Skocz do zawartości

PHD Guiding i kalibracja


Rekomendowane odpowiedzi

Coś jest z połączeniem program - montaż. W EQUM-odzie możesz bez problemu sterować programem ? 

Z montażem łączysz się poprzez ASCOM w PHD ? czy osobno ?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Stellarium Scope oraz Eqmoda do sterowania montażem, wszystko działa, nie mam żadnych z tym problemów. W PHD klikam na logo montażu, na liście widnieje ASCOM EQ5/6 (próbowałem coś zmieniać w "properties" ale wyskakuje komunikat że komputer już jest połączony z montażem i że wystarczy kliknąć OK). Może w Eqmodzie coś trzeba pozmieniac? Tam jest jakiś Pulse Guide i inne takie...

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i to , ale jak będzie port zajęty przez StellariumScope to nie pójdzie Ci guide. Musisz wyłączyć. Ten komunikat, ze jesteś połaczony to właśnie to.

Tak możesz gdy jedziesz po ST4
 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi trochę rozjasniles sytuację :) w takim razie następnym razem wyłączę Stellarium Scope. Tylko jak wtedy sterować montażem? Jak kadruje itp itd to korzystać normalnie ze Stellarium, a jak już ustawię, to wyłączyć StellariumScope i włączać PHD? Aha, port jest zajety Stellarium Scope, czy mogę sterować montażem poprzez CdC?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie BT ;)

A na poważnie ,,Eqmodowcy" niech Ci wytłumaczą - ja jestem celestronowiec :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz najpierw poustawiać, wykadrować, zamknąć Stellarium i przejść do PHD. Ja wykorzystuje port ST4 prosty łatwy i przyjemny a i osobno mogę sterować CdC.

BT nic Ci nie zmienia, w tej sytuacji pisz na astropolis. Wiem że można mieć połączenie w EQMO-dzie i PHD i Stellarium ale nie wiem jaki i co. 

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... pozamykalem Stellarium Scope, połączyłem PHD poprzez ASCOM EQMOD EQ5/6 i myślałem, że już to ruszy. Chciałem zwiększyć te parametry w Eqmodzie- ee, skąd. Ni da się. Całe tamto pole jest niematywne i niezmienne, nawet naglowek jest biały. Jakieś pomysły? post-901-1391653295,52_thumb.jpg

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cholerka, o co może chodzić? Dalej nie działa. Ustawiam montaż, rozlaczam Eqmoda, odpalam PHD i łącze od nowa- bez problemowo. PHD samo sobie wybiera gwiazdke, klikam na znaczek PHD i zaczyna się kalibracja... Za każdym razem zatrzymuje się przy (W calibration 61). Zmieniam ustawienia ale ciągle to samo. W załączniku aktualne ustawienia, może coś jest źle? Help

8yhebugy.jpg

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wątek zauważyłem post Kudiego, o którym zapomniałem przez ten długi czas braku pogody... Ale pozmieniałem trochę wartości w EQMODzie, i, o ile wcześniej się wywalało na W calibration 61, to teraz już przeszło przez E, N i robi się S. Wygląda na to, że pójdzie...

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) :) :)

Teraz tylko jakoś nauczyć się dobierać parametry coby było pięknie :)

 

Eee tam. Te, które są ustawione w PHD generalnie się sprawdzają. Ja bym nie kombinował. No chyba, że ewidentnie coś pójdzie nie teges.

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)