Skocz do zawartości

Wózek pod synte 8 ( i wyżej) oraz pudełko do okularów. :)


D512265760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji tego, że niebo nie daje możlwiości spoglądania w kosmos, postanowiłem wymyślić, coś co może ułatwić mi transport synty i okularów :D

 

Może nie wyglada to cudownie - wózek nie był jeszcze testowany, ale ktoś już na tym stał i 80 kg udźwignęło :). A co do pudełka, to myślę, że też nie jest tak źle :)

Od razu przepraszam za jakoś zdjęć, bo robione starym telefonem - nic poza tym nie miałem. Poza tym nigdy nie wstawiałem tylu zdjęć, więc jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać co do przejzystości. Postaram się jak mogę hehe.

 

1. Pudełko do okularów

 - aluminiowe pudełko po cukierkach, czy czymś podobnym.

 - 4 wrkęty i 4 jakieś... no właśnie... coś w stylu zawiasów. + młotek i śróbokręt.

 - pasek po walizce, ablo torbie. Jestem obecnie na etapie szukania, bo godzinę temu skończyłem to robić.

 - do środka - pianka (materiał podobny do styropianu -coś jak karimata).

 

Jedno zdjęcie przedstawia wygląd z zewnątrz, kolejne to zawiasy i ich przybliżenie. Ostatnie pokazuje jak to wygląda w środku.

(Na czerwono zaznaczyłem zawiasy).

 

1. post-1200-0-06899700-1418068710_thumb.jp   

2. post-1200-0-52429300-1418069499_thumb.jp                                                            

3. post-1200-0-56022300-1418068738_thumb.jp    

4. post-1200-0-08171700-1418068761_thumb.jp

 

 

 

2. Wózek do synty

Zrobiony głównie po to, aby przemieszczać się - do kilometra, w różne kierunki. Zwłaszcza jak ktoś mieszka na wsi, a nie opłaca się samochodem ten kilometr od świeciących latarni jechać. Z drugiej strony ma blokadę na koła, więc równie dobrze synta może stać na nim cały czas ;D

 -stary, niepotrzebny dziecięcy wózek. (odmontowałem wszystko i zostawiłem samą podstawę z kołami -czasami ludzie na śmietnikach takie zostawiają)

 -grubszy blat, w tym wypadku sklejka. (odmierzona została podstawa sytny oraz miejsce jej nóżek)

 - wkręty i złączki + śrubokręt i wiertarka.

 -pasy, linki (planuję to jeszcze zamontować - dla więszkego bezpieczeństwa).

 

Pierwsze zdjęcie to widok od góry; drugie to samo z zaznaczonymi dziurami na nóżki i potencjalnymi zaczepami na pasy. Trzecie to wózek od boku i czwarte od spodu. :)

 

1. post-1200-0-62324800-1418069693_thumb.jp        

2. post-1200-0-66228600-1418069717_thumb.jp

3. post-1200-0-41925500-1418069749_thumb.jp        

4. post-1200-0-63250600-1418069778_thumb.jp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia faktycznie słabe, ale co trzeba to widać... sam planuję budowę wózka pod swój teleskop i zrobię coś podobnego... prosto i kreatywnie :) Podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem na allegro zakupić kółka skrętne i wziąłem z pod śmietnika krzesło obrotowe. Tylko że kółka tego rodzaju są za małe, więc ostatecznie wpałem na pomysł z wózkiem.

Jeżeli chodzi o skręcanie - bo zapomniałem powiedzieć - niedługo planuję dorobić rączkę, taką jak do wózka. Kiedy synta będzie dobrze przymocowana, to będzie trzeba skęcać tak jak wózkeim, czyli podnosząc przednie koła.

Myślę, że drogi u nas nie są aż tak krzywe i nie będe musiał tego robić co parę metrów.

Ostatecznie, na chwilę obecną posłuży mi po dość rozległej kostce brukowej przy domie :)

Gdy przetestuję w terenie, podzielę się wrażeniami, bo koniec końców może okazać się mało komfortowo.

Z drugiej strony, gdy tak cały czas nieść i trzęść tym teleskopem... to nie wiem co lepsze ;D

 

I oczywiście pasy będą obkręcone wokół montażu - i także przywiązane nie tylko do tych kilkutów, ale także do rączki, za która będe go prowadził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)