Skocz do zawartości

Krisq

Użytkownik
 • Zawartość

  179
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Krisq w Rankingu w dniu 26 Listopad 2017

Krisq posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

242 Excellent

O Krisq

 • Tytuł
  Deneb
 • Urodziny 16.11.1960

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Władysławowo

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Władysławowo

Ostatnie wizyty

508 wyświetleń profilu
 1. Napędzanie wyciągu silnikiem

  No ładniuśko zrobione. I najważniejsze, że się dobrze sprawuje.
 2. Microfocuser

  Napisałem, że większa precyzja jest przy zastosowaniu microfocusera z napędem elektrycznym, ponieważ obrót pokrętła wyciągu jest płynniejszy i wolniejszy, niż obracanie palcami mechanicznego pokrętla w wyciągu Crayforda. Napęd elektryczny eliminuje drgania, które występują podczas ustawienia ostrości ręcznie. Teleskopy z "Górnej półki" wyposażone są w bardzo precyzyjne microfocusery sterowane elektronicznie, ale ich cena zbliżona jest do ceny popularnego teleskopu. Poczytaj tutaj https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=41002
 3. Microfocuser

  Z tego co mi wiadomo, precyzja jest większa niż w ręcznym obracaniu pokrętła. Ale niech wypowiedzą się koledzy, którzy używają tego mcrofocusera, ze sterowaniem elektronicznym.
 4. Microfocuser

  Wszystko z opisem jest ok. W DO, jest wyciąg z wbudowanym już microfocuserem mechanicznym (ręcznym), o przełożeniu 1:10. A w Tpl, jest napęd mechaniczno-elektroniczny, spełniający tą funkcję, przez powolny obrót osi przekładni silnika, która zespolona jest mechanicznie z osią pokrętła wyciągu. Więc nazwa jest taka sama, chociaż konstrukcją i sposobem obsługi, się różnią.
 5. Microfocuser

  Hej. Tu masz opisane https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=8&t=10194
 6. Grzałka do teleskopu

  Na obudowie jest pokazane jak podłączyć, ale nie kazdy się zna, więć zaznaczyłem gdzie i co podpiąć.
 7. Grzałka do teleskopu

  A takim "ustrojstwem" http://www.led-sklep24.pl/sciemniacz-manualny-12v-8a-96w-do-led
 8. 100 lat Fobku

  Czystego nieba, zdrówka i udanych obserwacji.
 9. Moduł ScanFi do SynScan Sky Watcher

  PW
 10. Słońce na dziś

  Dzięki. No tutaj praktycznie od połowy listopada 2017 nie ma pogody do obserwacji. Teraz od kilku dni jest lepiej, ale noce bardzo zimne (-8 do -10*C). Byłem na polu wczoraj, ale przyciski od pilota SynScan'a przestały działać i nie mogłem sterować montażem. Po powrocie do PL, wymienię na microswitche i będzie po kłopocie. Życze czystego nieba, pozdrowienia
 11. Słońce na dziś

  Mnie się także udało dziś "cyknąć" Słonko
 12. Zmiana montażu teleskopu

  Witam. Przy tej średnicy lustra i ogniskowej, montaż klasy EQ5 zdecydowanie odpada do astrofotografii. Od biedy można obserwować wizualnie, ale to też nie będzie komfortowe. Przy tubie 10" to minimum EQ6 PRO, ale na montażu Dobsona, ta tuba dobrze się sprawdza w wizualu. Słońce, Księżyc i planety na upartego, da się też fotografować z odpowiednim osprzętem. Do foto to lepiej dobry refraktor APO. Jak Cię to wciągnie, to warto wtedy inwestować w sprzęt i akcesoria. To nie jest tanie hobby, ale życze powodzenia w przygodzie z "cudami" Wszechświata.
 13. 100 lat Charon_X

  Najlepszego i samych bezchmurwiastych nocy i dni też.
 14. Folia/filtr nd3.8 40x40cm/ 12"

  Hm...Cena trochę powala, ale jeśli będziesz miał tą folię, to byłbym zainteresowany tylko kawałkiem o wymiarach 11 x 11 cm.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)