Skocz do zawartości

Rozmaitości Łabędzia z Zatomia (LDN 988)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Po pierwsze wielkie podziękowanie dla wszystkich uczestników i organizatorów jesiennego zlotu w Zatomiu :) Pogoda i wszystko inne były kapitalne!

A poniżej prezentuję fotkę z ostatniej, 3 nocki. Chyba zapomniałem już jak się obrabia te astrofoty :)

 

Zdjęcie przedstawia region w Łabędziu zawierający kilka rodzajów obiektów: gromadę otwartą NGC 7031 (lewy górny róg), oraz mgławice ciemne:

  • LDN 981, LDN 982, LDN 984, LDN 987, LDN 988

i refleksyjne:

  • LBN 408, LBN 409, LBN 412, GN 21.00.7

Sprzęt: SBIG ST-2000XM, SV80S, HEQ5 SynTrek

Dane: LRGB: 210:60:60:60, bin 1x1.

 

ldn988_s.jpg

Full-size:

http://www.astrofotografia.szczecin.pl/files/astrophotos/ldn988_07_09_2013/ldn988_l.jpg

 

Bardzo interesująca jest V1331 Cyg, gwiazda typu T Tauri zlokalizowana w LDN 984. Otoczona jest ona jasną mgławicą, podobną podobno do Helixa :) Wygląda, trzeba przyznac dośc ciekawie (to ta z otoczką):

 

ldn988_t.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie!

  • Like 5

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy obszar a jaki różnorodny pod względem obiektów, no i zaraz posypią się zdjęcia z Zatomia choć ostatnia nocka dla foto nie była zbyt łaskawa. ;) 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie 8)

Miałeś farta w tę ostatnią noc - jak wiesz kilku z nas tej nocy miało ,,cuda" z guide :-[

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nieźle Ci to wyszło. Zresztą, wszyscy wiedzą, że należysz do pierwszej ligi. Szacun za zdjęcie.

 

Pięknie 8)

Miałeś farta w tę ostatnią noc - jak wiesz kilku z nas tej nocy miało ,,cuda" z guide :-[

Kilku? Wszyscy!!! No może oprócz maquu. ^-^

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem 40 klatek po 5 minut z M31. Faktycznie o 00:25 mimo fabrycznego odrośnika wysiadł guider na Celestronie 80/600. Zaparowało, ale 20 wcześniejszych klatek OK.

Qbanos, zdjęcie i analiza z opisem na najwyższym poziomie, widziałem jak to robisz ale takiego czadu się nie spodziewałem. Choć po odwiedzinach na Twoim www powinienem był.

Moje doświadzczenie: odrośniki działają ale jednak i po pająku do newtonowskiej tuby i wokół przedniej soczewki guidera - refraktora warto doprowadzić kabelki i opleść rezystorami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Panasa mam teraz przypadłość, że zwracam uwagę bardziej na to co ciemne. Zarówno w obserwacjach jak i podziwianiu fotek.

Kiedy mi to przejdzie? :wacko:

Mam to samo ::)  Każde zdjęcie które od czasu wykładu widziałem, przeczesuję pod kontem ciemnych mgławic. Ale nie chcę żeby mi to przechodziło O:-)

Gratki Panas za zarażenie mnie!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczorajszej wersji nie widziałem i nie wierzę że była tragedia :) Bardzo ładny obszar i ładnie podany...Okazuje się, że warto chodzić po chałupach zatomskich i poprawiać w rozstawionych sprzętach np deklinację, ustawienie na biegun, czy choćby kopnąć montaż ;) 

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)