Skocz do zawartości

Ostatnie spotkanie astronomiczne 2011-06-17


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

To już ostatnie spotkanie astronomiczne przed wakacjami odbyło się u mnie na placu koło domu, na to spotkanie przyszły dzieci, co były tego roku do I Komunii.
Odbył się pokaz teleskopów
Mowa była też o Astronomii
Sesja zdjęciowa
Pokaz kolekcji meteorytów
Prezentacja książki Meteoryty Oblicza Gości z Kosmosu, oglądanie zdjęć meteorytów 3D.
Na koniec dzieci wraz nauczycielkami wręczyli mi mały upominek, zaprosiłem ich ponownie, ale na nocne obserwacje wraz z rodzicami.

Edit: Załącznik usunięty na prośbę autora

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!!Robisz bardzo fajna robotę! Napisz więcej, jak dzieciaki reagowali na pokazywane gwiezdne kamyki, czy były świadome skąd pochodzą i jak się na Ziemi znalazły..wreszcie jakie pytanie zadawały?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania były dzieci bardziej zainteresowały się teleskopami, chociaż jak pokazałem meteoryty i książkę Meteoryty Oblicza Gości z Kosmosu, kiedy zobaczyły zdjęcia w 3D to były zadowolone, świadome były, bo im wytłumaczyłem, jak się rozpoznaje meteoryty, jakim sposobem szukać gdzie szukać skąd pochodzą, więc tematów było wiele, na ten temat, była też sesja zdjęciowa meteorytów oraz pytania tego typu jak ile trwa moja pasja z Astronomią lat oraz gdzie kupuję skąd mam meteoryty, najbardziej ucieszone były wszystkie dzieci, co odwiedziły mnie.

Odbyła się obserwacja przez teleskop Synta6?? dalekich krajobrazów, omówienie, na czym polegają nocne obserwacje, co się robi jak się wykonuje zdjęcia, było trochę tego.

Pierwsza reakcja dzieci jak przyniosłem wszystkie moje zabawki teleskopy to była taka łał. Potem już same mówiły, że fajne mam teleskopy astronomiczne.

Nie zabrakło też takich tematów jak

1)Obserwacja Słońca dla starszych klas

2) Pytania, czym ja się zajmuję

3) Mowa była też o odkrywcach komet

4), Czym są obiekty Astronomiczne

5), Co to jest Astronomia

6) Pokaz Kolekcji Meteorytów

7) Jak znaleźć swój własny meteoryt

Więc tak jak pisałem nie zabrakło tematów, chociaż Słońce przypiekało nas to było widać, że starsi i młodsze dzieci z miłą chęcią słuchały, były zadowolone, że mają okazję zobaczyć coś, co dla nich jest nowością.

Zaś, jeśli chodzi o mnie to ja się cieszę, że mogę dzielić się swoją wiedzą z dziećmi być blisko ich pokazywać to, co lubię robić najlepiej jak każdy z nas, czyli Astronomię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)