Skocz do zawartości

Czy Nikon ma w planach wydanie nowszych lornetek ??


smalco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Jestem nowy na forum i na Astronomii znam się nie za bardzo. Chciałem za rada forumowiczów kupić Nikona Action EX 10x50. Wsklepiew którym chciałem zakupić powiedziano mi, że lornetka będzie zastąpiona nowszym modelem. Stąd moje pytanie.Czy wiecie coś na ten temat. Iczy mogę liczyć na jakąś radę co do lornetki o tych parametrach
.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak piszesz że stawiasz pierwsze kroki w świecie Astronomii to naprawdę model Nikona z serii EX jest naprawdę strzałem w dziesiątkę, nie ma co się zastanawiać dysponując budżetem w okolicach 500zł.

Co do nowych modeli to nie mam wiedzy, EX jest przyzwoitą lornetka i jeżeli wyjdzie nowy model to EX pozostanie dobą lornetką.

A jeżeli chcesz wydać więcej to i możliwości i klasa lornetki także się zwiększą niestety nie proporcjonalnie do ceny:) 

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest bardzo dobra - posiadam, stopień mniej pola widzenia od 10x50 ale będziesz miał pociechę - jeśli to EX :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo dobrze radzi.

Ciekawe, czy rzeczywiście ma wejść następca i kiedy zostanie objawiony. Jakoś rok temu weszła seria Aculon, która okazała się kolejną inkarnacją dwururek z serii Action VII, ale ładniej opakowaną i droższą (optycznie bez zmian).

Niewykluczone, że jeśli jest planowana zmiana serii Ex, zakres upgrade'u może być podobny.

 

Ciekawe, co z tego wyjdzie, bo póki co, Nikon wyraźnie odwraca się od lornetek porropryzmatycznych i coraz większy nacisk kładzie na dachówki.

 

PS

za jakiś czas, czyli ile? Bo jeśli nowa seria faktycznie ma wejść, to daj sobie czas na przecieki prasowe, oficjalną premierę w mediach i dopiero potem pojawienie się w sklepach. To czasem trwa całe miesiące (i dłużej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Podobno EX-y  już nie produkują, ale można popróbować na rynku wtórnym. Następcą  jest Aculon,  jednak tej bym unikał , wystarczy poczytać po forach. Ponadto z ciekawości byłem kiedyś w sklepie z tymi ,,nowymi" , i porównywałem  Aculona 10x50 z moim 10x50 EX, ta ,,nowość"- porażka, już lepiej kupić DO Silwer , będzie taniej, a pewnie i lepiej.  Swoją drogą szkoda, że taka firma jak Nikon, zaprzestała produkcji takiej lornetki jak EX, a wypuściła te ACULONY, pewnie to ,,wymuszenie" rynku ( jak mi tłumaczył sprzedawca w sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno EX-y  już nie produkują

Podobno?

Masz jakieś źródło tej informacji?

Co do Aculona, to przecież one były ogłaszane jako następca Action VII. Sądzicie, że mają zastąpić obie serie?

Może to naiwne, ale na razie zakładam, że upodobnienie korpusów obu serii lornetek ma na celu obniżenie kosztów produkcji - i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno?

Masz jakieś źródło tej informacji?

Co do Aculona, to przecież one były ogłaszane jako następca Action VII. Sądzicie, że mają zastąpić obie serie?

Może to naiwne, ale na razie zakładam, że upodobnienie korpusów obu serii lornetek ma na celu obniżenie kosztów produkcji - i tyle.

Te intormacje mam od kilku sprzedawców w sklepach ze sprzętem optycznym  (a także z wypowiedzi na forach),  gdzie  udałem w celach porównawczych z moim EX-em  ( gdzieś na forum wyczytałem, że jakość nowszych egzemplarzy odbiega od starszej serii NIKON 10X50EX) . Udało mi się wtedy ,, na szybko", porównać tylko z Aculonem, stąd moja opinia na ten temat.  Należę do ludzi, którzy muszą się przekonać o ,,prawdzie" na własne oczy. Napisałem ,,podobno" ponieważ, są to wiadomości ,,zasłyszane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024