Skocz do zawartości

California - pierwsze proby.


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osob otwarcie potepia sensownosc stosowania filtrow Halpha w polaczeniu z Canonami. Pewnie maja swoje racje. Z drugiej strony jest wiele osob ktore z powodzeniem to robi. Poniewaz wciaz jestem swiezakiem w Astrofoto wiec szukam swoich drog i wierze ,ze t5akowe znajde. Dobra rada jest ponadczasowa,ale przy moim charakterze....;) , coz niestety musze sie sam przekonac zanim definitywnie cos zaakceptuje lub przekresle.

Fotka ma mnostwo brakow. Poleciala mi ostrosc , gwiazdki placki no i masakryczny szum wylazl przy obrobce. Swoja droga obrobka tego materialu to raczej czary jakies ;)

Suma sumarum pierwsze podejscie do tematu Halpha. Sprobuje jeszcze kilka razy zlapie troche doswiadczenia i sie okaze czy warto.

Parametry:

WO FLT 98, FF/R WO IV 0.8x,Canon 1000d mod, EQ6 Pro, Astronomik Halpha 12nm.

37x600 sek ,iso 1600, ogniskowa 500mm ,f5.

Zbierane dwa dni po pelni .

post-239-0-42035300-1385153583_thumb.jpg

  • Like 6

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba i już :)

A po to się robi fotki żeby je sobie poprawiać do woli - święte prawo autora 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gdybyś miał większe doświadczenie w obróbce - fotka była by super.

Więc jest w niej potencjał i na pewno za którymś razem będzie jeszcze lepiej.

Odpocznij z trzy tygodnie od foteczki a sam się zdziwisz co można jeszcze zrobić.  

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalifornia z Wysp, wysp, które kojarzą mi się mgliście i deszczowo. Fajne zdjęcie. Canon OK ale do końca nie ułatwia zadania, nawet z tym filtrem.

Byłem swego czasu w starym obserwatorium w Grinidż Wilidż. London rulez, mgła. Ale fajnie.

 

PS. Marku, w podziękowaniu za łączność ze starym krajem, jeśli zechcesz przyjechać na zlot, obiecuję Tobie,

że czekać będzie na Ciebie przyzwoita klawiatura (wiesz, taka z ęą) :)

 

Ton wypowiedzi pełna kultura a komentarz moderatora Aliena i ja sobie wezmę do serca.

Chciałbym robić takie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miale okienko z kiepskim bardzo niebem,ale mimo wszystko skusilem sie zeby wyjsc i dopalic kolor. Poskladane do kupy razem z halpha ( dzieki Patryk za pomoc ).Razem 8h, 40 min materialu. Jest jak jest.

Satelita sie napatoczyl ,ale zauwazylem to po fakcie. Pewnie za jakis czas obrobie to na nowo. Wciaz musze na gwiazdkakmi popracowac,ale to juz zasluga prawidlowego ustawienia flattenera. Spajki.. 8) . Ja tam lubie.
.

post-239-0-56648700-1385829110_thumb.jpg

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, widać że pracochłonne było. Tą matycą super efekt, dotyczy szczególnie mgławicy, tło równe jak trzeba...

Czy może spajki w gwiazdkach w tle nie warto byłoby potraktować jeszcze dodatkowo procesem HLVG w PSie?

Wtedy ideał.

 

PS. Marku, odwołuję propozycję z klawiaturą "ąęśćźż", koledzy z IT w kraju z mojej firmy też tylko tak piszą i tak już jest. Ale na zlot przyleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

O i widzę, że w tej ostatniej pozbyłeś się przelatującego samolotu. ;)

 

Fotki mimo delikatnego szumu bardzo przyjemne dla oka.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024