Skocz do zawartości

Konferencja Popularnonaukowa - Johannes Kepler


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji rocznicy śmierci Johannesa Keplera - wybitnego astronoma i mieszkańca naszego miasta Żagania - Sekcja Astronomiczna organizuje Konferencję Popularnonaukową na którą wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Termin Konferencji 15 listopada 2011r. w godzinach od 10:00 do 13:00 Sesja Referatowa oraz dyskusja tematyczna i od 18:30 do 21:00 Sesja Obserwacyjna.

zaproszenie_konf_2011.jpg

Szczegółowy program Konferencji

Na konferencję wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że w sobotę nie chcą przychodzić szkoły, a to ma być impreza z młodzieżą szkolną naszego miasta.

Robiłem już je w soboty i kicha była.

15 listopada zmarł Johannes Kepler i dlatego jest wtorek. Rocznica to rocznica. Decyzję podjęliśmy wszyscy w Sekcji razem na naszym spotkaniu. Oni chcą też pokazać co sami osiągnęli przez ten czas i jak działa Sekcja. Chcemy przyciągną do idei budowy obserwatorium i pracy w nim jak najwięcej ludzi, a młodzież to najważniejszy element tego projektu. To przede wszystkim dla nich powstaje Projekt Astro-baza Kepler - jeśli dojdzie do skutku.

Niestety takie czasy nastały, że nikt nie chce pracować po godzinach, w wolnym czasie czy społecznie. To jest największa klęska tego systemu. Tacy jak ja wymierają i niedługo nie zostanie już nikt, chyba, że zachoruje np. na Kosmos albo coś takiego .... to jest szansa. Że zaczną przychodzić w sobotę i niedzielę a nawet w Boże Narodzenie.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konferencja za nami. Wielkie przedsięwzięcie ... Ufff .... Ale warto było. Super sie wszyscy bawiliśmy i z wielką satysfakcją podejmiemy się tego przy kolejnych okazjach a za rok na pewno też.

Przeczytajcie co się tam działo - konferencyjne wydarzenia

Zobaczcie tę galerię z tego przedsięwzięcia - galeria konferencyjna

Nasze miasto tez jest z nas dumne - Żagań o konferencji i Nagroda dla żagańskich astronomów

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łochocho! To było nielada wydarzenie w niewielkim Żaganiu. Z ciekawoscią przeczytałem relacji z tego spotkania i cieszy mnie że całosć materiału została przygotowana przez młodych uczestników sekcji. Jacek zrobiłeś naprawdę niezłą robotę przygotowując tą konferencję. Małymi kroczkami popularyzujesz astronomie wsród mieszkanców swojego miasta i nie tylko. Naprawdę żałuję ze nie mogłem byc tam wtedy ale praca niestety dezorganizuje życie ;) Trzymam burmistrza Kowala za słowo i nie moge się doczekac zdjeć z budowy astrobazy, a tutaj w Żaganiu nie zmarnuje się tak jak w Gniewkowie bo wiem ze będzie w dobrych rekach! :)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanej imprezy. Sam prowadzę kółko astronomiczne, ale nie w szkole, tylko w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku, więc wiem, jak ciężko jest dopasować termin, wszystko zorganizować, porozumiewać się ze szkołami itd. Na dodatek nie jestem żadnym nauczycielem, więc środowisko chyba za bardzo mnie nie uważa... Udało mi się zorganizować dwie spore imprezy, stres ogromny, ale faktycznie warto coś takiego zrobić. Uczucie jedyne w swoim rodzaju  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez działamy w Centrum Kultury, a ja też nie jestem nauczycielem ... i dokładnie potwierdzam to co piszesz. Kosmiczne emocje i bezgraniczna praca.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)