Skocz do zawartości

Inception (incepcja) RECENZJA


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Film wspaniały, i godny polecenia.  Cukierkowaty DiCaprio przeistacza się w twardego fightera. W ogóle chłopak się zmienił nie do poznania.. (Shutter Island, Gangi Nowego Yorku) już od jakiegoś czasu. Ale jego rola choć ważna ustępuje atmosferze filmu.  Akacja trzyma w napięciu nie pozwalając na chwilę "usnąć".  To ponad 2h jednej wielkiej nerwówki.  Wszystko zmienia się niczym w  kalejdoskopie.  Pierwsza skojarzenie to Matrix ale tu mamy o wiele bardziej zagmatwaną i psychodeliczna fabułę. To film dla inteligentnych miłośników analizy behawioralnej. Są tu  poziomy snu - niczym rozdwojeniem jaźni, w końcu i my zatracamy dystans po miedzy snem a jawą.  Ludzie budzą się w "kolektywnych  snach" wybudzeni z  innych, wcześniejszych  poziomów snów...masakra. Wiecie jak to jest...gdy się budzimy z koszmaru to sen wydaje się nam przeszłością choć neipokój pozostaje  obecny .. lekko zatarty... a może obudziliśmy się z jego kolejnego poziomu .. i nadal śnimy. Bo co jeśli zajmą się nami chemicy, wtłaczając w żyły chemikalia pozwalające coraz głębiej śnić, i coraz realniej???? architekci tworzący bezwiednie naszą podświadomą rzeczywistość .. czyniąc nas bezwiedne ofiary.. wreszcie fałszerze tworzący łudząco podobne karnacje projekcji np.  naszych bliskich,.. brrrrrr!

Gra, jeszcze raz  gra na emocjach, miłość do zmarłej żony,  utraconych dzieci motyw ich przewrócenia niczym z Solaris. Zapadanie się w pokłady świadomości.  Nie wiem ..jakieś schizofreniczne zacięcie scenarzysty  ;).  ...nieuchronność i ból niemocy.  Dla mnie to bomba . Najlepszy film tego roku, bije przereklamowanego Avatara na głowę. Minimalny patos .. dużo akcji . Kto czytał Robota polskiego pisarza Snerga? Tam właśnie są strefy czasowe zagmatwane w horyzontach zdarzeń.. tu mamy podobnie. Sen w kilku strefach czasowych,  jakby wyrwany z teorii względności ...ale jakiejś schizofrenicznej.  Kurde co tu dłużej pisać obejrzyjcie  ;) Po wyjściu z kina zwracałem uwagę na najmniejszy papierek pod stopami lub dźwięk.  Zmysły miałem napięte do ostateczności.  Kurde Atawizm  :D Gratka dla takich psycho-empatów jak ja  :D :D :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert masz przechlapane ,nie mówiłeś że jedziesz na Incepcję .Trudno trzeba zassać :D

Byłem z rodzinką...one na bajce ja na Incepcji  :)

Słuchaj nie zasysaj, zmarnujesz kupę atrakcji..jak wrażenia wizualne i dźwiękowe. To jest niepodrabialne!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Byłem, szczególnie mi się podobało "zakręcenie" całego filmu. Łączy on w sobie prawa fizyki oraz science fiction. Te ostatnie ujęcie nie jestem pewien czy ten bąk się kręci do końca czy w końcu upadnie i moim zdaniem prawdziwy świat kończył się gdy wszyscy zasnęli w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)