Skocz do zawartości

Początki w astrofoto-pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki plan,żeby pobawić sie astrofoto, ale nie mam o tym pojecia :D. Tak wiem że jest to trudne,ale i tak zamierzam spróbować. Jakby był ktoś taki miły i mi wszystko objaśnił od podstaw to byłabym bardzo wdzięczna :)

Sprzęt mam taki : montaż HEQ5 z synscanem i ED80/600 aparat niestety kiepski bo to nikon D3100. Przejściówkę do teleskopu posiadam jak i również wężyk spustowy. Oczywiście nie chodzi mi o fotki typu nationale geographic :D ale takie dla siebie  :D

Z góry dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia na nowej drodze życia.... :P

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

 

pzdr.

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tutoriale, i dzięki Szdom1, ale nie wiem czy mi cierpliwości starczy :D no to mam pierwsze pytanie :D bo nigdzie nie znalazłam na nie odpowiedzi :) mianowicie czy jak podłącze samo body do teleskopu bo takie fotki chce robic( z racji tego ze obiektyw mam kiepski i podejrzewam ze nic by z tego nie wyszło) to teleskop rozumiem tez bez okulara ma być? to wyjdzie coś? bo probowałam robic,ale cyfrówką ktora ma możliwośc ustawienia szybkości migawiki 15s 30 s i 60s to wychodziło czarne tło albo jasna rozmazana kropka, to lustrzanką powinno wyjść coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dziewczyno - słabo szukasz ;)  Cały post temu poświęcony pdf.gif  14854_.pdf   234,04 KB   23 Ilość pobrań Połączenie lustrzanki z teleskopem.

A lustrzanką najlepiej, choć są adaptery do małpeczek ale to już poczytaj na temat projekcji okularowej http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=218_220&products_id=1515&lunety=Adapter_Baader_MicroStage_II_CLICKSTOP_dla_aparat%F3w_kompaktowych,_hybryd_i_lustrzanek

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.  Ale będą ciemne ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomoc:D Z aparatem tym razem :D Czy wie ktos jak ustawic  Nikonie D3100 żeby robił fotki samym body?! bo w instruckji nic nie napisali o tym!, a ja pomontowałam wszystko na teleskop to mi sie wyswietla ze nie ma obiektywu i sie wyłącza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełączyć go w tryb manualny :)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo kupujecie jaieś Nikony, trza mieć Canonka. ;)

Canon to Canon  ;) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh nie kupowałam Nikona do astrofoto  tylko tak sobie do pstrykania :D a z racji tego ze po dwóch latach odkurzylismy nasz sprzęt to pomyślałam ze moze spróbuje pstryknąć jakąś fotkę bo samo patrzenie mnie chyba nie rajcuje, a tu kicha... A wy jak to macie w Canonach rozwiązane? normalnie mozecie pstrykac fotki bez obiektywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh nie kupowałam Nikona do astrofoto  tylko tak sobie do pstrykania :D a z racji tego ze po dwóch latach odkurzylismy nasz sprzęt to pomyślałam ze moze spróbuje pstryknąć jakąś fotkę bo samo patrzenie mnie chyba nie rajcuje, a tu kicha... A wy jak to macie w Canonach rozwiązane? normalnie mozecie pstrykac fotki bez obiektywu?

Zdejmuje obiektyw, podpinam złączkę i heja :D

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba byłoby na tyle mojej przygody z astrofoto :D skończyła się nim się zaczeła haha chyba że za jakiś czas dorobie sie jakies Canona to wróce na forum. Narazie dziekuje bardzo za porady :)

A sprawdziłaś czy na manualu wyskakuję dalej problem z obiektywem ?

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie poddawaj! Gryź temat i przeżuwaj bo potem będziesz mnie uczyć.

Myślę, że na początek powinnaś spróbować astrofotografii samym aparatem z obiektywem. Mocujesz toto do paralaktyka i szersze kadry focisz. Poduczysz się obróbki, opanujesz sprzęt i takie tam.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi ten człowiek z astromaniaka, napisał mi co i jak to bedziemy dzis dalej kombinować :D Wiesz co samym aparatem to chyba by nic nie wyszło bo ja mam ten gorszy obiektyw niż ty. Jak straczy mi cierpliwości (której mam mało :D) to moze dzis to jakos rozgryze :D Tylko niebo by sie przydało bo narazie zachmurzone mam ciągle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co na maualu jak robie fote to sie wyłacza a jak sprawdzam potem fotke to jest biała całkiem...

 

Dlaczego się wyłącza to nie wiem ale jeżeli robi fotkę to jest ok. Zdjęcie jest białe bo jest prześwietlone.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)