Skocz do zawartości

franek

Użytkownik
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12 Good

O franek

 • Tytuł
  Regulus

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zamieszkały
  Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. franek

  Nasadka bino.Pryzmaty 30mm.

  Cena z wysyłką 2950 zł
 2. Jeżeli pierścień dociska soczewkę,to nie będzie mocno dokręcony. Dopasuj wiertło,żeby uchwytem weszło pasownie do otworu. Naciskając palcem spróbuj odkręcic. Uważaj,żeby nie wyskoczyło z otworu,lub,żeby się nie złamało.bo można uszkodzić soczewkę. Jeżeli mocniej dokręcona,to dorobić klucz.
 3. franek

  Nasadka bino.Pryzmaty 30mm.

  Cena z wysyłką 3200 zł.Bielsko-Biała tel 791 169 145.
 4. Przy odbiorze na miejscu,cena 2600 zł. Sprzedaję,bo niebo w nocy załatwione przez samoloty,a w dzień wystarczy ED 80. Bielsko-Biała oś Złote Łany.
 5. franek

  Bino mikroskopowe Zeiss.

  Tak ,jak na fotce 950 zł. Przy odbiorze na miejscu,cena 900 zł. Bielsko-Biała oś Złote Łany. Kontakt na PW.
 6. Przy odbiorze na miejscu,cena 2700 zł. Bielsko-Biała oś Złote Łany.Kontakt na PW.
 7. Przy odbiorze na miejscu,cena 2750 zl. Kontakt na PW.
 8. Wznawiam sprzedaż.Najlepiej odbiór na miejscu (nie było walizki).Z odbiorem na miejscu cena 2800 zł.Cena z wysyłką 2900 zł.Kontakt na PW.
 9. franek

  Kątówka

  Z barlowa GSO ED 2"/x2 odkręca się soczewkę i wkręca do samej redukcji od tego barlowa. Najpierw trzeba sprawdzić,czy nosek od nasadki bino,nie wystaje za mocno,żeby między noskiem,a soczewką była przerwa. Krotność będzie ~2,5x.,zależnie od długości toru optycznego nasadki bino. Jeżeli by wykorzystać tego barlowa kpl,to z nasadką bino będzie krotność ~x3,ale po wyostrzeniu na dal,wyciąg będzie bliżej obiektywu ~ 10mm,niż z samą soczewką wkręconą do redukcji. =================================================================================================================== Ciekawe,ile brakuje do wyostrzenia na dal,z kitowym barlowem x 1,6. Mam barlowa x2 od tej nasadki bino WO i daje ~ 10mm większy wysuw wyciągu,niż barlow x1,6. =================================================================================================================== Mitek z Astropolis dorabia różne redukcje i adaptery. =================================================================================================================== Jest jeszcze inne wyjście. Odkręca się górną rurę z kątówki GSO 2". Zamiast niej wkręca się adapter wysokości 20mm/1,25". Trzeba najpierw sprawdzić,czy można odkręcić nosek z nasadki bino i zamiast noska wkręcic kitowy barlow x1,6,albo x 2.
 10. franek

  ED 80 SW

  No to ten z Teleskopy.pl
 11. franek

  ED 80 SW

  Napewno zależy Ci na ED 80.Bo w tej cenie,albo taniej mozna kupic SW ED 100. Jak SW ED ,to BD SCHOTT optical glass( napis na znaczku z boku tuby). Ten z DO nic nie piszą ,ani na fotce niema SCHOTT optical glass. w DO: Wyciąg W prestiżowej serii Black Diamond zastosowano zupełnie nowy wyciąg okularowy. Po dotychczas stosowanych wyciągach Rack&Pinion oraz klasycznych Crayfordach zdecydowano się na wprowadzenie zupełnie nowych wyciągów okularowych Crayforda z mikrofokuserem 1:10 oraz clamping ringiem i redukcją okularową 2/1,25 cala, również wyposażoną w clamping ring. Pozwola to na znacznie większą precyzję ustawiania ostrości niż dotychczas. Nowe wyciągi o lepszej mechanice doskonale sprawdzają się w astrofotografii, oferując lepszą osiowość i dużą nośność rzędu 2 kg.
 12. franek

  Kątówka

  Jaka jest wysokość górnej rury,bez redukcji? Czy jest odkręcana ? W nasadce bino WO można odkręcic nosek 1,25" i dorobić krótkie przejście na gwint wewnętrzny T2(jak w bino Baader Planetarium Maxbright). Po odkręceniu górnej rury z kątówki,wkręcić krótki adapter na gwintT2 (zewnętrzny)(dorobic?). Po odkręceniu górnej rury,tor optyczny kątówki 2" ~66mm. Pozostać tylko przy jednej kątówce.
 13. franek

  Kątówka

  Nawet w Maku SW 127,z przelotem 27mm,po zastosowaniu kątówki 2" z przelotem ~46mm i okularu SWAN 40mm/72*,nie widziałem winietowania. Ale okular nie może być za blisko przewężenia.Czyli fabryczny visualback i standardowa kątówka 2" z przelotem 46mm(nie do SCT).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)