-
Liczba zawartości
886 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
11
Ostatnia wygrana KrisQ w dniu 8 Czerwca 2020
Użytkownicy przyznają KrisQ punkty reputacji!
Reputacja
1574 ExcellentO KrisQ
-
Tytuł
Skorpion
- Urodziny 16.11.1960
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Zamieszkały
Stumilowy Las
Converted
-
Miejsce zamieszkania
Planeta Ziemia
Ostatnie wizyty
2304 wyświetleń profilu
-
Hm... Problem był z transferem danych z serwera. Już śmiga nowa wersja. ☺️
-
Nie wiem jak u Was, ale ja nie mogę tej wersji pobrać. Otwiera się okienko pobierania i transfere tak jak na foto. Za jakiś czas nie ma w ogóle pobierania. Nie wiem, czy to tylko tak u mnie, czy u Was także...😐
-
Nowa wersja 0.20.4
-
Heh...U mnie widoczna tyle że w mono i w innej orientacji. 😉 Na drugiej fotce też nie mała, widoczna po drugiej stronie tarczy.
-
Wczorajsze obrazy przez płynące chmury, i słabiutki seeing, psuły mocno widoczność. No ale udało mi się "ustrzelić" 2 dość duże protuberancje. W wizualu, i małym powiększeniu, widok był bardzo przyjemny. Dziś już nasypało śniegu po kolana, a nawet wyżej, i sypie dalej... 😐 A tak nawiasem, kamera Basler acA1300-gm (mono), mimo przestarzałego chipa CCD (Sony ICX445AL), tylko 30 fps, i sposobu komunikacji z komputerem (sieć GigE ), jest na prawdę dobra do foto Słońca i Księżyca. Cena jest o wiele niższa niż za ASi 120 MM.
-
Tuleję usunąłeś, ale wyciąg nadal jest maksymalnie wysunięty. Wsuń go bardziej do środka, w stronę tubusu teleskopu. Tak by odległość na skali malała.
-
Włóż okular do oporu w wyciągu. Pokręć tymi srebrnymi pokrętłami, tak by wyciąg wsuwał się do wnętrza (w kierunku tuby teleskopu). Za mocno jest wysunięty wyciąg na zewnątrz. Jeśli nie łapie ostrości i nadal widać pająka, to musisz wyjąć z wyciągu przedłużkę 2 cale na 1,25 cala. Tą co masz w niej okular, i wsunąć ją do wyciągu. Powinieneś złapać już ostrość. Ale to odnosi się do ustawiania na nieskończoność, czyli na gwiazdy, Księżyc, planety. Na bliskie obiekty, np blok na przeciw, nie złapiesz ostrości.
-
Dzięki uprzejmości kolegi Wessel, mój Lunt doczekał się szukacza, za ułamek ceny oryginalnego. Kamera mono, Basler acA1300-gm (wiem, wiem, stary już chip i sposób komunikacji z kompem), dostała "szkrzydałka" do chłodzenia. Teraz tylko potrzeba bezchmurnego nieba... Gdyby ktoś chciał sobie taki szukacz wydrukować, to plik można pobrać stąd.
-
Zdrówka i stówka. 😊
-
Nie tuzinkowy pomysł, i fajnie się prezentuje. Zapewne wzbudzi zaciekawienie odwiedzających Cię znajomych. Sam aparat nie wiele jest wart, ale jako "foto lampa", to już co innego. 😊
-
21 grudnia Jupeczek z Saturnem się spąchną :)
KrisQ odpowiedział Jacek E. na temat - Układ Słoneczny
Niki, "Posępny Kosiarz" 😉 A tak na prawdę, to bardzo pomysłowe ujęcie. 👍 -
Kamera dojechała, ale marne szanse nawet na "dziurę" w chmurach. I tak ma być aż do końca roku...😐 Malutka mono kamerka CCD, Basler ac A1300-gm z zamontowanymi radiatorami, by lepiej odprowadzać ciepło. Zmieniłem też wysokość tulei okularowej filtra B600, by głębiej wsunąć kamerę i złapać ostrość bez barlowa. Nie jest to kamera USB, ale z interface'm GigaE (sieć LAN). Matryca to Sony ICX445ALA 3,75 µm ale sprawdza się doskonale w fotografii Słońca. Mamy taką samą w Niedźwiadach, przy Coronado Solarmax II 90 DS. A na Cloudy Nights, ta kamera ma także pozytywne opinie. Teraz tylko cierpliwie
-
Mimo wszystko, świętujcie ten czas tak, jak jest to tylko możliwe. Niech Wam zdrowie dopisuje, a szczęście i dobry humor nie opuszcza. A pod choinką, "Brodaty" niechaj zostawi Wam to co sobie wymarzyliście. 🌟
-
21 grudnia Jupeczek z Saturnem się spąchną :)
KrisQ odpowiedział Jacek E. na temat - Układ Słoneczny
U mnie od kilku dni kicha totalna. Gratuluje wszystkim którym się udało to nie codzienne zjawisko zarejestrować. Brawo Wy !