Skocz do zawartości

skromne pytanko


Rekomendowane odpowiedzi

Cze wszystkim jestem nowym uzytkownikiem tego forum. mam pytanko kupilem teleskop w promocyjnej cenie bo na start wiec chcialem tani,ale wydaje mi sie ze nie zobacze nim zawiele . podam jego parametry ; telescop reflector 40xmin magnification , 399x max mag.do tego dostalem okulary 6mm, 12,5mm,20mm i 3xbarlow lens. czy popelnilem duzy blad, czy moze nie jest tak zle ? :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do oferty..Albo zapodaj..

Jaki to układ optyczny: refraktor, reflektor.. :o

apertura, długość ogniskowej, montaż :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Bardzo skromny ten Twój teleskopik ale nie martw się też kiedyś miałem podobny, skup się na obserwacjach Księżyca, małych tarczek planet oraz jaśniejszych obiektów z katalogu Messiera Z okularu o parametrach 6mm raczej nie będziesz miał większego użytku, obserwuj za pomocą 12,5 i 20mm, tą zestawową soczewkę barlowa trzymaj w pudle bo raczej do niczego nie będzie ci potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ogladalem ksiezyc, pierwszy raz w zyciu widzialem tak dobrze chodz to mala zabawka ale tak czy siak mnie to kreci z czasem kupie lepsze patrzydlo . zaczynam zbierac hajs od dzis. ;D ;D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj nim Ksieżyc, Jowisza z jego czterema ksieżycami, spójz na Wenus a zobaczysz ze jest pólksieżycem, spójż na Saturna a zobaczysz jego piescienie, popatrz na Plejady a zobaczysz wiele więcej gwiazd niż gołym okiem, Mozesz jeszcze zaatakowac mgałwicę Oroina M42, Gromady Hi i Ha, M44. Poczytaj o tych obiektach w internecie. Wydrukuj sobie mapki abyś mógł je znaleźć na niebie a astronomia wciągnie cię jak słonia na grzezawisku, już się nie uwolnisz. Będziesz potzrebował coraz lepszego sprzetu i pragnął zobaczyc więcej! Tak się dzieje z nami wszystkimi tu na tym forum to normalne zjawisko jesli się go nie boisz eksploruj kosmos i ciesz się coraz piekniejszymi widokami :)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)