Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wschód Księżyca sprzed kilku dni. Zdjęcie robione canonem 500d z obiektywem sigma 18-200 z ogniskową 200mm.

Konstelacja "gwiazd" poniżej Księżyca to nowy pulsacyjny gwiazdozbiór widoczny zawsze tuż nad horyzontem czyli pobliska elektrownia wiatrowa. 

IMG_1376.jpg

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczorajszy krótki startrails w bliskim sąsiedztwie Księżyca. Tylko godzinka materiału bo po takim czasie obiektyw zalał się rosą. Miejscówka była na nisko położonej łące między dwoma strumieniami. Gdy ustawiałem aparat trochę strachu narobiła mi sowa jak nisko nade mną latała i co chwila słychać było uderzenia skrzydeł;)

Startrails.png

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio przy silnym wietrze zrobiłem małą próbę z krótką ogniskową. Wcale nie tak łatwo obrabia się tak szerokie kadry, trzeba będzie się podszkolić jak materiał będzie dobrej jakości. Tu miałem jakieś 30zdj po 5min zbierane Canonem 500d + Samyang 14mm f/4 na Neq6.

14mmv2.jpg

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sylwestrowe spotkanie Księżyca z Wenus, był jeszcze Mars, lecz nie miałem statywu żeby uwiecznić trio bez poruszenia. 

IMG_0641.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

M78

Zdjęcie odgrzebane z dysku. Materiał sprzed roku, robiony jeszcze Canonem. Już dokładnie nie pamiętam, ale nie obrabiałem go wtedy bo miałem dozbierać materiału tej zimy. Już nie dozbieram, więc na szybko obrobiłem zobaczyć co wyjdzie :)

30klatek po 10 min, Canon 450d mod pewnie z IDASem D1, SW 150/750 na Neq6

m78v1.jpg

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczorajszy wieczór był pogodny więc zapolowałem na Kraba, niestety seeing był bardzo kiepski, więc już jak zbierałem materiał wiedziałem że efekty  nie będą takie jakie bym chciał. Próba była podjęta więc efekt pokarzę. 

NEQ6 , SW 150/750, ASI 224. gain 400, 800x7s. 

M1.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taa racja! Moje najmniejsze "maleństwo" dzisiaj odebrało prawo jazdy i prowadziła auto przez całe miasto, gdzie ja zaparty w fotelu pasażera na bezdechu z przerażeniem w oczach i beztroskim uśmiechem na ustach naciskałem nieistniejący pedał hamulca :) Na komisji był w poprzednią środę gdzie w niejasnych okolicznościach podsuwali mu do podpisania deklarację odbycia przeszkolenia wojskowego - na szczęście nauczyłem go żeby czytał co podpisuje..Fajny chłopak ciekawy kiedy zechce resztą do tego zasilacza od XBox-a :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
55 minut temu, Pawcio napisał:

Fajny chłopak ciekawy kiedy zechce resztą do tego zasilacza od XBox-a :)

Akurat mam dziewczynkę :)) Fakt tego dnia mało na różowo ubrana, no i niedzielna wizyta u fryzjera też swoje zrobiła:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A widzisz, nawet się nie przyglądałem, od strony kolorów ubierania - zawsze byłem kiepski w "te klocki" tak po prostu założyłem, że to chłopak (pewnie ciągle miałem w głowie to prawo jazdy hehe) Oficjalnie przepraszam damę - mam nadzieję, że się nie obrazi bo nie ma nic gorszego niż obrażona kobieta :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiedziałem gdzie wrzucić to zdjęcie czy do koniunkcji czy do ISS czy do Muńka, więc trafia tu :)) 

Wczorajsza koniunkcja Księżyca z Jowiszem, plus przelot ISS. Był też meteor w trakcie przelotu, niestety za słaby by się zarejestrował. 

Canon 50d, Samyang 14mm f/5.6 iso500, łącznie jest 44 klatki po 4s. Obróbka: Startrails, PS CS5
Zdjęcie to panorama z 3 paneli. Miało być z dwóch, jednak się przeliczyłem. Zdjęcia robiły się bez przerwy jedno po drugim, więc na przestawienie kadru miałem tyle czasu co klapnięcie lustra. Nie zdołałem tak szybko przesunąć by wyrobić się w dwóch panelach :) 

5933f371155dc_przelotISS.thumb.png.999a3cfeb52c0e2824d099dc9fea989d.png

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Darku, ostatnio bawiłem się w pierwsze stackowanie. Podobnie mi się załapany  budynek w kadrze tak rozjeżdżał jak na tym zdjęciu. Dlaczego tak? Dodam, że wiało i przechodziły lekkie chmury. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Budynek się rozjeżdża, bo stackujemy niebo. Normalnie jak przeglądasz kolejne zdjęcia to gwiazdy na nich się poruszają, stackowanie "trzyma" gwiazdy cały czas w jednym miejscu, więc siłą rzeczy obiekty ziemskie muszą się poruszać :) 

Gdy składasz zdjęcia w startrail masz odwrotny efekt, gwiazdy tworzą piękne łuki a obiekty ziemskie są nieporuszone. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, DarX86 napisał:

Budynek się rozjeżdża, bo stackujemy niebo. Normalnie jak przeglądasz kolejne zdjęcia to gwiazdy na nich się poruszają, stackowanie "trzyma" gwiazdy cały czas w jednym miejscu, więc siłą rzeczy obiekty ziemskie muszą się poruszać :) 

Gdy składasz zdjęcia w startrail masz odwrotny efekt, gwiazdy tworzą piękne łuki a obiekty ziemskie są nieporuszone. 

Ok, łapię :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba jakoś powoli wrócić do żywych w astrofoto długoczasowym:) Jak są za długie przerwy w pracy z materiałem to całkowicie wychodzi się z rytmu...

Na początek Łańcuch Markariana.
Kiedy robiłem i ile klatek poszło do stacka podam jak sprawdzę w astrolapku bo już nie pamiętam. 
NEQ6, SW 150/750, QHY8L

841951127_acuchMarkariana.thumb.png.87ce071f9ec784c30168eb41b2843eea.png

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogłem oprzeć się pokusie i zrobiłem taki szybki stack z 15 klatek Ha po 1200s :)
 QHY8L + Jupiter 21m

ameryka.thumb.png.b307447dfb5123dd31f8fc38f982c6f6.png

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, AstroLutek napisał:

Calkiem niezle radzi sobie ta kamera z Ha. Masz filtry 6 czy 12 nm?

Dlatego ją kupiłem, chciałem kolor ale z możliwością rejestracji Ha. Filtr mam 7nm.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta