Skocz do zawartości

Moja kolekcja meteorytów


Rekomendowane odpowiedzi

Klasyfikacja i spis ,,inwentarza" to podstawa  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kiedyś ktoś zaśpiewał mi piosenkę pt., Co ja mam, co ja mam księżycowy kamień, bawiłem się kosmicznym kamieniem, co był owinięty w złotko folię kuchenną, myśląc czy naprawdę istnieje księżycowy kamień, no czasy się zmieniły, ja się zmieniłem, kiedy patrzę na swoją kolekcję meteorytów nie mam wątpliwości, że nie tylko kamienie z Księżyca można mieć, ale z Wszechświata, do mojej kolekcji dołącza coraz więcej nowych meteorytów jeden z nich chcę Wam pokazać.

Meteoryt Dronino 

Jest to meteoryt żelazny anomalny sklasyfikowany jako ataksyt (niskoniklowy)

Data odnalezienia pierwszego okazu: 2000r

W lipcu 2000 roku mieszkaniec Moskwy, Oleg Guśkow, wracając z grzybobrania koło wsi Dronino, znalazł 40 kg bryłę żelaza. Na początku 2003 trafiła ona do Instytutu Wiernadzkiego i tam rozpoznano, że to meteoryt. Latem 2003 r. poszukiwacze wykopali, z głębokości od 0,2 do 2 m, ponad 600 okazów (największy 250 kg); w sumie ok. 3 ton. Znaleziono je na obszarze ok. 0,5 x 1,5 km. Rozmieszczenie okazów sugeruje, że meteoryt utworzył krater o średnicy 30 m, obecnie zasypany. Meteoryt jest ataksytem niskoniklowym składającym się z kamacytu z niewielką ilością taenitu w postaci mikroskopijnych igiełek.

Kupiony w Sklepie Meteorytowym

http://www.meteoryty.sklepna5.pl/towar/1016/dronino-20g.html

Meteoryt dotarł do mnie 2013-09-30.

post-31-0-60842200-1380824169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny Meteoryt Czelabińsk można zobaczyć w mojej kolekcji meteorytów.

Do mojej kolekcji doszedł meteoryt Czelabińsk waga 3,8 gram z certyfikatem. Okaz w kolekcji został znaleziony przez uczestników polskiej wyprawy poszukiwawczej w kwietniu 2013 roku. Typ meteorytu: LL5,WO,S4. Dostałem ten meteoryt jako prezent.

Czy nie można być szczęśliwym można sami widzicie, już myślałem, że nie będę miał swojej kolekcji tego okazu, a teraz można go zobaczyć na żywo u mnie, zapraszam miejscowych do zobaczenia meteorytu Czelabińsk, o którym było tak głośno w mediach. :)

 

post-31-0-89278900-1381167942.jpg

post-31-0-48588600-1381167959_thumb.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odkopałem temat, bo chyba to najlepsze miejsce. Otóż chciałem się pochwalić efektem kilku miesięcy zbierania i całe święta katalogowania, pudełkowania, itp. Zbiór ciągle rośnie, chyba nawet w tej chwili coś jest w drodze do mnie, a pomyślałem, że być może na potrzeby powstającego PTMA Szczecin może się taka kolekcyjka przydać, jeszcze mała, ale zainteresowanie powinna wzbudzić, mam nadzieję. ;-)

 

post-1305-0-28628700-1389286684_thumb.jp

 

 

 

  • Like 3

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł ten na który czekałem najbardziej czyli Brahin, płytka 12.2 grama. Znaleziony w 1810 w Białorusi, meteoryt żelazno - kamienny. ;-)

Fotka na lampce pokazuje dokładnie jego transparentność.

 

attachicon.gif20140114_065602.jpg

 

A wygląda Pawle jakby był to pallasyt, tak na pierwszy rzut oka.Gratuluję pięknej kolekcji.Jak znajdę czas wstawię i swoją, skromna kolekcję.

 ZAPRASZAM

http://piotrskorupski92.wordpress.com/

PTMA Warszawa
SOS PTMA

SW 150/750, EQ 3-2,Napęd w 1 osi RA,Canon 600 D, Canon PowerShot A480,SW 705 AZ2 i okulary kitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji chciałem Wam zademonstrować moją nowo powstałą stronkę.Poświęciłem także trochę czasu dla mojej skromnej kolekcji meteorytów.

 

Link :  http://piotrskorupski92.wordpress.com/meteoryty-2/

 ZAPRASZAM

http://piotrskorupski92.wordpress.com/

PTMA Warszawa
SOS PTMA

SW 150/750, EQ 3-2,Napęd w 1 osi RA,Canon 600 D, Canon PowerShot A480,SW 705 AZ2 i okulary kitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No skąd bierzemy takie fragmenty, czasem ze sklepów z meteorytami, a czasem dostaje się od kolegów, no cóż, jak się kupi jeden meteoryt powie sobie więcej nie kupuję, a potem człowieka wciąga jak magnes, może więcej kupię i tak to leci potem, pisze się na forach, że ma się kolekcję meteorytów i tak to rośnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)