Skocz do zawartości

Wolarz


termit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy ponieważ odkąd byłam dzieckiem bardzo interesowałam się astronomią, choć na pewno nie w takim stopniu jak większość z was. Z tego względu na swoje urodziny zaplanowałam zrobienie sobie tatuażu przedstawiającego gwiazdozbiór, który widoczny był na niebie w momencie moich urodzin i ze wszystkich gwiazdozbiorów nieba wiosennego wybrałam wolarza. Jednak w moich 3 książkach dotyczących astronomii gwiazdozbiór ten wygląda inaczej. W załączniku zamieszczam wersję, która podoba mi się najbardziej i chciałabym się dowiedzieć, czy ten gwiazdozbiór mógł wyglądać tak w roku 1990, kiedy ta książka została wydana, czy to jest błąd autora?

post-3848-0-10343300-1420924388_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z tego co napisałaś wywnioskowałem, że chodzi Ci o to, że różne źródła w różne sposoby umieszczają linie łączące gwiazdy Wolarza - tak niestety jest. Natomiast samo położenie gwiazd będzie raczej takie samo - w tak krótkim czasie (od roku 1990) gwiazdy na pewno nie zdążyły się przesunąć na tyle, żeby było to widoczne w takiej skali.

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że są dwa rodzaje ;) W moim katalogu jest pokazany tak twój . A na internecie i w stellarium jest ukazany tak 

jolo już wytłumaczył :) Wybór należy do ciebie  ;) Ja osobiście wybrałbym ten który ci podlinkowałem .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nie wydawało mi się, żeby gwiazdy mogły się w ciągu 20 lat aż tak przemieścić :D

Tę drugą wersję oczywiście znam, bo taką przeważnie można znaleźć w internecie ale nie byłam pewna co do tej, którą właśnie chcę na sobie nosić. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi, temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........Ja osobiście wybrałbym ten który ci podlinkowałem .

Ja też, lecz zrobił bym kalkomanię .... boję się igły to raz, a dwa - jak inny w oko mi wpadnie  ::)  :D

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku igły nie ma się, co bać, bardziej bym bał się złej teściowej, bo ona gorsza jak ta igła, igła ukuje raz, jeśli chodzi o zastrzyk o tatuaż więcej zaś teściowa kłuje przez całe życie i nigdy się nie tępi, ani się nie ugnie, ani nie złamie, więc wolę jednak igły, chociaż teściowej nie mam. :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024