Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Gracjan K.

Użytkownik
 • Postów

  163
 • dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

77 Excellent

O Gracjan K.

 • Ranga
  Deneb
 • Urodziny

Profile Information

 • Zamieszkały
  Koszalin

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Koszalin

Ostatnio na profilu byli

2784 wyświetleń profilu
 1. Czy w konkursie interdyscyplinarnym może być sklejka z kilku obserwacji? :P

  1. Pokaż poprzednie komentarze  %s więcej
  2. Jacek E.

   Jacek E.

   Aleś sobie pogmatwał... Miałeś w ciągu 3 tygodni np. 3 dni pogodowe, wybrałeś się na obserwy, lukałeś szkicowałeś, fotografowałeś. Siadasz i piszesz z tego pracę konkursową. Dołączasz  swoje lub encyklopedyczne (podpierasz się cytując) opisy, szkice, mapki z programów, fotki i po wygładzeniu zgłaszasz. Oczywiscie obiekty zapodane. Mogą być wszystkie razem, moze być każdy z osobna. Twoja wola :)

  3. karl

   karl

   Z tego sezonu jeszcze nic nie mam. Ciekawe czy będzie pogoda.

  4. Gracjan K.

   Gracjan K.

   O dziękuje, bo pragnę spróbować swoich sił w konkursie. :P

 2. Witam, wczoraj z nieba znikły chmury więc wycelowałem teleskop w Oriona. Po dłuższej chwili, wpadłem na pomysł że naszkicuje "Wielką Mgławice W Orionie". M42 na szkicu jest troszkę większa niż w okularze. Proszę o rady i pomoc.
 3. Kiedy będzie pogodna noc! Chce porobić szkice! Znaczy pouczyć się tworzyć :P 

  1. Panasmaras

   Panasmaras

   Poćwicz w domu. Serio.

 4. Z roku na rok coraz ciężej mi wybrać, wszystkie ale to wszystkie są idealne. Niestety wygrany może być tylko 1 (albo 3). Dziękuje wam za cieszenie moich oczów przez cały rok świetnymi "astrofotografiami"
 5. Gratuluje wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace, sam czyn naszkicowania jest godny podziwu. Najbardziej gratuluje wygranym, naprawdę dobra robota. Oby tak dalej!
 6. Tam są kółka czy coś? Jak to się obraca
 7. Ma ktoś jakiś pomysł na film na temat astronomii? Ważne aby był nawet krótki do wyjaśnienia.

  1. Jacek E.

   Jacek E.

   Jak rozpędzić chmury?

  2. lukost

   lukost

   Krótkie i do wyjaśnienia to bywa zatrzymanie...;)

  3. Jacek E.
 8. Czyli jak dobrze rozumiem to można przeprowadzić "prace badawczą" ?
 9. Niedługo 2 lata na forum, jak ten czas szybko leci :D Bardzo dużo się nauczyłem przez te 2 lata i mam nadzieje że się nauczę jeszcze więcej. 

 10. Lornetka 10x50, przydatna rzecz ? :D

   

 11. Cześć ! Ostatnio zaczęły mi "wychodzić" zdjęcia księżyca, jako tako daje rade to obrabiać jednak chciałbym aby ktoś zrobił to na swój sposób. Dzięki temu wiedział bym że to co robię nie jest ostateczne i wiedział bym w co celować itp. Księżyc z 16.09 https://drive.google.com/drive/folders/0B83uR3PvfLlfcmdDcTlaa3ZvX0k?usp=sharing Księżyc z 18.09 https://drive.google.com/drive/folders/0B83uR3PvfLlfRnVIcE5CcjAwTmc?usp=sharing Dziękuje za wszelką pomoc, poniżej kilka zdjęć które "obrobiłem"
 12. Pogoda jest ! Herbata w termosie jest ! Chęci są ! Teleskop jest ! Wolny czas w nocy....nie ma :(   To się równa około godzinki patrzenia w księżyc :D

   

   

 13. "Pora trochę pogrzeszyć" - chyba najbardziej mnie rozbawiło. Film świetny i aż cieżko uwierzyć że stworzyli go polacy. Fizyka może się tam nie trzyma ale jako film Sci-Fi jest...polecam !