Skocz do zawartości

Montowanie Bresser Herkules.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy dobrze wybrałam dział, ale mam straszny problem ze zmontowaniem teleskopu do lustrzanki.

Posiadam Bressera Herkulesa 50/600 30x-150x, chciałam go podpiąć do lustrzanki Canon EOS 1000 D i tu moje pytanie jakie pierśćienie kupić?

 

Pytałam się już jednej osoby zajmującej się astrofotografią, ale Pan tutaj stwierdził że jest nietypowy wyciąg, średnica to 3cm i albo trzeba zrobić albo zamówić redukcję średnicy zewnętrznej, ale ja się na tym wogóle nie znam. Niżej zdjęcia teleskopu i wyciągu.

 

 

 

 

 

 

a3i8nk.jpg

 

 

 

 

 

snktid.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko to delikatny, plastikowy wyciąg a lustrzanka ma swe gabaryty! Uszkodzisz teleskop a jeśli nawet po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki wytrzyma to wygnie się niesamowicie w łuk..

Poza tym z matrycą lustrzanki przy tym przelocie optycznym da parszywą winietację

Nie jestem pewien też czy to wyostrzy  z lustrzanką!

 

Jeśli mogę doradzić to na Allegro z tym póki coś możesz odzyskać....bo to zabawka!

 

 

Pozdrawiam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten ,,teleskop" wyostrzy Ci z lustrzanką - próbę mozna zrobić na Księżycu, robiąc jakąś kartonową tuleję i przykładając body Canonka - patrząc na wyświetlaczu czy ostrzy. Potrzebna będzie druga osoba do podtrzymywania. Normalny człek ma troszkę za mało łapek ;)

Jeżeli to zadziała wtedy u tokarza jakąś tuleję wytoczyć, która w wyciąg będzie wetknięta a z drugiej strony zakończona gwintem T2 męskim. Do lustrzanki dokupujemy pierścień T2/Canon Eos i mamy połączenie. Tylko przy tym teleskopie (plastik) inwestycja może być wielce nie opłacalną - efekt finalny czyli fotografia może być problematyczny :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałam , że chyba z tego nic nie będzie bo plastik, na szczęście sama tego nie kupowałam tylko dostałam w prezencie. Tak się spytam orientacyjnie za ile go można wystawić?

Koleżanko to delikatny, plastikowy wyciąg a lustrzanka ma swe gabaryty! Uszkodzisz teleskop a jeśli nawet po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki wytrzyma to wygnie się niesamowicie w łuk..

Poza tym z matrycą lustrzanki przy tym przelocie optycznym da parszywą winietację

Nie jestem pewien też czy to wyostrzy  z lustrzanką!

 

Jeśli mogę doradzić to na Allegro z tym póki coś możesz odzyskać....bo to zabawka!

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytacja, żadne kup teraz, wywoławcza 50zł aukcja na 14dni  ..napisz że prawie nie używany! Jak sprzedasz..napisz a doradzimy Ci co kupić (najlepiej używanego na giełdzie ) Powodzenia! :)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw poprowadzimy za rączkę co i gdzie kupić pod Twoje niebo i możliwości  finansowe ;)

 

 

 

Możliwości finansowe są bardzo małe chyba że w najbliższym czasie wygram w totka : D narazie robie zdjęcia lustrzanką z teleobiektywem i przyznam czasami wychodzą ładne zdjęcia. Udało mi się sfotografować plejady i przypadkiem 'złapałam' jakieś dziwne obiekty, nadal nie mam pojęcia co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udało mi się sfotografować plejady i przypadkiem 'złapałam' jakieś dziwne obiekty, nadal nie mam pojęcia co to.

Tutaj mamy miejsce na astro fotografie, jak to nie UFO to zapewne ktoś zidentyfikuje - ,,co to" :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/19-astrofotografia/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz tak mnie naszło, taka myśl. Nikt nie chciał go kupić, przyjrzałam mu się dokładnie i mam takie pytanie do specjalistów od montażu, czy jakby go rozkrecil przy samej podstawie tam co okular jest wkładany,ale zaraz przy samej tubie czy przez jakąś przejściówke nie da się go połączyć np. z teleobiektywem żeby zwiększyć jego 'siłe'? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o użycie refraktora jako obiektywu? Bo tak chyba powinno się stosować teleskopy....

Ja kupiłem po to pierścień T2 do lustrzanki. Duuużo łatwiej robi się zdjęcia. Projekcja okularowa to "ble"... ;) . Już mnie tu uświadomili -> jesteś w dobrych rękach, posłuchaj rad doświadczonych (nie mnie) i będziesz "cykać" fotki aż miło :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego podobnego chce zrobić, bezpośrednio pod okular się nie da za mały i plastikowy, ale wczoraj go dokładnie oglądałam i to można rozkrecić (chyba) zostaje wtedy sama tuba ale tylko z jedną soczewką z przodu i nie wiem czy to będzie wogóle działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)