Skocz do zawartości

Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Jutro przypada Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca, do napisania tego postu zainspirowała mnie ta stronka podlinkowana przez Pawła..

http://observethemoonnight.org/

Księżyc to pierwszy obiekt jaki zwykle obserwujemy na niebie, to natchnienie  poetów, steruje pływami morskimi i w jakiś sposób wodą w naszym organizmie, reagują na niego zwierzęta, rośliny oraz my.

Każdy ma jakiś wspomnienia z tą wielką, łysą banią nad naszą głową  :D. Dla jednych to źródło wielonocnych obserwacji kraterków, szczególnie w okolicach terminatora dla innych wspaniały obiekt fotografii dla innego znów to przeszkoda w obserwacji DSO. A czym Księżyc jest dla Ciebie?

Jak go postrzegasz, co w nim najlepiej Ci się podoba..jakie są wasze ulubione jego obszary?

Jakim sprzętem go obserwujecie..? Napiszcie!

Zachęcam (jeśli pogoda pozwoli) do jutrzejszej obserwacji Łysego, robienia zdjęć...uczcijmy tą noc

WYTASZCZMY TELEP Z DOMU i wycelujmy w TARCZE  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zacznę od siebie dla mnie Księżyc jest to jest moje osobiste zdanie najładniejszym obiektem i bardzo łatwy do fotografowania, nie wstydliwy jak inne obiekty, które trzeba dawać odpowiedni czas by wyszły na fotografii.

Co do obiektów na Księżyców no mam ich sporo?

Krater Kopernik

Krater Tycho

A nie będę wymieniał, bo to wszystkie kratery na jego powierzchni.

Czasem psoci ten nasz, Łysolek nam obserwacje, ale nie wyobrażam sobie nocy bez niego, nie było by zaćmień Słońca i Księżyca, nie zakrywałby żadnych innych obiektów na niebie trochę było by nudno, ale trudno to pierwszy Obiekt Astronomiczny, na który każdy od małego dziecka aż do najstarszej osoby czy chce czy też nie musi na niego popatrzeć.

A i jeszcze jedno jak byłem w Warszawie szpitalu nie byłem sam zawsze w pogodną noc zaglądał do mnie przez okno, a co szeptałem jemu to nasza tajemnica i niech tak zostanie.

Mam bardzo fajne wspomnienia a Księżyc to mój trzeci brat ci nigdy mnie nie opuścił, zasługuje na swoje święto. Więc świętujmy razem z im ja już 2010-09-16 byłem na obserwacji na pierwszy plan poszedł właśnie Księżyc a dzisiaj mam chmury na całym niebie.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj co Księżyc może zrobić dla Ciebie,  raczej spytaj siebie co możesz zrobić dla Księżyca :)

Ja np. zaraz (tylko wypiję browara na czacie :) ) znoszę sprzęt w koniec ogrodu tam gdzie go widać zza mojej chałupy, uczczę ten dzień  :)

ps. Paweł  z tym Księżycem w oknie szpitala - bardzo sugestywne -naprawdę!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ależ ja Cie wierzę, po prostu Twoje opowiadanie zrobiło na mnie wrażenie.

ps.Wczoraj mi się nie udało ..choć do 22.00 Łysy dawał, to  niestety kiedy wreszcie zdecydowałem się popatrzeć na Księżyc niebo zasnuło się chmurami.. :(

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nic się nie dzieje wiem, że mi wierzysz Ignis, ale napisałem dla tych, co by mogli nie wierzyć, druga sprawa mi się udało obserwowałem Księżyc, chociaż zaraz po zachodzie Słońca potem już tak samo jak pisałeś naszły chmury i po wszystkim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)