Skocz do zawartości

7 sisters


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak 7=9...?Ano tak:

Pleione, Atlas, Alcyone, Merope, Maia, Asterope, Electra...Taygeta, Celaeno

24x10min, ISO800, C350d mod, SW150/750 i oczywiście zaparowywujące lusterko wtórne (ale to się zmieni lada dzień:))

Bardzo ładne...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokazać trochę większy obrazek, ten jest moim zdaniem zbyt mały. Wydobyłeś teraz więcej gazu, ale kosztem szumu - tak mi się wydaje, ale chciałbym to zobaczyć w większej rozdzielczości. Niemniej jednak fotka z pewnością jest dobra! :)

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tło z d*** jest :P wiem o tym, ale jak zobaczysz nie łatwo wyciągnąć max z mgławicy przy zachowaniu dobrego tła. Ale ja jestem raczkujący w obróbce, więc może... :D powodzenia

https://rapidshare.com/files/2039109461/Pleiades_ver3.TIF

Fakt takie fotki są niełatwe do obróbki.  :P

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focę z centrum wsi, trudno mi powiedzieć, na mapie to zielony obszar. Jak są dobre warunki atmosferyczne, to sądzę, że spokojnie 6mag mam. Jest parę lamp sodowych i to wszystko. Ale dlatego używam IDASa. A o tym, że niebo nie jest złe świadczy ta klatka:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=dlattach;topic=1436.0;attach=4389;image

Tutaj surowa: https://rapidshare.com/files/1513454908/IMG_0473.CR2

W tym stacku są klatki, gdy plejady były nisko nad horyzontem to raz, a dwa walczyłem suszarką do włosów z zaparowanym LW :D I to może być (najpewniej) przyczyna kiepskiego tła. Tak to wygląda od najgorszej do najlepszej klatki:

post-234-137699815677_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję że zbyt agresywna obróbka nie dodaje fotce uroku, ale to oczywiście kwestia gustu.

Zawsze przy posiadanym materiale istnieje granica, poza którą wyciąganie detali musi być okupione szumem.

Ja bym na takim poziomie zakończył jak w załączniku, ale to oczywiście indywidualne podejście.

P.S.

Nie wiem co się dzieje z tym forum, ale wkładane tu zdjęcia są "psute" jakąś kompresją.

Przed włożeniem do postu zdjęcie u nie wygląda inaczej.

Link do pliku:

Pleiades.jpg

Załączone do postu:

post-55-137699815683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak na szybko mix naszych zdjęć. Oczywiście wszystko na jpg więc mamy sporą stratę jakości, ale i tak wydaje mi się że wyszło arcyciekawie :D

ps. faktycznie JCBO ma rację kompresja na forum jeszcze dodatkowo zniekształca zdjęcia :(

post-0-137699815809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe, czyli teraz mamy co?:) Twoją luminację i mój kolor? czy ogólny mix? Wyszło ciekawie, chociaż ta rozdzielczość i kompresja nieco przekłamuje...

Tak właśnie na Twój kolor nałożyłem luminację.  Tak jak już zaznaczyłem obrabiałem z naszych miniaturek + kompresja forumowa dodatkowo zdegradowała materiał. Tak czy inaczej uważam, że ciekawie wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024