Skocz do zawartości

wampum

Użytkownik
 • Zawartość

  153
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana wampum w Rankingu w dniu 13 Sierpień 2019

wampum posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

244 Excellent

O wampum

 • Tytuł
  Deneb

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Nowe Skalmierzyce

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Kalisz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzisiaj był czad.Panorama od południowego zachodu do północy.
 2. wampum

  Kolimacja SCT

  Wrzucam jeszcze obraz z rozogniskowanego Altaira.Te fiolety, to od jakiegoś czujnika w telefonie. Czy widzicie spłaszczenie na dolnej lewej ćwiartce?
 3. wampum

  Kolimacja SCT

  Hej.Czy to normalne, że w SCT11" mogę uzyskać dobre ale nie bardzo dobre obrazy Planet do powiększenia około 180-200x max. Wszystko co powyżej to takie mydło.Dużo lepiej Planety wyglądają w achromacie 120mm i to nawet do x280 przy dobrych warunkach. Co do DS-ów SCT 11" wymiata na gromadach kulistych i galaktykach, ale planetarki i mgławice to bardzo słabo.M57 jest bardzo rozmyta, ciężko fostrzec krawędzie owalu. Sprawdzałem kolimację ESem40mm -rozogniskowałem go aby fostrzec krążki Airyego.Wszystko symetrycznie rozchidzi sie od centrum. Może tak po prostu widać w SCT?
 4. Sprzed chwili - uwielbiam chmury nocne podświetlone przez Księżyc. Obok Jowisz a wyżej w pasie złapał się Altair.
 5. A co to za niebieskie cudo na tym montażu?
 6. W tym roku mam pecha do "srebrzaków".Moje pierwsze 2020
 7. Hej. Dzisiaj biegłem pod centrum leja utworzonego z chmur, ezoteryczne wręcz przeżycie. Nigdy nie widziałem aż tak dokładnego spiętrzenia i wirowania chmur w jednym miejscu. Zdjęcia nie są moje, zapożyczone z sieci od innych z okolicy gdzie mieszkam, widać że na ludziach zrobiło wrażenie, bardzo chciałem Wam to pokazać.
 8. Wczorajszy. Jak zawsze afokalnie przez smartfona. Obróbka Snapseed.
 9. wampum

  Dylemat ED

  FPL 53/FCD-100 ma lepszą korekcję aberracji niż FPL 51/FCD-1. Ale jest pewien myk, mianowicie większość ED-ków na FPL53 to dublety z wysoką ceną. Są jednak na rynku tryplety na FPL51, gdzie dodatkowa soczewka koryguje aberrację i obraz jest porównywalny z FPL53. Poszukaj u wujka Googla, takie tryplety mają aperturę około 110-115mm. A cenowo wychodzi podobnie.
 10. wampum

  Tęcza

  Sprzed chwili, dawno nie widziaĺem podwójnej tęczy.Mam nadzieję że widać też wewnętrzną bańkę, jakby tęcza stworzyła kryształową kulę....
 11. wampum

  Okular TV iXCelle

  Aktualne - 380pln.
 12. No a ja nadal nie wiem od czego zależy dobór pixela kamery do telskopu i odwrotnie, kiedyś czytałem o jakimś wspóczynniku od 3 do 6. Już sam nie wiem, czy chodziło o przekątną matrycy czy wielkość pixela.Wiem że to chyba ważne i np. zupełnoe inaczej dobiera sie do takiego EDka 80tki a do SCT11"
 13. wampum

  Okular TV iXCelle

  No to przebijam magiczną barierę. Aktualne 390pln.
 14. wampum

  Okular TV iXCelle

  TV Plossl 40mm. - 400pln do negocjacji
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)