Skocz do zawartości

IC 1848 Dusza


Rekomendowane odpowiedzi

Satysfakcja ma wiele składowych. Tak przez małą analogię: wędkowanie jako hobby polega na moczeniu kija, zapewne godzinami a nie na otrzymaniu złowionej rybki od innego wędkarza do oprawienia ;)

Szukasz problemów czy bardziej prawidłowe określenie według mnie: szukasz wyzwań i jednocześnie bawisz się :)

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze z wyzwań : przekonać ŻONĘ do astrofoto....

 

Sorry za offa.

Tutaj się zgadzam w 100%

Problem z kobietami jest taki że one z natury mają ograniczoną wyobraźnię, nie ogarniają tematu.

Wszechświat jest dla nich niezrozumiały, a co nie zrozumiałe to za razem jest głupie i stratą czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekonujesz żonę do wędkowania ? Sztuka polega na znalezieniu akceptacji ze strony żony dla tego co robisz a nie namówienia ją na to samo.

Trudność zasadnicza:  odbywa się to nocą 8)

Nie wędkuję i nie przekonuję jej do astronomii. Kobieta choćby nie wiem jak bardzo była tolerancyjną, to nie zaakceptuje twojego hobby jeżeli sama nie ma zainteresowań .Szczególnie takiego którego sama nie rozumie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kobieta choćby nie wiem jak bardzo była tolerancyjną, to nie zaakceptuje twojego hobby jeżeli sama nie ma zainteresowań...

mogę się pod tym podpisać wszystkimi swoimi członkami

 

P.S. Trochę bałagan zrobiliśmy koledze w wątku, może admin wydzieli, bo dyskusja ciekawa

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam w 100%

Problem z kobietami jest taki że one z natury mają ograniczoną wyobraźnię, nie ogarniają tematu.

Wszechświat jest dla nich niezrozumiały, a co nie zrozumiałe to za razem jest głupie i stratą czasu :-)

Oo sorry ale nie wiem z jakimi kobietami miałeś do czynienia, najwidoczniej chyba na niezbyt wysokim poziomie. Jeśli kwestię posiadania wyobraźni uzależniasz od płci to chyba sam masz też dość wąskie horyzonty myślowe. PS nie z przymiotnikami piszemy razem...

per aspera ad astra ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo sorry ale nie wiem z jakimi kobietami miałeś do czynienia, najwidoczniej chyba na niezbyt wysokim poziomie. Jeśli kwestię posiadania wyobraźni uzależniasz od płci to chyba sam masz też dość wąskie horyzonty myślowe. PS nie z przymiotnikami piszemy razem...

Mam do czynienia z różnymi kobietami.

Zapytaj pierwszej-lepszej z wyższym wykształceniem o kolejność planet od Słońca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - każda z kobiet, którą znam wymieniłaby je bez problemu bo to pytanie dla idioty i uważam, że jest takie samo prawdopodobieństwo niewiedzy w tej kwestii wśród facetów, jak i kobiet. Po drugie - czy ty naprawdę uważasz, że znajomość JEDNEJ dziedziny świadczy o wyobraźni/intelekcie? Bo jeśli tak i uważasz siebie za alfę i omegę bo masz jakąś wiedzę o wszechświecie to tylko kolejny dowód na Twoje nieskończenie wąskie horyzonty myślowe, a więc i brak wyobraźni. Po trzecie w końcu co ma znajomość kolejności planet do wyobraźni?? Wyobraźnia jak nazwa wskazuje to umiejętność wyobrażania sobie rzeczy, a nie poziom wiedzy w konkretnej dziedzinie. Doucz się człowieku, w tym zasad ortografii i gramatyki, a później wygłaszaj takie bezsensowne i szowinistyczne opinie bo się po prostu ośmieszasz.

per aspera ad astra ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeśli takie masz opinie o kobietach i takie masz fantastyczne podejście do ich zainteresowania lub też nie tym co ciebie akurat kręci to wcale się nie dziwie, że ani żona, ani dziewczyna czy nawet koleżanka nie dałaby się przekonać do dzielenia z Tobą jakiegokolwiek hobby.  Jakby coś jej nie wyszło wyzywałbyś ją od kretynek bez wyobraźni? Bo z Twoich wypowiedzi dokładnie taki obraz sytuacji mi się wyłania

per aspera ad astra ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - każda z kobiet, którą znam wymieniłaby je bez problemu bo to pytanie dla idioty i uważam, że jest takie samo prawdopodobieństwo niewiedzy w tej kwestii wśród facetów, jak i kobiet. Po drugie - czy ty naprawdę uważasz, że znajomość JEDNEJ dziedziny świadczy o wyobraźni/intelekcie? Bo jeśli tak i uważasz siebie za alfę i omegę bo masz jakąś wiedzę o wszechświecie to tylko kolejny dowód na Twoje nieskończenie wąskie horyzonty myślowe, a więc i brak wyobraźni. Po trzecie w końcu co ma znajomość kolejności planet do wyobraźni?? Wyobraźnia jak nazwa wskazuje to umiejętność wyobrażania sobie rzeczy, a nie poziom wiedzy w konkretnej dziedzinie. Doucz się człowieku, w tym zasad ortografii i gramatyki, a później wygłaszaj takie bezsensowne i szowinistyczne opinie bo się po prostu ośmieszasz.

Nie czytasz ze zrozumieniem i za razem osądzasz nie znając mnie. Nie brnij dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, koniec osobistych wycieczek, bo za chwilę wyczyszczę ten temat!

Wypowiadajcie się na temat mgławicy Dusza, a nie o duszy kobiety. ;)

Ja przykładowo obserwowałem wczoraj Duszę pod ciemnym niebem w Czystogarbie - w szerokim polu achro 150/750 i z filtrem UHC to całkiem ładny obiekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)