Skocz do zawartości

Niespodziewana wizyta


Krzysztof_K

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przyzwyczajony, że zimą blisko mojego domu trzyma się stadko saren. Zawsze jest się gdzie skryć przed mroźnymi wiatrami, a  w sadzie pod śniegiem leży całkiem sporo jabłek. Ale dziś jedna z nich podeszła niemal pod same drzwi domu, co więcej? dała się pogłaskać. Aż trudno uwierzyć, że całkowicie dzikie zwierzę potrafi przełamać strach przed człowiekiem gdy jest głodne. Oczywiście w nagrodę dostała sianko, jabłko i marchewkę  :D

post-61-13769979591_thumb.jpg

post-61-137699795936_thumb.jpg

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu u mnie czasem lis zagości (ale przelotem), sarny bywają 200m dalej nie zapędzają się do domów....Raz jedną musnąłem (niegroźnie samochodem)  ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisy też widuję, nawet dziś trafił się jeden. Sarny podchodzą pod sam dom w poszukiwaniu pokarmu, gdy zima jest ciężka. Najwyraźniej zaczyna im już doskwierać. Ta sarenka jest młoda i pewnie dlatego taka odważna, podkarmiliśmy ją, ale w obawie by się za bardzo nie przywiązała do nas postanowiliśmy odpędzić ją spod drzwi. Teraz leży w swoim legowisku jakieś 50 metrów od domu.

To było sympatyczne spotkanie, ale to dzikie zwierzęta... i takimi muszą pozostać.  :)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to zdjęcia bardzo ładne, super takie zwierzątka jak sarenki są bardzo milusińskie aż miło widzieć, gdy człowiek dotyka przyrodę dzikie zwierzątka, które i tak smutne, ale prawdziwe zagarnęliśmy ich teren, miasta się rozrastają beton zalewa to, co kiedyś biegały żywiły się, taka prawda, będą się pchać coraz bardziej, tylko czy to dobrze, raczej nie jestem pewien, ale sarenki miłe i potrafią podziękować, nawet lepiej jak człowiek, ja też miałem spotkanie, ale było to latem stałem z sarenką w lesie jedno koło drugiego nie ruszałem się patrzyłem się na nią, nawet nie machnąłem ręką, pobiegła potem w głęboki las, ale wspomnienia wspaniałe mam. Nawet ostatnia akcja strażaków, co uratowali sarenkę, to aż było po niej widać, jaka była radosna. Krzyśku super masz dwie pamiątki jedna zostanie na stałe w pamięci druga na zdjęciach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie. :) Ale młodych dzikich zwierząt, zwłaszcza stadnych nie należy dotykać, głaskać. To może być wyrok na młodym zwierzęciu, zwłaszcza na sarnie. Takie zwierze, może zostać potem odtrącone od stada przynosząc "cudze zapachy". W świecie zwierząt zapachy odgrywają bardzo ważną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie. :) Ale młodych dzikich zwierząt, zwłaszcza stadnych nie należy dotykać, głaskać. To może być wyrok na młodym zwierzęciu, zwłaszcza na sarnie. Takie zwierze, może zostać potem odtrącone od stada przynosząc "cudze zapachy". W świecie zwierząt zapachy odgrywają bardzo ważną rolę.

A co się martwisz...Krzych zostanie hodowcą dziczyzny, jeszcze jelonek się przypałęta, lisek, borsuk...no i "leśne zoo" gotowe. Bilety: dorośli po 10zł (cieci 5zł) i za miesiąc z przychodu EDEK 80  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)