Skocz do zawartości

Początki w astrofoto-pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego się wyłącza to nie wiem ale jeżeli robi fotkę to jest ok. Zdjęcie jest białe bo jest prześwietlone.

No on robi fotke i tak jakby sie cos blokowało w nim, i nic nie działa dopiero trzeba go wyłaczyc i na nowo właczyc! Właśnie męcze kolesia na Astromaniaku :D bo tez ma taki i robi fotki przez teleskop :D Ale i tak brakuje mi jednej przejsciówki bo pierscień na aparat mam ,ale nie mam tej jakby redukcji na 1.25" ,ale mam barlowa ktory ma takie cos wbudowane i podlaczyłam wczoraj na nim do teleskopu,ale niestety efekt był taki sam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj, bo u mnie w canonie jeżeli czas miałem ustawiony np na 25s i wcisnąłem spust migawki, to przez te 25s nie mogłem wyłączyć. Dopiero po upływie tego czasu zdjęcie było gotowe. Jeśli natomiast ustawisz na BULB to możeszy wyłączać kiedy tylko chcesz (spust migawki oczywiście)

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo 1,25" albo 2" nie potrzebne Ci dwa. Masz na Bazie Canonka jak to powinno wyglądać tu

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale moge teraz na próbe podłaczyc go do barlowa? bo akurat tak złaczki pasują 

A może Masz go z odkręcaną soczewką ?? to wykręć, na stosowanie Barlowa przyjdzie czas, możesz mieć kłopot z wyostrzeniem.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżance Wenus spróbuję podpowiedzieć:

używałem Sony A200, eksploruję Canona600D.

Alfa krzyczała czasem o brak obiektywu, sednem sprawy jest ustawienie pokrętła na M,

czas ekspozycji typu Bulb czy inny to sprawa wtórna. Manual jest sednem.

Nikon jest OK., słynie z optyki obiektywów, wiem, że Statek tym focił i wyszło jak zwykle fajnie.

I lornetki fajne Nikon robi typu legenda EX 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko :)to teraz jak pozkładam przejsciowki tego nieszczesnego barlowa i podepne to teleskopu to fotki powinny wyjsc normalne a nie białe?

To w końcu działa Ci ten aparat bez obiektywu czy nie ? 

Po co Ci ten barlow ?

Masz redukcję T2/Nikon

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Działa jej. Miała tylko ustawiony czas naświetlania na 30s i po naciśnięciu migawki myślała, że aparat się zawiesza.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien działa działa :D. ja mieszam z tymi przejściówkami :D Bo mając barlowa to po wyjeciu optyki zostaje mi T2 ,a ja myslałam że T2 to jest adapter(pierścień) do Nikona ktory kupiłam w sklepie astro sklepie. Dzis wieczorem pomontuje sprzęt i dam znac co mi wyszło! Mam tylko nadzije ze nie bede miała więcej nieposdzianek bo Was tu wszystkich zamęczę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dojdziemy do celu i nas nie zamęczysz.

Mając ED80/600 możesz spokojnie robić na początek zdjęcia Księżyca bez barlowa.

Tu masz z SW80/400 http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/sesja-0015-04-06-2010-ksiezyc.html

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawa książeczka w formacie PDF -  A Full and Proper Kit: An introduction to the gear of astro-photography.

 

http://www.rasclondon.ca/phocadownload/MemberArticles/Full_and_Proper_Kit.pdf

 

Naprawdę fajna książeczka dla początkujących i nie tylko (początkujących).

 

Jeżeli chodzi o stakowanie to tylko w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam wszystkim za pomoc :) po lekture siegne jak mnie to faktycznie wciągnie :) tak jak mówiłam,nie  chce robic zdjęc na jakies konkursy tylko takie dla siebie, pokazac teściom  czy rodzicom i już :) A jak aż tak mi sie spodoba to bede zgłębiac swą wiedzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam wszystkim za pomoc :) po lekture siegne jak mnie to faktycznie wciągnie :) tak jak mówiłam,nie  chce robic zdjęc na jakies konkursy tylko takie dla siebie, pokazac teściom  czy rodzicom i już :) A jak aż tak mi sie spodoba to bede zgłębiac swą wiedzę :)

Trochę dziwnie do tego podchodzisz. Bez lektury i podstawowej wiedzy bedzie ciężko. Zrobienie astrofotki jest dużo bardziej skomplikowane niż uruchomienie BULB-a na Nikonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie do tego podchodzisz. Bez lektury i podstawowej wiedzy bedzie ciężko. Zrobienie astrofotki jest dużo bardziej skomplikowane niż uruchomienie BULB-a na Nikonie.

Dokładnie. Ale Księżyc bez większych przygotowań może pstryknmąć. Tu nie potrzeba długich czasów naświetlania i bez wielkiej obróbki też coś tam się naświetli.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)