Skocz do zawartości

Mini AstroHub by Jolo


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zdrowia do przylutowywania kabelków do pinów. Malutkie odległości wszystko mi się zlewa i grot za gruby.

20 lat temu takie rzeczy były prostsze. Może mam za mało cierpliwości. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... to Kolega Roofer stosuje jeszcze metodę z epoki "przedlutowniczej" :) ? Jeśli mnie pamięć nie myli zwało się to "miniowijanie" ?

A wracając do sedna sprawy - to po prostu zwykłe zmęczenie. Jak osiągam taki stan, odpuszczam na kilkanaście godzin i znowu jest OK. Popieram "odsapnięcie" .

Groźnie zabrzmiało to "poległem" - już myślałem, że jakieś dymy poszły i pół "wioski" bez prądu :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no skończę dla samej jak co satysfakcji i ze względu na otwarty temat. 

Zdzichu - tu masz pomocnika - ukończysz bez problemu ::)  http://www.renex.com.pl/pokaz_produkt.php?id=181

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mam już zamówione pewne narzędzia ułatwiające lutowanie.

Projekt będę na pewno kończył bo jak już się zaczęło trzeba skończyć i będę miał dla siebie przetartą drogę.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, pora wrócić do tematu. Ja polutowałem wszystko ale efekt mizerny :) :) :)
Konwerter i arduino chodzi i reaguje natomiast silnik podpięty pod wyjścia L293 ani drgnie. Brakuje koncepcji...
Nie bardzo wiem jak to ugryźć. Najlepiej mi idą układy, które polutowane ruszają od pierwszego strzału (jak Jolo Focuser, poprzednia wersja).
No ale od czego forum ? :)

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V podpięte masz ?

Tia... Humor dopisuje :) :)

Łukasz, Inp1, Inp2, Inp3 - 7,17V zmienia się na 9 w czasie sterowania, Inp 4 = ok 12V i zmienia się na 9V w czasie sterowania.
Napięcie zasilania 12,15V

Aaa, czujnik DHT22 podpięty zgodnie ze schematem, na monitorze nie pokazuje "0". Na czujniku 1=12,11 2=7,21 3-nc 4 - masa.

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coraz lepiej, po gruntownej analizie połączeń... starość :) :) :)
Brak połączenia MASY dla modułu Arduino. Po połączeniu, silnik zaczął reagować normalnie :)
Jednal czujnik DHT ciągle wskazuje zero. Teraz napięcia na nim 1- 4,9V, 2=0,04V.

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje się, źródło napięcia mam z pomiarem prądu, małych wartości nie pokazuje, dopiero w czasie pracy silnika.
Ale mierzyłem i pisałem wcześniej. Czujnik masę ma podłączoną ogólną, więc pomiar był dobry. Szkoda, bo to chyba najdroższy element układu, poza arduino... No ale w takim stanie mogę już podłączyć pod obudowę, w której są już gniazda... i sprawdzić zasilanie gniazd PWM.

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze, gdzie masz podłączoną 2 nóżkę z DHT. Powinna być podłączona pod pin 8 Arduino Mini ( zaznaczony strzałką na dołączonej fotce ) - tak przynajmniej wynika ze sketcha. Na schemacie nóżka "sygnałowa" z DHT ( nr 2 ) jest podłączone pod pin 2 z Arduino.

Pozdrawiam.

Marek

Arduino mini.jpg

Sketch focuser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mieszajmy tematów. W tym temacie ma być tylko to co na schemacie bez buzerow i innych wodotrysków.

Informacja dodana w pierwszym poście.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Buzzer JEST już uwzględniony w kodzie ( linia 46 na podesłanym wcześniej print screenie sketcha ) - oczywiście nie trzeba go montować i cała reszta też będzie działać prawidłowo. Dlatego twierdzę, że prościej będzie przelutować kabelek łączący DHT z Arduino ( lub przeciąć ścieżkę i zmostkować, jeśli ktoś robił dedykowaną płytkę ) niż mieszać w kodzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Powrót do przeszłości... Dziś podłączyłem wszystko pod pudełko i prawie wszystko cyka. Prawie... Łukasz, czy możesz mi wytłumaczyć jeszcze raz jak ustawić parametry aby wskaźnik napięcia na monitorze pokazywał w miarę właściwie ? a druga sprawa (hurtem) to wyjścia PWM. Grzeje wtedy kiedy wszystkie wyjścia ustawione są na 100% (podłączone dwie pod pierwszą i drugą pozycję, AUX puste).

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024