Skocz do zawartości

wampum

Użytkownik
 • Zawartość

  124
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana wampum w Rankingu w dniu 13 Sierpień

wampum posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

154 Excellent

O wampum

 • Tytuł
  Deneb

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Nowe Skalmierzyce

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Kalisz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tak. To Semi Apo to dobrze skorygowany na aberrację achromat. Jest naprawdę nieźle, aczkolwiem obserwatorzy "uczuleni" na aberrację pewnie nie polubiliby takich widoków.
 2. Telefon IPhone 6S + taki adapter zawieszony na okularze.
 3. Jest, stabilnie (jak dla mnie). Możesz spojrzeć na nagranie powyżej. Dlaczego bez kolumnuy centralnej?, bo to najsłabszy punkt układu, często chwieje się toto. Wolę mieć rozparty trójnóg do określonej wysokości, jak trzeba będzie to obrócę lekko tórójnóg i tyle.
 4. 14 Chmurka złośniczka, ale sumarycznie złąpałem fajne zjawisko. Autor - Tomasz Skowroński. Miejsce - N.Skalmierzyce. Data: 16.07.2019 około godziny 22:15. Szybka akcja telefonem Iphone 6S. Kolaż 4 zdjęć pokazujący - zachmurzony Księżyc podczas początku zaćmienia, na dole pomykająca ISS-Zarya, oraz powyżej Jowisz.
 5. Poniższy filmik z wczoraj pozstawiam do oceny. Pierwsze testy stabilności - starałem się utrzymać tarczę Ksieżyca w kadrze popychając rączkę stałą siłą w kierunku przeciwnym do ruchu obiektu. Dla przypomnienia palrametry: Lorneta Semi Apo 100mm/90 deg. Ogniskowa 550mm. Okulary Baader Zoom Mark IV. Powiększenie X45,8/ źrenica 2,18mm. IMG_2793.MOV
 6. Tak.... cóż mam powiedzieć,macie rację.Dragania takie,ze ponoramę 180 stopni wczoraj nagrałem. Zastanawiam się skąd się biorą „znaffcy” , którzy na odległość są w stanie ocenić.
 7. wampum

  SKY TEE 2

  Nadal do wzięcia: 800 pln.
 8. wampum

  Okulary różne

  Aktualizacja - pozostały: 3. Baader ediascope by Zeiss 20mm. - 220pln.5. Tele Vue Plossl 40mm. - 480pln.6. Meade 5,5mm Plossl. - 300pln.
 9. Moj nowy nabytek - statyw z głowica do ciężkich kamer video.Koniecznie chciałem uniknąć statywu fotograficznego z wysuwaną kolumną centralną. Pierwsze próby w dzień są bardzo pozytywne, jest sztywniej niż myślałem. Teraz tylko lorneta na plecy statyw przez ramię i heja w teren.
 10. Kolejne pojdejście do afokalnej z telefonu - Bino 100mm SemiApo/ Iphone6S/prowadzenie ręczne/ stack - PIPP/AS3/Registax/AcerPhotoEditor. Chyba moje najlepsze zdjęcie jak do tej pory....
 11. wampum

  Okulary różne

  1. Antares Speer Waler II 14mm - sprzedany 2. Klasyka gatunku Baader Eudiascopic 35mm - sprzedany 3. Baader ediascope by Zeiss 20mm. - 230pln. 4. Okular Lomo 17mm - 120pln. 5. Tele Vue Plossl 40mm. - 490pln. 6. Meade 5,5mm Plossl. - 310pln. 7. Ortho Celestron Japan 7mm. - 220pln
 12. wampum

  MEADE LXD75

  Nieaktualne. Do zamknięcia.
 13. wampum

  Okulary różne

  Szybka aktualizacja: Okular nr 1. w trakcie sprzedaży. Okular nr 2. trwają negocjacje.
 14. Hej. Wyprzedaję moją kolekcję okularów. WIęc po kolei: 1.Antares Speer Waler II 14mm- Okular mocno poobijany na obudowie (miał spotkanie z ziemią), na szczeście optyka cała i bez zadnych widocznych czy słyszalnych defektów. Obrazy porównywalne z ESami. Smukły, dobrze pasuje do nisko położonego wyciągu refraktora - bo idzie wyżej (nie oprzesz brody o ziemię ). Wstępnie przytrzymam go dła człowieka z Łodzi, ale nie pamiętam Imienia - bardzo mu zalezało swego czasu. Jak nadal zależy to chwilę poczekam, powiedzmy że był pierwszy.Cena - 300pln po uwzglednieniu, mało estetycznego wyglądu obudowy. 2. Klasyka gatunku Baader Eudiascopic 35mm Wg mnie bardzo dobry okular do wyciągania słabych DS-ów. Pełny przelot 35mm na standardzie 1,25". Stan bardzo dobry minus - za brak gumowej łezki ocznej. Można znaleźć recenzję tego okularu kolegi "kk", bo sobie go przetestował. Ja stawiam go wyżej, bo wiem jakie mgiełki potrafi wyłapać z niekoniecznie czarnego tła nieba.Cena 380pln. 3. Ciekawostka (chyba jako jedyny go używałem z teleskopem w PL). Baader ediascope by Zeiss 20mm. Bardzo ciekawie zbudowany okular, przeznaczony do lunet Zeissa, z możliwością adaptacji na standard 1,25",co też uczyniłem. Okular symetryczny, cokolwiek to nie znaczy - ma obustronnie wypukłą soczewkę. Obrazy porównywalne do powyższego Baadera Eudiascopica. Jest mocno wrażliwy na nieosiowe patrzenie, Baader sprytnie to rozwiązał - bardzo dobrze ukształtowana łezka boczna, dość twarda, na której opiera się oczodół i właściwe jesteś cały czas w osi patrzenia - trzeba się tego nauczyć. Soczewka ma małą zadrę na powierzchni, jednak po przyłożeniu oka do okularu na widoku nieba tego nie widać.Cena 240pln. 3.Okular Lomo 17mm Kupiony z pół roku temu na tutejszej giełdzie, daje dobre kontrastowe obrazy, chyba najbardziej spokojne i naturalne. Stan bardzo dobry.Cena 130pln. 4. Tele Vue Plossl 40mm. Znawcy wiedzą co to za okular, najbardziej nada się do jakiegoś długoogniskowego refraktora lub MAK/SCT. Stan bardzo dobry, w oryginalnym pudełku ale bez zaślepek. Cena 500pln. 5. Meade 5,5mm Plossl. Bardzo dobry okular planetarny, Jakość detalu na planetach bliska ortho, ale za to komfortowe pole widzenia. Stan bardzo dobry. Cena 320pln 6. Ortho Celestron Japan 7mm. Wiadomo - najlepszy kontrast i szczegół, ale Planeta dośc szybko ucieka z pola widzenia, konieczne GO TO lub sprawnę ręce na mikroruchach. Stan bardzo dobry . Cena 230pln. Podane ceny są wyjściowymi, czekam na rozsądne propozycje. Do cen należy uwzględnić koszty przesyłki - średnio 15-20pln.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)