Skocz do zawartości

Aparat do 2500.


ChessNet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mój ostatni aparat zakończył żywot na podłodze, więc planuję w najbliższym czasie zakup czegoś nowego. Co polecacie do 2500 PLN? Interesuje mnie aparat dobry do astrofoto ze statywu lub napędu w jednej osi, który jednak będzie na tyle uniwersalny, że moja żona będzie również zadowolona. Interesuje mnie zakup nowego aparatu z podstawowym obiektywem. Używane raczej odpadają, chyba że z bardzo pewnej ręki. Co na dzień dzisiejszy polecacie?

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wycisnąć z niego różne fajne rzeczy później, to warto kupić taki wspierany przez Magic Lantern http://www.magiclantern.fm/index.html - obecnie to modele 5D2, 5D3, 6D, 7D, 50D, 60D, 500D/T1i, 550D/T2i, 600D/T3i, 650D/T4i, 700D/T5i, 1100D/T3, EOS M. Canon 700D o którym pisze Marek i oczko niżej 650D mają ruchome wyświetlacze. To fajna sprawa i duży plus dla zabawy w makrofotografię na przykład. Z kolei Canon 550D i 60D mają tryb video crop 1:1 640x480 px 50fps - to fajna sprawa z kolei do filmowania planet i Księżyca, choć można nagrywać też LiveVideo przez APT przy powiększeniu x5. Wybór jest duży, przez co niełatwy :)

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mu taki aby pięknie ,,chwytał" Aurora borealis - przeca to ,,Norweg" a jeszcze żadnej fotki nie zrobił - zawsze coś..... :D

Będziemy mieli często udokumentowaną w temacie - prawda Michale ??? ??? >:D

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Mam 2 tygodnie na podjęcie decyzji. :)

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych to tak jak Elmarqo napisał EOS 700d, ma odchylany wyswietlacz co sporo ułatwia lub ewentualnie EOS 100d, chyba najmniejszy DLSR na rynku, troche tanszy ale za to ma najlepszą matryce z tych wszystkich 3-cyfrowych wersji ale brak odchylanego LCD - za to jest chyba dotykowy.

 

Poza tym jakiego byś EOSa nie kupił będzie dobry. Tu nie ma niewypałów.

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko biorę pod uwagę. Dzięki za sugestie. 100d chyba nie do końca obsługuje Magic Lantern.

Czy ktoś miał do czynienia z modelem 1200d? Cena faja i na dodatkowy obiektyw by starczyło. 

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200d to model niby nowszy ale ma starszą matryce i starszy procesor Digic 4. To taki budżetowy EOS. 700d ma już Digic 5, odchylany LCD i lepszy sensor. Ja bym przy nim został. 100d faktycznie nie jest jeszcze w pełni wspierany ale port jest otwarty i prace trwają...

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)