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-foto-dso-i-planet/

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)