Skocz do zawartości

Astrokalendarz


Gość JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Znając już od jakiegoś czasu Rika z Internetu oczywiście to szczerze mówiąc i pisząc to nie jeden, lecz kilka sztuk kalendarzy ozdobiłby swoimi zdjęciami, a jest, na czym oko zawiesić, bo gdy oglądam zdjęcia jego wykonaniu to ciężko odejść od monitora, więc aby dłużej nie siedzieć zmykam na inne działy i tematy. Kalendarz spoko fajowy. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoimi zdjęciami kalendarz zasiliły i zaszczyciły kolejne osoby :D  Możliwe, że kalendarz wzbogaci się o kolejne fotografie :D

W tej chwili prezentuje się tak jak poniżej na zdjęciu w załączniku. Mam zamiar poprosić drukarnie, by wystawili aukcje na allegro - gdyby Ktos był chętny będzie - to może zakupić. Żadna z osób publikujących zdjęcia nie czerpie z tego materialnych profitów.

post-0-137699822976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja ostateczna. W  kalendarzu  prezentowane są zdjęcia  ośmiu osób:

Szymek Ozimek

Marcin Piwowarczyk

Paweł Rojewski

Bogdan Matyja

Jacek Bobowik

Piotr Maliński

Tadeusz Smela

Darek Bobak

Jarosław Leski

W dalszym ciągu szukam możliwości najtańszego wydruku dostępnego dla wszystkich chętnych.

post-0-137699823063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wyglada imponujaco! Dobra robota:) chociaz w poprzedniej wrsji te Plejady bardzo ładnie ozywiały całosć, ja bym je zostawił.

Niestety nie da sie wszystkiego umieścić ;)

Kalendarz jest już na  serwerze - zajmuje blisko 90 Mega. Trwają prace nad tym, by był ogólnie dostępny - każdy będzie sobie mógł wydrukować lub  zlecić to drukarni  (by jakość była profesjonalna)  :) . Oczywiście na forum mamy umieszczoną miniaturkę w rzeczywistości wygląda znacznie okazalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz jest gotowy ale przydałoby sie go wydrukować :)

Szukałem drukarni w Szczecinie która mogłaby to wydrukować.

Jacek2 "siedzący" w wydrukach podsunął mi drukarnię www.printgroup.pl.

U nich w ofercie jest wydruk kalendarza w formacie 475 mm x 308 mm - taki sam jak "stary", wydawany co roku astrokalendarz.

Cena wydruku 1 kalendarza to 22zł netto.

Cena wysyłki kalendarza 12 zł netto.

Cena brutto wydruku z wysyłką wyniesie 41,82 zł.

Jeżeli wybrana zostanie opcja opłaty za pobraniem to trzeba doliczyc 5zł.

Zamawianie jest proste, trzeba utworzyć swoje konto w ich serwisie i zamówić wydruk. Formularz zamówienia pozwala na przesłanie swojego pliku.

Poprosiłem handlowca z tej firmy o skalkulowanie ceny wydruku takiego kalendarza w formacie A4, gdy dostanę ofertę to zamieszcze informacje.

Dla porównania podam ofertę innej szczecińskiej drukarni http://www.copyland.com.pl/oferta/druk_ksiazek/opis/

Tam w ofercie mają wydruk kalendarza w formacie A4.

Cena wydruku zależy od liczby zamawianych egzemplarzy

przy wydruku 1 egzemplarza cena wynosi 50zł brutto

przy wydruku 10 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 28,8zł brutto

przy wydruku 20 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 23,8zł brutto

przy wydruku 50 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 21,85zł brutto

przy wydruku 100 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 19,9zł brutto

Dopowiem tylko że w www.printgroup.pl cenę można negocjować przy 100 lub więcej egzemplarzach.

Wydaje mi się że oferta www.printgroup.pl jest ciekawa, tym bardziej że mieszkamy po całej Polsce a ich oferta obejmuje też wysyłkę.

Dzisiaj planuję zamówienie wydruku dla siebie, gdy go dostanę to napiszę jak wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz jest gotowy ale przydałoby sie go wydrukować :)

przy wydruku 1 egzemplarza cena wynosi 50zł brutto

przy wydruku 10 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 28,8zł brutto

przy wydruku 20 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 23,8zł brutto

przy wydruku 50 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 21,85zł brutto

przy wydruku 100 egzemplarzy cena jednostkowa wynosi 19,9zł brutto

Dopowiem tylko że w www.printgroup.pl cenę można negocjować przy 100 lub więcej egzemplarzach.

Wydaje mi się że oferta www.printgroup.pl jest ciekawa, tym bardziej że mieszkamy po całej Polsce a ich oferta obejmuje też wysyłkę.

Dzisiaj planuję zamówienie wydruku dla siebie, gdy go dostanę to napiszę jak wyszło.

Pozdrawiam

Te ceny dotyczą której opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej opcji, to ustal, że pod jeden plik  wyśle zamówienie więcej osób.  Np zamówienie  naszego kalendarza generować będzie jakieś hasło.

Rozmawiałem z handlowcem, z tego co go zrozumiałem to jedyną formą zamawiania jest formularz a w formularzu trzeba dodać plik do wydruku.

Spróbuję zaproponować takie hasło, moze uda się taka formę zamawiania uzgodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad formą realizacji potrzeb kolegów na taki kalendarz. Nawet wykoncypowałem, że gdyby zebrać zamówienia od wszystkich, dałoby to informację o ilości. Wkalkulować przesyłkę. Zebrać kasę i złożyć zamówienie, a potem rozesłać. Trochę pracy jest, ale dałoby się zrobić.

Udało mi się załatwić w drukarni 50 wydruków za 20zł+VAT. Zobaczę jak to wyjdzie, bo jeszcze u nich takiego zamówienia nie robiłem, ale to jest Kserografik, więc firma nie jest mała.

Plik kalendarza nie jest mały i wraz z formularzem trudno go wysłać - czasami to nie zadziała.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój astrokalendarz jest juz w domu.

Podoba mi się :)

Jest o 5 cm wyższy i 1,5 cm szerszy od wydawanego co roku kalendarza.

Wydrukowany jest na grubszym papierze, w odróżnieniu od poprzednich astrokalendarzy nie ma pełnego połysku a stonowany połysk.

Jakość fotek może jest trochę słabsza od fotek Bogdana Jarzyny czy Piotra Sadowskiego ale moim zdaniem jakość samego wydruku (poza uwagą o której powiem później) wydaje mi się że jest lepsza. Mgławice nie są "rozmiękczone" i spłaszczone tonalnie. Kolory odwzorowane na moje oko tak jak na ekranie.

Ta uwaga dotyczy widoczych usterek spowodowanych chyba przez rolki prowadzące drukarni. W świetle dziennym tego nie widać ale wieczorem przy świetle sztucznym widać jakby "spłaszczenia" papieru w miejscach gdzie rolki dociskały papier. W efekcie widać takie "paski" cieni od światła padającego z okreslonego jednego kierunku. Dopytam się jutro faceta w drukarni czy mozna to zminimalizować.

Generalnie oceniam jakość pozytywnie.

Mam pytanie: czy są osoby chętne do wydruku bo jutro bedę rozmawiał z facetem w drukarni i spróbuję ustalić jakiś skrócony sposób zamawiania.

Koszt to tak jak wczeniej pisałem 27,06 zł za kalendarz + 14,76 zł za wysyłkę brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z facetem z drukarni o moich techniczych uwagach.

Co co wydawało mi się spłaszczeniem mechanicznym to efekt spowodowany elektrostatyką przy wydruku cyfrowym.

Podobno nie da się cyfrowo wydrukować ciemnych duzych powierzchni unikając tego efektu. Można to zmniejszyć zaszumiając lekko sztucznie drukowany obraz.

Tak jak wcześniej mówiłem ten negatywny efekt jest słabo widoczny, na niektóych kartach wcale go nie widać ale jednak jest.

Zamówić kalendarz można tylko przez formularz dostepny na ich stronie www.printgroup.pl.

Trzeba założyc tam swoje konto i w sklepie zamówić kalendarz: Kalendarz planszowy 13 str., składany po krótszym boku - cena 22zł netto.

Formularz wymaga wskazania pliku, trzeba wgrać jakikolwiek plik, najlepiej kawałek białego tła i potem w komentarzu dopisać:

"wydruk Astrokalendarza z plików graficznych dostarczonych do zamówienia 30406 - Tadeusz Smela"

Tak to uzgodniłem z Markiem Ziemnickim tel 91 812 43 49 wewn 34, to ten facet o którym tyle wcześniej mówiłem :).

No i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna sprawa:

wydruk nie jest błyszczący jak wcześniejszych astrokalendarzy a lekko matowy.

Róznica jest taka jak przy odbitkach fotografii na papierze matowym i papierze błyszczącym.

Jest możliwość uzyskania efektu błyszczącego poprzez zalaminowanie wydrukowanych kart folią błyszczącą. Taka laminacja wg informacji od p. Marka Ziemnickiego podwyższa cenę kalendarza o 10 zł.

Moim zdaniem nie jest to jednak potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma chyba dopiero się rozwija, bo ma ograniczoną obsługę wpłaty elektronicznej - muszę zapłacić kurierowi :(

Jest możliwość zapłacenia przelewem wprost na ich konto, w danych kontaktowych jest namiar na ich rachunek bankowy.

Ja tak zrobiłem i wysłałem emailem pdf z potwierdzeniem przelewu.

Możesz to teraz tez zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zapłacenia przelewem wprost na ich konto, w danych kontaktowych jest namiar na ich rachunek bankowy.

Ja tak zrobiłem i wysłałem emailem pdf z potwierdzeniem przelewu.

Możesz to teraz tez zrobić.

Takiej opcji nie można zadeklarować na ich stronie.

Ponieważ mam  nieciekawe doświadczenie z tego rodzaju operacjami (bez wyboru opcji) to zapłacę już przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)