Skocz do zawartości

Foton

Użytkownik
 • Zawartość

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

127 Excellent

O Foton

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Mazowsze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ot, wieczorne " stratusy " ze swoim klimatem.
 2. Cześć. 12.06.2019 godzina 14.25. Północna ściana mojego domu. Temperatura w cieniu.
 3. Miron, piękna, wręcz bajkowa fotka. Gratuluję.
 4. Chmury na wieczornym niebie. Nikon D70s.
 5. Foton

  Montaż pod ED 100

  Co wy wszyscy z tymi mikroruchami do dużych powiększeń. A co to są duże powiększenia ? Ja do powerów x200 nie używam w ogóle żadnych mikroruchów. Montaż ma chodzić jak zegarek i stabilizować się po około 2 sekundach właśnie na powiększeniach x200. No chyba, że jest wiatr to w tedy targa telepem. Trzeba to tak wyregulować aby wszystko było O.K. Nawet obejmy na ED-ku należy tak umieścić aby w skrajnych położeniach ( przesuwając dowetail z teleskopem w montażu ) obsługiwały z należytym wyważeniem wasze okulary. To wszystko ma znaczenie. Jak się dobrze poustawia to moment zajmuje przygotowanie teleskopu do obserwacji. Tylko patrzeć.
 6. Foton

  Montaż pod ED 100

  Posiadam od wielu lat ten " nie dobry " ALT-AZ na stali 1,5" . Używam go z ED-kiem SW 100. Dane podkładki teflonowe i wymienione smary ( dziecinnie prosta operacja bo to prosty montaż ). Pokrętła mikroruchów poodkręcałem bo doskonale prowadzi się za samą tubę teleskopu. Złego słowa o nim nie powiem.
 7. Cześć. W okolicach Katowic to polecam jakiegoś ED-ka SW. Możesz się zaopatrzyć w 100 mm a jak dasz radę ( finansowo ) to i w 120 mm. To tak z mojego olbrzymiego doświadczenia polecam. Duża lornetka też jest O.K. ( jako dodatek Też ). Dla mnie wyjazdowa logistyka związana z dużymi lustrami jest tragiczna ale to tylko moje zdanie. Sam sprawdź abyś nie " umoczył ".
 8. Zdjęcie zrobione w dzień Samsungiem J5 przyłożonym ręką do okularu ED-ka 100 SW.
 9. Francuzi znaleźli Mumię w Egipcie. Za diabła nie mogli rozgryźć co to za mumia. Któryś wpadł na pomysł aby ją wysłać do Ruskich. Za dwa tygodnie przychodzi odpowiedź - " priznał się ".
 10. Ludzie - dawajcie takie foty bo waszymi oczami i zdjęciami mogę zobaczyć kawał Świata. Pozdrawiam.
 11. Dziki - a gdzie to są takie miejsca z innego świata ?
 12. Całkowicie potwierdzam słowa kolegi. Na fotografię ma się spojrzeć i w pierwszych kilku sekundach ma się pojawić estetyczna ocena zdjęcia, oby pozytywna. Widza nie interesują techniczne dywagacje ani problemy związane z obróbką czy fotografowaniem. Ma być czysto, przyjaźnie i czytelnie.
 13. Mnie te wszystkie fotografie przenoszą w inne miejsca. To bardzo pozytywne doświadczenie, które dobrze na mnie działa. Pozdrawiam.
 14. Ot takie mazurskie chmury z jeziorem.
 15. Lubię takie fotki. Jak się na nie patrzy to człowiek jest poza czasem i poza cywilizacją. Czysta przyroda ( dbajmy o nią ).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)