Skocz do zawartości

dziwny problem z guidingiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc może macie koledzy jakiś pomysł?

Sytuacja wygląda tak: robię zdjęcie z guidingiem w PHD (OAG) do tej pory nie było problemu . Od dwóch sesji obraz z kamery ASI120 co kilka sekund przemieszcza się. Na zdjęciu nie widać żadnych skoków. Wszystko na sztywno dokręcone jedyne co się zmieniło to system z win 7 pro na win 10. Nie mam już pomysłu co jeszcze mogę sprawdzić?

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść Kolegom, że sprawa częściowo się wyjaśniła

Sprawdziłem jak zachowuje się kamera w SharpCap i obraz był stabilny w różnych przedziałach czasu. Jednak w SharpCap używałem innego sterownika kamery ASI120 - "sprzętowego" a nie ASCOM-owego. Wybrałem taki sterownik w PHD i jest OK ale w win7 chodziło na sterowniku ASCOM ???

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stefanchm napisał:

Dzięki, pewnie tak jest. Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze ma podobne problemy. A może ogólniej - czy win10 sprawia Wam jakieś problemy?

Tutaj jest cały wątek o Win 10 w naszych gratach https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8198-windows-10-czego-się-boimy-testy-porady-opinie/ . U mnie generalnie Win 10 nie sprawiał żadnych problemów związanych z astrogratami. Pracowałem na astrozestawie na w sumie 5 różnych komputerach z różnymi wersjami Win 10 - Dell D630, Lenovo T420i, Toshiba Satellite, HDMI Stick Mediatech i BeeLink BT3 Pro. Wśród nich jedynie te dwa ostatnie miały preinstalowany Win 10, w pozostałych fabrycznie był inny windows (w Dellu WinXP, Toshiba Win8.1, Lenovo Win7 Pro), ale aktualizacje przeszła bez problemu, choć oficjalnie żaden z tych laptopów nie wspiera Win10. Myślę że bardziej jest to kwestia oprogramowania, sterowników i wsparcia producentów astrogratów dla Win10, ale jak ktoś takiego wsparcia będzie odmawiał, to raczej nie zadziała to na jego korzyść :) 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wessel napisał:

Nie, ale pewnie tylko dlatego że komputery akwizycyjne mam na Win 7 Pro :)

A aktualizujesz Win? Bo u mnie chyba właśnie aktualizacje miały wpływ na to, że Maxim zawiesza się po włączeniu guidowania.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szdom1 napisał:

A aktualizujesz Win? Bo u mnie chyba właśnie aktualizacje miały wpływ na to, że Maxim zawiesza się po włączeniu guidowania.

Od tego są kopie zapasowe i punkty przywracania. Konfigurujesz kompa tak żeby wszystko działało i robisz kopię. Potem po każdej większej zmianie ją aktualizujesz i zawsze możesz do niej wrócić. Aktualizacje podobnie jak kopie zapasowe nie są po to, żeby je olewać :P Co z tego że się odetniesz od internetu, jak przecież praktycznie wszystko, co instalujesz na kompie pochodzi z internetu :) A wirusy zdarzały się już nawet w instalatorach programów antywirusowych. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)