Skocz do zawartości

Co na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem tu nowy na forum i witam wszystkich.Chciałbym kupić dobry teleskop na początek;dodam że już trochę obserwuje niebo za pomocą lornetki i lunety więc jakieś pojęcie posiadam.Zależałoby mi żeby teleskop był mobilny bo na balkonie mam słabe warunki po przez bardzo wysokie drzewa w ogrodzie ale mieszak nie daleko wzgórza oddalonego od domów więc jest tam ciemno, wszyscy na początek polecają synte 8 i też się nad nią zastanawiam ale czy ten teleskop byłby na początek dla mnie dobry?:http://allegro.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk1149eq1-114-900-waw-i5058259171.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam zamiar kupić auto. Kupić Mercedesa, Opla czy "Maluszka"? Które auto będzie dla mnie dobre? Nie odpowiesz mi - prawda? Bo nie wiesz czego oczekuję. Tak samo mi jest trudno odpowiedzieć jaki telepek będzie dla ciebie dobry. Piszesz mobilny. Tu wykluczasz Syntę. Ale jeśli masz autko, czemu nie Synta? No to może ten z linku. Cena jak za teleskop rozsądna. Ale rodzi się pytanie czy obraz, który zobaczę przez ten telepek będzie wystarczająco zadowalający? Po mojemu raczej nie.

 

Kolego. Co ja bym radził.

 

Dużymi krokami zbliża się Zlot Miłośników Astronomii w Zatomiu. Jeżeli mieszkasz niedaleko przyjedź na kilka godzin. popatrzysz sobie przez teleskopy, ocenisz co by Ci pasowało a wtedy już będziesz wiedział co chcesz kupić.

 

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

 

Jeśli chcesz obserwować niebo,to przede wszystkim musisz udać się po za miasto,pod naprawdę ciemne niebo,to po pierwsze.

Po drugie ten podlinkowany teleskop w porównaniu do Synty 8,to maleństwo,miałem i jeden i drugi,stanowczo wygrywa Synt 8.

 

Podstawą do obserwacji wizualnych jest średnica lustra,to ona pozwala nam głębiej sięgnąć w kosmos i ujrzeć więcej detalu na obserwowanych obiektach,jeśli chcesz prowadzić obserwacje z balkonu to zawęża krąg obserwowanych obiektów tylko do planet i Księżyca.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot raczej odpada bo mieszkam prawie na drugim końcu Polski w Zakopanem mieszkam na obrzeżach więc mogę się jeszcze bardziej oddalić.Z balkonu jak wspomniałem nie za bardzo posiadam dobre warunki gdyż drzewa są bardzo wysokie. Czy posiadacie jeszcze jakieś propozycje w miare dobrych i mobilnych teleskopów; też coś słyszałem o syncie R-9/900 jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech brał bym drugi. Ale tylko wtedy gdybym musiał wybierać z tych. Dlaczego ten? Odpowiedz znajdziesz w wypowiedzi SZKLARZA #3

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na siłę pchasz się w paralaktyki? W tej cenie to tylko trzęsąca się niewygoda i prawie 1m tuby do noszenia.

Chcesz coś w miarę lekkiego z ciekawymi możliwościami w okolicy 600zł? - nowe 80/400 na AZ3 lub używane 102/500 na AZ3

Tylko w pierwszym poście piszesz, że obserwujesz już lunetą więc może masz coś podobnego ::)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)