Skocz do zawartości

Teleskop do obserwacji planet, jaki wybrać?


Nina07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zalogowałam się ponieważ chciałam kupić swój pierwszy w życiu teleskop.

Zależy mi glównie na obserwacji planet naszego układu i księżyca.

Potrzebne informacje:

- mieszkam na wsi,zero swiateł, w nocy niebo jest ciemne i np. pięknie widać drogę mleczną gołym okiem

- chciałabym głównie obserwować planety np. Jowisza i jego księżyce, Saturna, Wenus, Marsa itd.

- mam miejsce żeby telespop chować

- nie zamierzam go nigdzie wozić

- obsługa, żeby była w miarę prosta dla amatara

- i co najważniejsze, mogę wydać maksymalnie 500 zł na ten zakup.

 

Zdaję sobie sprawę, że dobre teleskopy zaczynają się od wyższych kwot, ale na razie nie jestem w stanie dać więcej.

Będę wdzięczna za informacje a nawet linki do poszczególnych teleskopów w sklepach lub na allegro.

Dzięki z góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest intuicyjny... i na początek idealny. Poszukaj raczej 8cali (używki)- nie będzie trzeba już zmieniać przez dłuższy czas. Ja mam 12cali na dobsonie do wizuala i jest w obsłudze prosty jak konstrukcja cepa :D

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie leży 8 ka . Mogę Tobie sprzedać. Typowy teleskop właśnie do planet oraz księżyca. Jest to uniwersal 200/3500 mogę go odstąpić za 400 zł plus Twoje koszty wysyłki. Zobacz sobie na moim blogu co robiłem tym teleskopem.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajk dla Autorki tematu za utwierdzenie mnie że temat p.t."Teleskop za xxx złoty"jest nieśmiertelny.Przepraszam za OT ale trudno się powstrzymać gdy ustalasz sobie granice jakby to nazwać trochę bezsensownie .Jeśli masz te pięć stów to czemu chwili nie poczekać i nie dozbierać stówki z hakiem i z giełdy kupić prawdziwy teleskop.

Teleskop oferowany przez Kolegę powyżej do planet jest na pewno super,ale trzeba go jeszcze na czymś powiesić.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi i za łagodne potraktowanie :)

Na prawdę zdaję sobie sprawę, że 500 zł to jest za mała kwota na dobry sprzęt.

Może faktycznie pozbieram te kilka stówek więcej i zapoluję na ten 8". Do kupna nowego brakuje mi 800 zł :D

 

Wega, czyli ten teleskop jest bez statywu tak, dobrze rozumiem?

Na spokojnie sobie poczytam i odezwę się.

 

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)