Skocz do zawartości

Tuba Tasco bez optyki :/ Proszę o pomoc


Mortag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem teleskopu, czytałem trochę różne fora i byłem zdecydowany na syntę 8". Zakup planowałem na przyszły rok, zbiegiem okoliczności stałem się posiadaczem tuby Tasco 302011 D=114mm F=900mm.

Nie mam do niej zwierciadła głównego ani żadnego okularu. nie ma też montażu ( co do montażu to bez problemu zrobił bym sobie dobsona bo znam się na stolarce dość dobrze).

Nie mam pojęcia natomiast skąd zdobyć zwierciadło główne i jakie okulary ewentualnie dokupić.

Wiem z opinii że nie jest to jakiś rewelacyjny teleskop, ale gdyby koszty dołożenia do niego optyki nie były zbyt wielkie to z chęcią bym go złożył, nawet jeśli nie dla mnie to dla dzieciaków z sąsiedztwa ;]

Szukałem na Delta Optical, ale nie mają tam zwierciadła 114mm, ogólnie po sklepach internetowych patrzyłem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mała średnica dla Newtona, więc nie daje się praktycznie takich zestawów do amatorskiego składania. tutaj masz lustro główne 114/500mm (więc średnio pasuje) za jakieś 220 PLN. Do tego trzeba jeszcze lustro wtórne...

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mała średnica dla Newtona, więc nie daje się praktycznie takich zestawów do amatorskiego składania. tutaj masz lustro główne 114/500mm (więc średnio pasuje) za jakieś 220 PLN. Do tego trzeba jeszcze lustro wtórne...

...okulary i montaz. Gra nie warta swieczki. Wydasz pare stow i niewiele tym zobaczysz.

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię Bóg broni!  :)

Myślę, że ma Barlowa w wyciągu stąd te dwie wartości f z Barlowem 2x (katadioptryk) pewnie bez barlowa nie wyostrzysz!

Sam plastik, montaż eq2 przy ogniskowej 1400mm to osika.  Okulary pewnie jakieś Ramsdeny czy Huygensy. Swoją drogą ciekawi mnie jak wysoko to zajdzie  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje tylko ciułać na tą synte, w sumie mógłbym już ją kupić ale boję się trochę, prawdę mówiąc myślałem czy by nie zacząć od czegoś tańszego, ale poczytałem opinie o tanich teleskopach.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024