Skocz do zawartości
Harertz

Gwiazda blisko układu słonecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje jakaś gwiazda blisko układu słonecznego? Czytałem coś o brązowym karle obok obłoku Oorta i mnie to zaciekawiło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obłok Oorta jest tworem hipotetycznym. Póki co nikt jeszcze nie jest w stanie potwierdzić jego istnienia.

Mówi się, że istnieje gwiazda "brązowy karzeł" Nemezis orbitująca wokół układu słonecznego i co jakiś czas wytrącająca z obłoku Oorta różne ciała niebieskie, które następnie trafiają do Układu Słonecznego. Jest to mało prawdopodobna teoria należąca raczej do tych spiskowych.

Mamy więc połączenie hipotezy z teorią spiskową...

Najbliższą, potwierdzoną naukowo nam gwiazdą jest Proxima Centauri znajdująca się w odległości około 4 lat świetlnych od Słońca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

A co ma silnik EmDrive do tematu wątku ???????

Do gwiazdy na nim poleci ;)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, Grzegorz Czernecki napisał:

A co ma silnik EmDrive do tematu wątku ???????

Nie chciałem tworzyć dodatkowego tematu, więc zapytałem już tutaj :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 6.01.2017 at 16:14, Harertz napisał:

Czy istnieje jakaś gwiazda blisko układu słonecznego? Czytałem coś o brązowym karle obok obłoku Oorta i mnie to zaciekawiło...

Zapewne masz na myśli ten news:
http://kosmonauta.net/2017/01/gliese-710-leci-w-kierunku-ukladu-slonecznego/

Jak można doczytać, nie chodzi o gwiazdę, która obecnie jest blisko US, a o gwiazdę, która wg obliczeń znajdzie się w zasadzie wewnątrz niego - ale to za 1,5 mln lat.

23 godziny temu, cyberboss napisał:

Obłok Oorta jest tworem hipotetycznym. Póki co nikt jeszcze nie jest w stanie potwierdzić jego istnienia.

Mówi się, że istnieje gwiazda "brązowy karzeł" Nemezis

Obłok Oorta nie jest do końca taki hipotetyczny, jak sugerujesz. O ile mi wiadomo, jego istnienie jest podparte solidnymi podstawami matematycznymi, a brak dowodów obserwacyjnych jest pokłosiem skrajnie niskich jasności obiektów, które go tworzą.
I proszę, nie wrzucaj Obłoku Oorta do jednego worka z Nemezis/Nibiru, która jest wyssana z palca, a na dodatek niegrzecznie byłoby powiedzieć, gdzie ten palec wcześniej był trzymany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 7.01.2017 at 16:31, Panasmaras napisał:

Zapewne masz na myśli ten news:
http://kosmonauta.net/2017/01/gliese-710-leci-w-kierunku-ukladu-slonecznego/

Jak można doczytać, nie chodzi o gwiazdę, która obecnie jest blisko US, a o gwiazdę, która wg obliczeń znajdzie się w zasadzie wewnątrz niego - ale to za 1,5 mln lat.

Obłok Oorta nie jest do końca taki hipotetyczny, jak sugerujesz. O ile mi wiadomo, jego istnienie jest podparte solidnymi podstawami matematycznymi, a brak dowodów obserwacyjnych jest pokłosiem skrajnie niskich jasności obiektów, które go tworzą.
I proszę, nie wrzucaj Obłoku Oorta do jednego worka z Nemezis/Nibiru, która jest wyssana z palca, a na dodatek niegrzecznie byłoby powiedzieć, gdzie ten palec wcześniej był trzymany.

Chodziło mi o 9 planete

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta